Partneři:

Plíseň na zrní

Dobrý den,
objevila jsem plíseň na zrní. Je to má vina, špatně jsem ho skladovala. :/ Papouškům už ho nedám, ale když ho proseji, mohla bych jím krmit aspoň naše ptáčky v zimě? Neuškodí jim to nějak? Nebo mám raději zrní zlikvidovat?
Děkuji za názory a rady. :)

Pěkný den Věra


autor: Věra Š. - vloženo: 19. 10. 2011 18:36 Citovat
►► [2] Plíseň na zrní

Dobry vecer,
osobne doporucuji zlikvidovat. Plisen prorusta a teprve nahore vytvari utvary. To ale neznamena, ze neni i tam kde neni videt.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 10. 2011 21:05 Citovat
►► [3] Plíseň na zrní

Ahojte, ja jsem takove zrni daval do krmitek normalne a nic se nestalo. Ale treba to byla nahoda. ;) Mara


autor: Marek P. - vloženo: 19. 10. 2011 21:51 Citovat
►► [4] Plíseň na zrní

Zdravím Marku,
nechci být kousavý, ale to, že jste nenalezl například sýkorky ležet nožkama nahoru hned vedle krmítka, ještě nutně neznamená, že jim takové krmení neškodí. Nemám tušení, jaká je vnímavost našeho ptactva na krmení obsahující plísně, ale domnívám se, že jim škodí stejně, jako škodí ptactvu exotickému. Proto bych já osobně takové krmení nepodával ani našemu ptactvu.

Hodně zdaru v chovu, zdravím

M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 20. 10. 2011 18:08 Citovat
►► [5] Plíseň na zrní

Také zdravím,
Souhlasím s panem Lifartem. Radši to zrní vyhodím a těch pár korun nebudu litovat než aby kvůli mě umřel nějaký jiný ptáček v přírodě nebo v mém chovu. :) Jednou jsem četl článek (nevím už ale kde to bylo pokusím se ho sehnat a určitě ho dám sem) o plesnivém zrní a tam bylo napsáno že po sežrání zrní ať už ptactva v našich voliérách nebo v přírodě je průběh úplně stejný. Nejdříve zkonzumují zkažené zrní a po chvilce dostanou křeče a asi tak ještě kolem jednoho dne se trápý a to bych určitě nechtěl zažít. :(

Přeju hodně štěstí s chovem našich opeřenců ve voliérách.

PS: Plesnivé zrní nedávat!!! :D

S pozdravem Filip.H ;)


autor: Filip Heinrich - vloženo: 20. 10. 2011 18:57 Citovat
►► [6] Plíseň na zrní

Ahojte, ja sem si fakt mislel, ze to neskodi. O_o Uplne klidne to zobali. Uz jim to nikdy davat nebudu. Mara


autor: Marek P. - vloženo: 20. 10. 2011 21:04 Citovat
►► [7] Plíseň na zrní

Ahojký :) ,
děkuji všem za rady. Poslechnu všechny rady a zrní zlikviduju. Asi ho doma spálím v kotli, lepší způsob mě teď nenapadá O-) .
Jak takové zrní likvidujete vy? Vyhazovat ho do komunálního odpadu určitě nemá smysl, snad možná zakopat ještě ;)

Pěkný večer Věra :)


autor: Věra Š. - vloženo: 21. 10. 2011 20:01 Citovat
►► [8] Plíseň na zrní

Dobrý večer p. Věrko,
hodit to do kotle je jedna možnost ale já už jsem to jednou zkoušel a to zrní za prvé "smrdělo" a za druhé se přiškvařilo na stěny kotle(a to vám říkám to seškvařené zrní není jednoduché seškrábat když jsem se ho pokoušel seškrabat tak jsem málem do toho kotle zahučel):D Druhá možnost je ho zkusit na jaře zasít a nechat ho a pak se kouknout jak jednotlivé obilniny vypadají(pokuď nějaké vyrostou):D Nebo třetí možnost je to hodit na kompost (podle mě nejlepší).

