Partneři:

šupinatý obličej

V knížce jsem se dočetl o nemoci šupinatý obličej a později jsem ji zaregistroval u mé andulky. Poradil by mi někdo vhodnou léčbu??


autor: Lukáš Sahula - vloženo: 19. 09. 2009 11:04
►► [2] šupinatý obličej

Dobrý den Lukáši,

nejsem veterinární lékař a tak se přiznám, že vůbec netuším kterou nemoc autor knihy z které jste čerpal své informace označil jako šupinatou tvář. V kontextu s dříve uvedeným bych si jako již několikrát dovolil podotknout, že stanovit přesnou diagnózu nemoci přes internet nelze a andulku by měl prohlédnout veterinární lékař.
I přesto se pokusím přispět drobnou radou. Můžu se pouze domnívat, že jde o vápenku, která je poměrně častou nemocí andulek a jiného exotického ptactva. Zde http://www.amadina-gouldove.com/nemoci_2.html jsem stručně popsal příznaky nemoci a jestliže Vaše andulka vykazuje stejné symptomy (příznaky), je možno zahájit léčbu Ivomecem, který sice není primárně určen k léčbě exotického ptactva, nicméně jej chovatelé s nemalými úspěchy používají. Jestliže s ním nemáte žádné zkušenosti, obraťte se na veterinárního lékaře. Ostatně, jít tam s nemocnou andulkou hned by bylo skutečně nejlepší řešení, protože jak jsem již naznačil v úvodu, já se mohu domnívat, hádat a tím i nechtíc špatně poradit, kdežto veterinář přesně stanoví o jakou nemoc jde a určí správnou léčbu.

Hodně zdaru v chovu,zdravím M.Lifart


autor: M. Lifart - vloženo: 19. 09. 2009 11:32
►► [3] šupinatý obličej

Dobrý deň chcem doplníť akurát toľko, že uvedená choroba vápenka skôr i neskôr zasahuje až do nôch zrohovatenie prstov a vytvorenie ako keby takých papúčiek po strhnutí chrasty dostáva sa veľmi intenzívne krvácanie. Ivomek sa oplikuje kvapka pod krídlo kvapka do záhlavia a po očistení napadnutých miest nozdier hlavy a nôch aj na uvedené miesta miesta čistíme mydlovou vodou vlažnou. Celý proces liečby trvá dlchšie a má tendenciu sa vracať takže treba vydržať. Veľa úspechov.


autor: branislav zajac zajac - vloženo: 05. 10. 2009 08:37
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web