Partneři:

Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Dobrý den,

v souvislosti s včera uveřejněným článkem o kakadu palmovém ( viz zde: http://www.amadina-gouldove.com/…palmovy.html ) bych si zde dovolil vložit dvě videa, která mi posloužila, jako jeden ze zdrojů informací k sepsání výše zmíněných odstavců.
Videa jsou k shlédnutí na webu www.youtube.com, na těchto odkazech: http://www.youtube.com/watch?… a http://www.youtube.com/watch?… . Ze zde uveřejněných videí si může každý udělat obrázek o zvukovém projevu těchto kakaduů, o jejich bubnování a i jiných jejich vlastnostech, které jsou v článku zmíněny, avšak nejsem s to, je slovy tak dokonale popsat, jako to dokáže videozáznam. Videa opravdu stojí za shlédnutí a doufám, že budou přínosem, minimálně nějakých zajímavostí, pro každého.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 09. 11. 2011 11:16 Citovat
►► [2] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Dobrý deň pán Procházka!
Pekný článok s ktorým ste si dal dosť práce. Doplním, že jediná známa mutácia tohoto druhu je albino.
Foto troch za sebou liahnúcích sa jedincov v rozmedzí mesiaca aj s novým vajcom vo vtáčom parku v Singapure 20. decembra 2010 je na:
https://picasaweb.google.com/lh/view?…

S pozdravom V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 09. 11. 2011 12:19 Citovat
►► [3] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Dobrý den pane Makovický,

vřelé díky za skvělé info. O této mutaci jsem se při shánění informací pro článek nikde nedozvěděl. Ještě jednou děkuji. Bude - li čas, rád bych toto info do článku včlenil, samozřejmě s odkazem na Váš příspěvek zde na webu.
Na vámi vloženém linku jsou vskutku překrásné fotografie těchto papoušků, bohužel ani ne jedné z nich se mi neukázalo zmiňované albino, ani líhnoucí se mláďata.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 09. 11. 2011 13:55 Citovat
►► [4] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Dobrý večer pán Procházka!
To albino som nevidel ani ja ale píše sa o ňom na http://www.all-about-cockatoos.com/AAC/page49.htm a je to z knihy "All About Cockatoos" http://www.all-about-cockatoos.com/…hur/book.jpg
Prikladám fotku z Picasa albumu spomínaných mladých z 20. decembra 2010 Jurong Bird park v Singapure.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 09. 11. 2011 17:52 Citovat
►► [5] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Ahoj Lukáši,
kakadu palmový je můj oblíbený papoušek. :) A musím souhlasit s panem Makovickým, že jsi si s ním fakt pohrál. Krásně jsem si početla a dozvěděla se aj hodně zajímavého. A sem jsi ještě přidal ty perfektní videa. :* ]:->

Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 09. 11. 2011 18:17 Citovat
►► [6] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Tak ten clanek je hrozne dlouhy, musel jsem ho cist na 2x :D Meli by jste k takovym clankum davat aji nejake kontakty na chovatele. To by se urcite libylo aji dalsim chovatelum a jeste by sem chodilo vic lidi kdyz by takove kontakty byly. ;)

Mara

autor: Marek P. - vloženo: 11. 11. 2011 21:09 Citovat
►► [7] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Dobrý den Marku,
nechci se vyjadřovat k článku samotnému, protože coby kolega a kamarád Lukáše bych byl jistě považován ze neobjektivního - navíc, Lukáš mé hodnocení zná. Nicméně délka článku byla zcela jistě ovlivněna snahou vložit do něj co nejvíc informací, nikoli snahou nudit, či unavit.
Nápad vkládat k článkům kontakty na chovatele pokládám za poněkud nereálný. Má to více důvodů. S něčím takovým by museli souhlasit samotní chovatelé těchto vzácnějších druhů papoušků a já velmi pochybuji, že by takový souhlas dali. Na internetu se pohybuje, bohužel, i spousta nepoctivých a nenechavých lidí. Není proto vůbec vhodné upozorňovat je, kam mají směřovat cíl své nekalé činnosti. A to bychom jim zveřejněním jména a případně nějakého kontaktu u článku umožnili. Není složité pak dohledat adresu. Pokud by si chovatel vzácnějších druhů sám vytvořil chovatelský profil v naší databázi chovatelů, prosím, je to projev jeho vůle, ale k článkům samotným, i kdyby to mělo několikanásobně zvýšit návštěvnost, takové údaje zcela jistě dávat nebudeme.