Pěkný večer Filip.H ;)


autor: Filip Heinrich - vloženo: 21. 10. 2011 20:25 Citovat
►► [9] Plíseň na zrní

Dobrý den,
děkuju za radu ohledně kotle. To mě vůbec nenapadlo, že by to takhle mohlo skončit. Ale dát to na kompost, to fakt nevím. Nebudou to ptáci vyzobávat odtamtud? O-)

Pěkný den Věra


autor: Věra Š. - vloženo: 22. 10. 2011 17:28 Citovat
►► [10] Plíseň na zrní

Dobrý večer,
s tím kompostem to je taky pravda i když to zahrabate tak bych řekl že si to vyhrabou a stejně sezobou. Dnes jsem to zkoušel zase nasypat do kotle a zatím to vypadá že se to nepřiškvařilo(možná tím že to byli jenom šlupky a ne celé zrní). Takže nevím možná to zkuste zabalit do papíru a pak to hodit celé do kotle to by se snad nemělo přiškvařit.:D

Pěkný večer Filip.H ;)


autor: Filip Heinrich - vloženo: 22. 10. 2011 20:43 Citovat
►► [11] Plíseň na zrní

Díky za radu. Je toho zrní sice víc, ale budu ho pálit postupně v papírových pytlících. S tím kompostem se mi to hned nějak nezdálo. :) Musím si na zrní koupit lepší nádoby, aby se mi zrní nekazilo. Viděla jsem pěkné plastové sudy na to. :)

Pěkný večer Věra


autor: Věra Š. - vloženo: 22. 10. 2011 21:42 Citovat
►► [12] Plíseň na zrní

Ještě bych chtěl dodat ty nádoby jsou určitě dobré(já ale boužel s nima nemám zkušenosti).:) Já zrní přechovávám v plastových kyblíčkách (2,3l). V těchto kyblíčkách když jsem je kupoval bylo zrní(ale od té doby co jsi míchám zrní doma tak už zrní v kyblíčkách nekupuji (zdá se mi to hodně nevýhodné-drahé). Kupuji pouze zrní pro agapornise a korely v pytlíčku(1kg a výjde to levněji) a nasypu ho do kyblíčku a mám klid. Kupuji zrní od firmy Darwin řekl bych že toto zrní je hodně kvalitní a že ho mají mí agapornisové a korely hodně rádi(toto zrní můžu doporučit ale nechci dělat reklamu):D .

Pěkný zbytek večera Filip H ;)


autor: Filip Heinrich - vloženo: 22. 10. 2011 22:03 Citovat
►► [13] Plíseň na zrní

Tak zmínit nějaké krmení určitě není žádná reklama. Admini už to tu několikrát i psali, abysme si naopak takové věci říkali a vzájemně si tak pomáhali :) .
Přítel mi objednal tuhle 50 l plastovou nádobu. Já si myslím, že se v ní krmení nebudu kazit. Má to i víko :). V tom budu skladovat a přímo k papouškům si dám nějaký menší kbelík s víkem, abych měla něco u papoušků pořád po ruce. :)

Pěkný den Věra

Přílohy:


autor: Věra Š. - vloženo: 23. 10. 2011 08:26 Citovat
►► [14] Plíseň na zrní

Dobrý den,
jak již psala Věrka, skutečně budeme jen rádi, když zde bude co nejvíc zmínek o spokojenosti jednotlivých chovatelů s tím či oním krmením, nebo jakýmkoliv dalším produktem nebo výrobkem. Nedávno jsem se tu já sám ptal na digitální zrcadlovku, protože mne zajímalo, zda s ní některý z chovatelů nemá zkušenost při fotografování ptactva. Odpověď jsem sice nedostal, ale to není důležité. Snahou je, aby diskuse byla pestrá. Reklamou by se dalo brát, kdyby zde například někdo bezdůvodně vkládal odkazy na své stránky, aniž by to souviselo s probíraným tématem. Jinak prosím diskutujte a vyměňujte si názory a zkušenosti do libosti. :)

Věra Š.:

Tak zmínit nějaké krmení určitě není žádná reklama. Admini už to tu několikrát i psali, abysme si naopak takové věci říkali a vzájemně si tak pomáhali :) .
Přítel mi objednal tuhle 50 l plastovou nádobu. Já si myslím, že se v ní krmení nebudu kazit. Má to i víko :). V tom budu skladovat a přímo k papouškům si dám nějaký menší kbelík s víkem, abych měla něco u papoušků pořád po ruce. :)

Pěkný den Věra


Věrko, s touto plastovou nádobou budeš velmi spokojená. Sám je užívám již léta. Jen je důležité alespoň občas víko otevřít a zrní trochu promíchat.

