Partneři:

korela

zdravim,kupil som si mladu tohtorocnu korelu,mal by to byt samec, asi po 2 tyzdnoch som kupil k nemu dalsiu maly by to byt samicka , su to mlade tohtorocne koreli, ale ide o to ze korela ktora bola v klietke skor (samec) mi tu druhu pri priblizeni sa knemu napada a hryzie ju do kridiel nije je to vzdy tak ale povecsine si k nej dovoluje.moze sa to casom zmenit alebo je to problemovy vtak? dakujem Marek

autor: marek kleman - vloženo: 06. 11. 2011 15:07 Citovat
►► [2] korela

Dobry vecer,
to je otazka do pranice, nebo mozna spis pro jasnovidce. Nicmene chovatel nesedi se zalozenym rukama a odchytne problemoveho ptaka, umisti ho jinam a po nejake dobe, asi tyden nebo dva vrati ptaka zpet. to umozni novejsimu ptakovi seznamit se s kleci a nabyt sebejistotu.
Kazdpoadne pokud by to bylo jen trochu mozne, doporucuji umistovat nove jedince do stejneho prostoru soucasne, prave proto, aby nedocahzelo k teritorialnimu chovani.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 06. 11. 2011 20:19 Citovat
►► [3] korela

Dobrý deň Marek,

Okrem toho, čo Ti poradil p. Smidla dopĺňam asi toľko v prvom rade sa treba presvedčiť, či skutočne ide o pár pretože môžeš vtáčky odstavovať a meniť im prostredie koľko len chceš a spravidla sa dva samce budú napádať vždy, a to hlavne pri krmive. Pošli foto a skúsený chovatelia Ti odpíšu, či ide o pár , alebo sa treba presvedčiť DNA metódu určenia pohlavia na základe profilu. Ďalšia rada je jednoduchá proste zaves v klietke viac kŕmitok s krmivom nech si koreli na seba zvyknú.

S pozdravom veľa úspechov prajem.

autor: Branislav Zajac - vloženo: 07. 11. 2011 11:11 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web