Zdravím Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 12. 11. 2011 09:44 Citovat
►► [8] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Dobry vecer, ja si myslim, ze to s tema kontaktama zase neni spatny napad. Nekteri chovatele byly aji v televizi a nebali se, ze by je nekdo prisel vykrast. A kontakt to je pro ne prece i reklama. ;) Ted se divam ze tu ted vecer bylo uz pres 700 chovatelu jak je na top listu a tolik lidi to je nejaka reklama prece ;)

Mara

autor: Marek P. - vloženo: 12. 11. 2011 19:57 Citovat
►► [9] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Zdravím Marku,

věřte mi, že bych byl daleko raději, kdybychom probírali kvalitu, obsah Lukášova článku. Jak znám Lukáše, s klidem gentlemana by přijal i oprávněnou kritiku. Takto se ovšem s prominutím plácáme kolem jednoho a téhož.
Skutečně se Marku domníváte, že chovatel mající ve svém chovu kakadu palmové potřebuje nějakou reklamu? Já o tom zase tak přesvědčen nejsem, ačkoliv si nesmírně vážím všech vámi zmíněných návštěvníků, kteří na tyto stránky zavítají.
Navíc, kde berete jistotu, že oněch 700 návštěvníků zhlédlo Lukášův článek, kde by podle vás měl být i kontakt na chovatele? Ona totiž vůbec není jistota, že všichni návštěvníci jsou chovatelé, a pokud ano, zcela jistě nejde jen o chovatele papoušků. Ale dobrá, abych se dobral nějaké konce. Sami od sebe k článkům žádné kontakty vkládat zcela jistě nebudeme. Ač jsem to přímo nekonzultovat s Lukášem, myslím, že se mnou bude souhlasit. Důvody jsem uvedl ve svém minulém příspěvku. Ale slibuji, že pokud by si to některý z chovatelů vyloženě přál, můžeme tam kontakt uvést. Jsem si ale zcela jist, že ze zcela zjevných a pochopitelných důvodů tak žádný chovatel neučiní.
Neberte prosím můj příspěvek nějak špatně, ale pochopte mne, že se nechci a nebudu podílet na tom, abychom honbou za zvyšováním návštěvnosti nějak ohrozili něčí chov.
Pojďme tedy raději probírat Lukášův článek, pojďme debatovat o chovu tohoto bezesporu krásného papouška, ale zdržme se prosím nereálných požadavků.

Přeji vše dobré a zdravím

Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 12. 11. 2011 23:20 Citovat
►► [10] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Ja porad na tech kontaktech nevidim nic spatnyho. No ale chtel jsem poradit jak vylepsit clanky ;) .
Dobre budu hodnotit clanek. Ja si myslim ze je zbytecne hodne dlouhy. A ty informace se daji najit na internetu. ;)

Mara

autor: Marek P. - vloženo: 13. 11. 2011 09:30 Citovat
►► [11] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Zdravím Marku,
první část již nebudu komentovat a za tu druhou děkuji. Konečně názor na článek. Mimochodem, ač kamarád Lukáše a tudíž budu asi považován za neobjektivního, rád bych se k tomu vyjádřil. Jsem totiž také jeho čtenářem a coby chovatel astrildovitých, tak i člověkem, který vstřebává nové informace z jeho článků. Jsem také zpravidla jejich úplně prvním čtenářem, o kteroužto výsadu již brzy přijdu z několika důvodů, které zde zatím nechci zmiňovat.
Článek je dlouhý, rozhodně delší, než tomu u Lukášovy tvorby bývá zvykem. Informace skutečně najdete na internetu, nicméně roztříštěně. Ne na jednom místě. A kdyby Lukáš ještě víc svůj článek zahustil dalšími informacemi, byl by ještě delší. Pak je otázkou, co je a není přínosem. Nicméně tímto svou obhajobu končím. Budu rád, když vy, nebo kdokoliv další zde vyjádří své připomínky.

Zdravím
M.L.

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 13. 11. 2011 12:53 Citovat
►► [12] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Dobrý deň!
O papagájovi Kakadu palmový boli spísané viaceré články a najrozsiahlejšia publikácia bola vydaná v r. 2006. Bola vydaná pod názvom "Palm Cockatoo EEP Husbandry Manual" od autora Mike Taylora spoločnosťou "The North of England Zoological Society" a podľa toho je uvedený článok skutočne veľmi stručný. Je ale v češtine a podľa mňa postačuje pre informáciu. Každý kto tohto vzácneho papagája chce chovať alebo chová musí sa oveľa viac vzdelávať a pre toho by som doporučil už spomenutý manuál na jeho chov. Môže si ho stiahnuť z internetu http://www.australasianzookeeping.org/…s%202006.pdf

