Partneři:

týrání?

Dobrý den,
asi pláču na nesprávném hrobě, ale nemůžu se zbavit vzpomínky na včerejší zážitek ve zverimexu v 1.patře Globusu v Olomouci. Nakoukla jsem tam čistě náhodou, poprvé,takže nevím, jak dlouho tento zverimex funguje a jak, ale byla jsem zděšena v jakém stavu tam měli zebřičky. Jedna bez všech ocasních per, další měla vyklovaný bok a třetí celé záda včetně podrážděné kůže. Zebřičky byly dohromady tuším s kanáry, ale tito vypadali klidně, spíše se ozobávaly zebřičky mezi sebou. Po mé připomínce, že by bylo vhodné ptáčky oddělit, mi bylo řečeno, že nemají kam (klecí na prodej tam měli dost), ale že to panu vedoucímu vyřídí. Jsem z toho smutná, dokonce jsem přemýšlela, že bych si oklované koupila a vyléčila, ale přece jen 210 kč za jednu se mi zdalo dost na to, abych koupila všechny. Nevíte náhodou někdo, jestli existují nějaké závazné normy pro zverimexy, na velikost klecí, způsob chovu.....? Děkuji za odpověď. Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 04. 11. 2011 10:12 Citovat
►► [2] týrání?

Zdravim Vas pani Ježikova-Plne s vami suhlasim a taktiez ma to trapi ked to vidim v tych niektorych opchodoch v akych podmienkach to tam prechovavaju.A uz nehovoriac-burza Nitra niektory chovatelia v akych spinavych prenoskach tam chodia a vtaci su v nich doslova natlaceny natrieskany doslova bes moznosti salen pohnut KATASTROFA.Osobne poznam panov AKOZE chovatelov ktori si nepucovali prenosku ked zacali s chovom vtakov asi pred 3Oma rokmi.DOKEDY sa toto bude trpiet a trpiet to budu tie pekne vtaciky za BESCITNYCH svojich PANOV.Ako hovori p.Ježikova mali bi bit neake zavezne NORMY na pristor vtactva ako je to v Nemecu.Urcity pocet vtakov na velkost prenosky a samozrejme CISTA prenoska.V Nitre bi asi chybala polovica chovatelov.ALE NEBOLO BI TO NA SKODU.S pozdravom pre c hovatelov MS

autor: Milan Sedlačik - vloženo: 20. 01. 2013 07:34 Citovat
►► [3] týrání?

Ahoj Helena. Téma chovproduktov je už veľmi dlhá záležitosť, a musím povedať že zdielam ešte horšie pocity. Ja už do chovproduktov ani nenakúkam. Jednak preto že si odtiaľ môžem dovliecť kadejaké pliagy do chovu, a jednak na tie vtáky sa tam nedá pozerať (ľuďom s chrbtovou kosťou). To si videla etšte ceľkom dobré zebričky. Niektoré chovprodukty toťižto, nevyčiatia klietky od vtedy ako začali prevádzku, až do vtedy kým neskrachujú (chvalabohu), prepľňajú klietky hlavne zebričkami jedna radosť (a ešte keď sa ich spýtaš či vykupujú tak jasné že áno), vodu vymieňajú možno raz za mesiac (veľké plastové mysky, naplňené po okraj vodou-asi 15cm vody, voda pomaly zelená, plná rias - iba to je vidno ale to čo tá voda obsahuje tým by sa dali hnojiť kvety), krmivo im sipú na dno s prepáčením "zasratej" klietky, dke pomaly nie je vydieť krmivo medzi trusom, vtáky umiestňujú do klietok tkroé sú pre ne 1/3 (pri najlepšom) veľkosti akú potrebujú. A tieto "chovtiráky" majú ešte takú drzosť že napr. zebričky predávajú niekedy aj za 8 eur, a chovateľovi ktorý sa o ňe stará, a ruku na srdce, vypelichať každé mláďa, a potom ho predať do chovproduktu za niekedy aj len 1,5 €. Hhh to radšej darujem začínajúcemu chovteľovi, alebo budem mladé držať aj dva roky v chove kým ich nepredám.

To sú moje pocity,a skúsenosti.

Jaroslav Dvorský
www.australian-astrild.6f.sk

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 20. 01. 2013 09:55 Citovat
►► [4] týrání?

Dobrý den,

já mám zkušenost zase ze zverimexu v Brně. Většinou jsou tam zebřičky zdravé s krásnou postavou, ale párkrát se mi taky stalo, že jsem tam přišel a jeden sameček měl poloviční ocas, druhý vytrhaný bok, třetí něměl peří pod krkem a pořád "byli v sobě". Záleží to asi na tom, jestli si dobře sednou a nebudou se pořád pošťuchovat. K věci ohledně větších klecí se radši nevyjadřuju. Já sám sice nemám voliéru, ale zase ne ani bednovou klec o rozměrech batohu, jako tomu v mnoha zverimexech je.

autor: Václav Macko - vloženo: 20. 01. 2013 10:24 Citovat
►► [5] týrání?

Dobrý večer, je to víc jak rok od mého příspěvku stran zverimexu v Olomouci- od té doby jsem neměla odvahu tam vkročit. Ale abych byla objektivní, musím přiznat, že jsou i lepší zverimexy. V Přerově je jeden, byl sice před vánoci přeplněný, ale aspoň čistý. A je tady ještě jeden, bohužel na periferii a tady si dala majitelka práci, pěkně naaranžovala větvičky a dokonce dala krom pítka i koupelničku. Tak to jsem viděla poprvé. Trochu mi to spravilo dojem ze zveráčů, ale i tak, krom těchto dvou, do zverimexů již nechodím.

autor: Helena Ježíková - vloženo: 20. 01. 2013 18:12 Citovat
►► [6] týrání?

dobrý den v olomouci jsem taky byl a říkal sem jim to zvířata tam jsou ve strašném stavu.mají je předražená nemocná podviživená no prostě hrůza lidi nechodte tam sou to vrazy zvířat.:(

autor: tadeáš bača - vloženo: 02. 02. 2013 12:56 Citovat
►► [7] týrání?

ono záleží jak který zverimex,já tam už párkrát nakoupil a v poho,ale sám do obchodů neprodávám,raděj daruji známým zadarmo ptáky a překupníkům,to co sem viděl,už vůbec,přeplněné přenosky až po vrch,ptáci namačkaní v horku na sobě,hnus,radši sem šel pryč,než bych mu něco řekl,ale ptáků mě bylo strašně líto,to si nezaslouží--vždyť sou to živí tvorové.....

autor: Roman Mareček - vloženo: 09. 03. 2013 19:34 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web