Partneři:

Výstava v Lysé nad Labem

Ahojky :) ,

jak vypadá v Lysé nad Labem? Stojí to za to tam jezdit? Odpovězte prosím vás někdo kdo už jste tam byl. Děkuji :)

Pěkný den Věra


autor: Věra Š. - vloženo: 28. 10. 2011 17:43 Citovat
►► [2] Výstava v Lysé nad Labem

Ahoj Věrko,
výstava Exotika v Lysé nad Labem určitě stojí za návštěvu. Dnes jsem tam byl se svými kamarády Lukášem a Petrem a neodjeli jsme zklamaní. K vidění bylo podle mého názoru méně papoušků než v jiné roky, ale třeba to byl jen můj dojem. Rozhodně nezklamala expozice astrildovitých a jiného drobného exotického ptactva, expozice drůbeže a holubů. Jen si opět postesknu na osvětlení, kdy se bez použití blesku velmi špatně fotí. I proto máme letos z Exotiky méně fotografií. Nicméně problém s osvětlením asi pořadatelé nevyřeší a je určitě zcela na místě poděkování za krásnou a příjemnou akci, která nám zpestřila sobotní den. Jestli máš možnost, určitě neděli věnuj tomuto výletu.
Zítra vložím do fotogalerie nějaká fota a posléze je určitě doplní kolega Lukáš. Ale to už určitě budeš na cestě do Lysé nad Labem, aby jsi měla zážitek osobní, nikoliv jen zprostředkovaný přes naši fotogalerií.

Zdravím tě

Mira


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 29. 10. 2011 21:51 Citovat
►► [3] Výstava v Lysé nad Labem

Dobry vecer,
dovolim si takove male postouchnuti. Pokud je osvetleni problemem teto akce, pak nechapu proc sebou nemate leddiodovou baterku na prisviceni? Nema negativni vliv na ptaky jako blesk, ale osvetleni ma dostatecne. Cena ve vetsine obchodu do 100,-
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 29. 10. 2011 23:30 Citovat
►► [4] Výstava v Lysé nad Labem

Dobrý den,
šťouchnutí je možná na místě, nicméně věřte mi, že jsem nikdy a na žádné akci neviděl někoho, aby si na vystavované ptactvo svítil baterkou, byť třeba led diodovou baterkou, aby si ptactvo mohl lépe vyfotit. Myslím že by pořadatelé takové počínání neschvalovali a než jim stále dokola vysvětlovat, že ono světlo neškodí, volíme tu cestu, že to co se nám podaří nafotit, to se nám podaří a co ne, tak ne. Vážíme se natolik práce všech pořadatelů těchto akcí, že nechceme porušovat jimi stanovená pravidla. Majitelé dražších a kvalitnějších fotoaparátů zřejmě takový problém jako my neřeší, ale to teď jen tipuji, fotografování není zrovna můj koníček a tak se k němu uchyluji jen v nejkrajnějších situacích, když už není jiná možnost. Snad k tomu jen dodám, že jsem horší osvětlení opravdu nedával za vinu pořadatelům, prostě jsem jen konstatoval fakt, kterým jsem chtěl naznačit, proč některé fota která budou ve fotogalerií nejsou v úplné kvalitě. Prostě se fotilo za podmínek které na místě panovaly, za přísného dodržení pravidel stanovených pořadateli. Nicméně jsme se včera s Lukášem a Petrem domluvili, že si do příštích let pořídíme kvalitnější fotoaparát, který nám snad umožní přinášet lepší fotografie.

Zdravím
Miroslav Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 30. 10. 2011 07:57 Citovat
►► [5] Výstava v Lysé nad Labem

Ahoj všem,
tak jsem se na výstavu taky dostala. Bylo trochu vzrušení, protože jsme s přítelem zabloudili, ale naštěstí jsme trefili :D :D .
Výstava byla fantastická. Moc se nám tam líbilo a ještě jsme koupili nějaké kytky a přítel rybičky do akvária.
Já jsem fotila jenom na mobil a je fakt, že tam bylo šero. Hlavně u drůbeže a holubů bylo špatně vidět. Ale za to asi může ta hala. Taky si ale neumím představit, že bych si tam na svítila baterkou. Ostatní by mě s přítelem asi měli za blázny :D .
Jinak moc se mi tam líbily mady modrotemenné a černoramanné, ale k těm se vůbec nedalo dostat a vyfotit je. Pěkní byli ti různí hýlové. A poprvé jsem tam viděla vazu velkého :) .

Pěkný den Věra


autor: Věra Š. - vloženo: 30. 10. 2011 15:05 Citovat
►► [6] Výstava v Lysé nad Labem

Dobry vecer,
nemam naprosto nic proti poradatelum zadne vystavy. Vim co to obnasi vse nachystat, naaranzovat, sehat ptaky a tak vse kolem. Osobne jsem se ucastnil priprav dvou okresnich vystav. A samo sebou i nasledneho bourani vystavy, vydavani zvirat.
Ani ja nemam prilis kvalitni fotoaparat, ale prisviceni baterkou jsem jiz v praxi vyzkousel.
Zadny poradatel mi nikdy nic nerekl, ovsem je fakt, ze oni malo kdy reknou neco i tem, co foti s bleskem. Ale blesk funguje podobne jako svetelny granat, proto tak ptakum vadi. Baterka vydava stale svetlo a podstatne mene intenzivni. Proto se sni spatne foti pri uplne tme.
Kazdpadne pokusim se optat poradatelu na nejake vystave, jak se k tomu stavi a uvidime ;)
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 30. 10. 2011 23:28 Citovat
►► [7] Výstava v Lysé nad Labem