Zdraví V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 13. 11. 2011 13:54 Citovat
►► [13] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Dobrý den všem diskutujícím,
prvořadě bych rád omluvil moji opožděnou reakci na diskusi v tomto vlákně. Vlivem studijních povinností a jiných osobních zájmů jsem se však k odpovědi dříve nedostal. Velmi rád bych také poděkoval všem diskutujícím za účelné příspěvky, které nechaly tuto diskusi rozrůst ve spleť dalších zajímavých informací. Za opětovné zmínění pak určitě stojí příspěvky a odkazy pana Makovického, ke kterým bych snad jen dodal, že si velmi vážím zájmu o rozšíření vědomostí nás všech, jelikož ve výše zmíněných odstavcích je mnoho informací, se kterými jsem se ani já, při hledání zdrojů k sepsání článku a zajisté ani mnozí jiní doposud ještě nesetkali. Snad jen na vysvětlenou bych dodal, že tento článek by měl spíše posloužit k nabytí několika základních informací o zmíněném druhu pro širokou chovatelskou veřejnost, nikoliv jako chovatelský manuál. Pak by se totiž mohl pro některé stát příliš obsáhlým, či nudným.
Věrko, jsem rád, že se Ti článek líbil. Popravdě jsem byl trošku na vážkách, zda - li není článek přespříliš dlouhý a jestli nebude čtenáře nudit, nebo uspávat. Díky za takovéto ohlasy, ty nás všechny vždy nabudí k další práci na tomto webu.
Závěrem těchto řádků bych se vrátil i k Markovým připomínkám. Domnívám se však, že bych musel jen opakovat slova Mirka Lifarta, jelikož se s jeho sdělením ztotožňuji. Opravdu si Marku nemyslím, že by bylo rozumné uvádět kontakty na chovatele takovýchto papoušků. Jen představa, že by nějakému z takovýchto chovatelů pak díky takovéto informaci uveřejněné na našem webu, každý víkend někdo volal, jestli se může přijet podívat na papoušky, kteří mimo jiné vyžadují ne zcela běžné zacházení, mě nedělá příliš šťastným. Dalším faktem jsou již zmíněné krádeže ptactva, o kterých by se dalo dlouze diskutovat a takovíto ptáci by byli určitě velikým lákadlem pro nejednoho lapku.
Doufám, že tyto řádky nepůsobily nijak útočně, nebo zaujatě, pokusil jsem se jen odůvodnit, proč se s takovýmto nápadem, zde na webu, neztotožňujeme.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 13. 11. 2011 15:22 Citovat
►► [14] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Ahoj Lukáši,
já jsem přešla na tykačku :) Od Mirka vím, že jsme stejně staří. Snad ti to nevadí :D . Podle mě článek dlouhý není. Mně se líbí a jsem ráda, že tu je. Už jsem to tu psala, že je to můj oblíbený papoušek. A pravdu máš ty i pan Makovický. Jako základní informace to stačí. Kdo by je chtěl chovat, musí toho nastudovat o hodně více. Z knížek, časopisů, DVD, televize a nejlepší je jet přímo k nějakému chovatelovi. :) A když se nad tím více zamyslím, kolik z nás má na takové papoušky dost peněz. Moc lidí to nebude no. Já bych si musela někde peníze půjčit, abych si takové papoušky mohla dovolit :D

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 13. 11. 2011 19:27 Citovat
►► [15] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Dobry vecer,
take se pokusim sformovat par radku. Vite jak se hodnoti kvalita clanku? Kdyz ho nekdo docte a rekne sakrys, jeste bych si pocetl, clanek byl dobry a kratky. Pokud clanek citatel docte a reknesi, mno nic noveho pod sluncem, jeste ze uz to mam za sebou. Tak pak je dlouhy a spatny.
Ale vzdy to bude pouze subjektivni dojem citatele. To co je pro nekoho nudne a dlouhe je pro jineho kratke a super.
Bohuzel ted nemam vubec cas na cteni. Casopisy se mi hromadi na pocitaci, clanky radim do fronty v odkazech.
Presto jeste par radku k prispevku pani Very. ja osobne si myslim, ze hlavnim kamenem urazu nebude porizovaci cena techto ptaku, ale ziskat povoleni k chovu a pak jeste chovne ptaky. nedavno se na faune resil pomerne choulostivy problem, to kdyz ceska inspekce zabavila 6 techto ptaku paserakum. Bylo mnoho chovatelu, kteri stali o to aby byli umisteni u nich, ale CI muze umistovat zadrzena zvirata pouze do zarizeni se statusem ZOO. Mozna proto se Sestakovi rozhodli udelat ze sveho chovu ZOO, ale kdo vi.
Jinak tito ptaci byli videt na letosni exote a panecku to je respekt z toho zobaku ;)
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 13. 11. 2011 20:09 Citovat
►► [16] Kakadu palmový (Probosciger atterimus)

Dobrý večer,
s těmi články to bude asi každého jiné. Je to jako s knížkou si myslím. Když jsem byla mladší, dostala jsem od rodičů Babičku od Boženy Němcové. Vůbec mě ta knížka nebavila. Nedávno jsem ji přečetla a úplně jsem ji hltala. Bavila jsem se o tom s Mirou L. jedním z autorů těchto stránek a on říká, že na některé věci musí člověk dospět. A proto si myslím, že jinak se třeba na Lukášův článek bude dívat 15 letý čtenář a jinak čtenář dospělej.
A co se týče ceny kakadu palmových, tak si myslím, že hraje dost podstatnou roli. Když budu mít peníze, což je základ, tak ostatní už vyřídím. Když budu chtít a nedám se odradit našimi úřady. Protože co úřady dokážou to už vím sama. Stačilo, když jsem ztratila občanský průkaz a nějaké další doklady. Naběhala jsem se jak ..... no však víte no :D

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 13. 11. 2011 21:25 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web