Partneři:

zebřičky a venkovní voliera v zimě

Dobrý den.
Od letošního jara mám k vnitřní volieře vybudovanou i venkovní volieru, obojí je propojené malým okénkem. Nyní řeším, jestli na zimu všechny zebřičky pochytat (přibližně dvacet) a zavřít dovnitř nebo jim nechat otevřené průletové okénko a věřit, že až jim bude zima, tak se poletí schovat dovnitř. Zatím o vnitřní volieru nemají zájem, zalétá tam vpodstatě jen jeden pár, který tam momentálně sedí na vejcích. Mám strach, že pokud v noci nečekaně hodně klesne teplota, tak ptáci dovnitř potmě již netrefí.Krom toho letos vylíhlí mladí ptáčci(všichni se vylíhli vevnitř) jakmile jednou vylétli do venkovní voliery, již se dovnitř nikdy nevrátili a to tady byly už teploty sedm stupňů ráno takže v noci i míň.
Prosím o radu, nerada bych, aby mi nastydli nebo jim umrzly nožičky, protože ačkoliv mají venku dost budek, někteří tvrdohlavě sedí na větvích. Děkuji

autor: Helena Ježíková - vloženo: 02. 10. 2011 21:27 Citovat
►► [2] zebřičky a venkovní voliera v zimě

Dobrý den,
já bych jim zkusila dávat krmení jen do vnitřního prostoru, to samé i s vodou a třeba si navyknou nocovat ve vnitřní části voliéry. Učila jsem to tak rozely :)

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 05. 10. 2011 20:05 Citovat
►► [3] zebřičky a venkovní voliera v zimě

Dobrý den,
někteří již lítají přes den zobat dovnitř, ale stejně všichni spí venku. A to jim vevnitř svítím, i když už je venku tma. Dnes tady bylo ráno sedm stupňů, ani nechci pomyslet, kolik bylo v noci. Myslíte, že je mám již pochytat a venkovní volieru zavřít? Zdá se, že se jim venku líbí víc a že jim zima vůbec nevadí.
Děkuji za Vaše případné názory a zkušenosti. Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 08. 10. 2011 21:30 Citovat
►► [4] zebřičky a venkovní voliera v zimě

Dobrý den paní Ježíková,
dnes spousta chovatelů chová své zebřičky celoročně ve venkovních voliérách. Pokud jste základ svého chovu pořídila od takového chovatele, neměl by být žádný problém s tím, aby zebřičky byly venku. Zvláště, když mají možnost záletu do vnitřních prostor. Já osobně sice nejsem příznivec takového chovu, ale to by bylo o něčem jiném a v tomto případě je nezbytné respektovat cíle, které již v chovu zebřiček byly dosaženy. Takže pokud současné klima dobře snášejí, nechte na nich, zda se ukryjí ve vnitřní ubikaci či ne.

Hodně zdaru v chovu, zdravím

Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 09. 10. 2011 10:02 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web