Dobrý den všem diskutujícím,

pane Haško, chtěl bych Vás požádat, jestli byste nebyl tak laskavý a nevložil sem pro ilustraci některou z fotek, kterou jste pořídil výše zmiňovanou metodou. Samotného by mě zajímalo a troufám si říci, že nejen mě, jak takto pořízená fotografie vypadá. Osobně mi to příjde z technického hlediska nemožné, jelikož ať už klasická, nebo i LED diodová svítilna vydává nepřirozené světlo, tudíž fotografie nemůže vypadat reálně. Nerad bych ale shazoval, či kritizoval metodu, kterou jsem sám nevyzkoušel, chtěl bych Vás tedy požádat, pokud máte některou z takovýchto fotografií v multimediální podobě, jestli byste se s námi o ni nepodělil.

S pozdravem
Lukáš Procházka.


autor: Lukáš Procházka - vloženo: 01. 11. 2011 21:09 Citovat
►► [8] Výstava v Lysé nad Labem

Zdravím,

osobně bych myšlenku přisvícení nezavrhoval, ač bych polemizoval o účinku baterky s LED diodama. Na výstavách je všeobecně problematické focení bez blesku, každá je nasvícena jinak a vzniká problém. Při vypnutém blesku mi pomáhá autofokus k doostření (vestavěné světlo) - osvětluje zeširoka. Samozřejmě je možné navolit různé režimy ... V Belgii, kde jsem potřeboval nafotit různé mutace jsme měli stativ a hned šlo vše lépe i bez blesku ... Rukama to neudržíte. Používám foťák NIKON D 5000.


autor: Aerforce - vloženo: 02. 11. 2011 20:42 Citovat
►► [9] Výstava v Lysé nad Labem

Dobry vecer,
jeden maly problem, ja nevim ktere fotky jsou jak foceny. Jedine cim jsem si 100% jisty jsou fotky senegalcu v budce.
Prvni fotka je focena s bleskem, druha pouze s prisvicenim bez blesku. na prisviceni byla pouzita baterka s jednou led diodou proto je tam videt jakoby osvetlena plocha, Vetsi baterky maji vice led diod a svetlo je vic rozptyleno.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

Přílohy:


autor: Miloš Haška - vloženo: 03. 11. 2011 23:57 Citovat
►► [10] Výstava v Lysé nad Labem

Dobrý den,

rád bych především autorům posledních dvou reakcí poděkoval za věcné příspěvky, rady a nové tipy. Stativ mě popravdě ani nenapadlo s sebou nosit. O jeho funkci a pomoci si ani nedovolím polemizovat, ale představa rozbalování stativu u každé klece na výstavách typu Exoty Olomouc, kde jsou haly stále plné lidí mě osobně moc neláká. Chápu, že úplně jinak tomu je v případě práce Agapornis klubu, kde jsou pro vás některé fotografie doslova nutností. Ještě jednou tedy děkuji za účelnou diskusi a možnost si udělat představu o fotografiích pořízených s přisvícením LED svítidlem.

S pozdravem
Lukáš Procházka.


autor: Lukáš Procházka - vloženo: 05. 11. 2011 09:51 Citovat
►► [11] Výstava v Lysé nad Labem

Lukáš Procházka:

Dobrý den,

rád bych především autorům posledních dvou reakcí poděkoval za věcné příspěvky, rady a nové tipy. Stativ mě popravdě ani nenapadlo s sebou nosit. O jeho funkci a pomoci si ani nedovolím polemizovat, ale představa rozbalování stativu u každé klece na výstavách typu Exoty Olomouc, kde jsou haly stále plné lidí mě osobně moc neláká. Chápu, že úplně jinak tomu je v případě práce Agapornis klubu, kde jsou pro vás některé fotografie doslova nutností. Ještě jednou tedy děkuji za účelnou diskusi a možnost si udělat představu o fotografiích pořízených s přisvícením LED svítidlem.

S pozdravem
Lukáš Procházka.


Ahoj Lukáši,

ono s tím stativem to není zas tak složité. Fotil sem takto několik set snímků a stativ sem měl víceméně celou dobu rozbalený, ono pokaždé to vyvažovat, hledat rovinu, výšku, je otravné. Pravdou je, že tím pádem se stáváš nemotorným, ale návštěvníci dávali pozor a často i uhýbali. Samozřejmě je však lepší využít návštěvní dobu v hodinách, kdy není předpoklad největších návalů. Záleží však na tom, zda-li si chceš užít výstavu a nebo fotit, žádná remíza mezi tím není ... Během focení jsou pak nutné přestávky, bolí z toho oči a je to poměrně namáhavé. I když má foťák výklopný displej, který velice usnadňuje zachycení obrazu i v momentech, kde klasický digitál selhává, tak sem využíval klasický hledáček. Především ze dvou důvodů: nežere to tolik baterku a ostřím v rozmezí 11 (?) bodů. Díky stativu si pak mohu dovolit fotit na režimy, které v ruce nelze udržet.


autor: Aerforce - vloženo: 05. 11. 2011 19:02 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web