Vaši společnou debatu o likvidaci plesnivého, nebo jinak zkaženého zrní pokládám ze zajímavou. Já coby městský člověk nemám možnost pálení v kotli, ani odložení na kompost, takže pokud jsem dřív s tímto nějaký problém měl, řešil jsem to důkladným zabalením do plastových pytlů, které jsem pak vkládal mezi ostatní komunální odpad v popelnicích. Doufám, že došlo ke spálení ve spalovně.

Zdravím
M. L.


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 23. 10. 2011 09:18 Citovat
►► [15] Plíseň na zrní

Dobrý den,
tak to jsem rád že jsem můžu dávat své zkušenost se zrním a i s jinými věcmi jako jsou například vitamíny atd. A to jak jste říkal o tom že jse to hodil do popelnic tak podle mého názoru to vysypali na skládku (ale pak to mohli spálit ale nevím:/). A k té nádobě určitě je dobrá taky o ní budu přemýšlet ale řekl bych že je moc velká 50l a že když má třeba někdo méně ptactva tak mu tam to zrní zbytečně leží. Existují i menší nadobi třeba 10-20l? Díky.

Pěkný den F.H.;)


autor: Filip Heinrich - vloženo: 23. 10. 2011 10:49 Citovat
►► [16] Plíseň na zrní

Dobrý den,
budu se opakovat, budeme jen rádi, když o různých výrobcích zde budete mít chuť diskutovat. Nejsme komerční stránky, jsme stránky ryze soukromé a naším cílem není tvorba zisku ve smyslu finančního prospěchu. Proto nám jakýkoliv odkaz, upozornění na výrobek, krmení atd. nemůže a ani nesmí vadit. Vždyť pouze tím, že si vzájemně sdělujeme informace, se v chovu exotického ptactva posouváme dál.

Musím se přiznat, že mne možnost vývozu na skládku nenapadla. Nějakou dobu jsem pobýval poblíž spalovny a zřejmě to ve mně evokovalo myšlenku, že tam končí skoro všechen odpad.

Zcela jistě lze koupit i nádoby menší. Já jsem namátkou našel tuto - http://www.tbaplast.cz/…-nadoby.html?…
Pokud navštívíte obchody jako je Bauhaus, Baumax, nebo Hornbach, tak takové plastové nádoby objevíte. A věřím že i menší.

S pozdravem
M.L.


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 23. 10. 2011 11:30 Citovat
►► [17] Plíseň na zrní

Dobry vecer,
neda mi nezapojit se do debaty. zacnu tou likvidaci zrni. Spaleni byt v nejakem pytliku je nestastne reseni, zrni propada a opet se dostava na rost. Osobni zkusnost.
Co se tyce davani do kompostu, nechci delat cyhtreho, ale kompost musite chranit pred plisnemi. Hodit si je tam se zrnim by bylo velmi nevhodne.
Co se plastovych nadob tyce, ja pouzivam dukladne vymyte nadoby od primalexu. Obsah 25 litru a prakticky kazdy malir jich ma ze nevi co snima.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 23. 10. 2011 21:37 Citovat
►► [18] Plíseň na zrní

Dobrý večer,
chtěl bych dodat že když to zrní vysypete do kotle na žhavé uhlí tak to určitě nepropadne nebo se pletu? ;) A do toho kompostu je to asi opravdu špatné řešení. :)

S pozdravem Filip H. ;)


autor: Filip Heinrich - vloženo: 24. 10. 2011 18:13 Citovat
►► [19] Plíseň na zrní

Dobry vecer,
tezko rict jak to s tim kotlem je, ja jen vim, ze ikdyz jsem to mel v papire, tak jsem pak musel krabat rost. A urcite to bylo na necem zhavem. Proto radim, do kotle ne ;)
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 24. 10. 2011 21:20 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web