Partneři:

Kakariky

Ahoj, mám 3 měsíce Kakariky, nastudoval jsem co bylo dostupné, daří se jim dobře jsou to ročáci a snesly mi už 8 vajec z toho se vylíhly 3 mladé, mají již 3 týdny jsou dobře krmeni a nádherně rostou, jsou v budce z maminou ale podestýlka je kolem jich , nevím zda ji mám vyměnit nebo ne, rodiče už i létají po bytě a vždy se sami vrátí do klece, dokonce jsme mladé měli již v ruce a vše je v naprostém pořádku jejich rodiče se jen koukají a když je vrátíme tak jen zkontrolují jsou-li všechna a nadále je krmí.Ale nevíme kdy jsou schopna se sami krmit, jestli je to po těch 8 týdnech nebo dříve, dostávají obden vaječnou míchanici a naklíčenou směs zrní, nechtějí moc proso radši by slunečnici ale mám strach jí dávat moc -prý potom tloustnou.

Přílohy:

autor: Miroslav Vesely - vloženo: 25. 12. 2011 20:41 Citovat
►► [2] Kakariky

Dobry vecer,
gratuluji k odchovu. Kakarikove jsou krasni a klidni ptaci. Mladi se stavaji nezavisli na rodicich priblizne 14 dnu po opusteni budky. Pokud vsak nejsou samcem napadani, ponechte je u rodicu dele. Mladym to jen prospeje a rodicum neublizi.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 26. 12. 2011 01:22 Citovat
►► [3] Kakariky

Děkuji mám z toho velkou radost, máte velice pěkné stánky, moc mě mrzí že v mém okolí nejsou tolik výstavy jako na Moravě.Jsem od Příbrami a Kakariky jsem si musel dovézt od Brna, naštěstí na Moravu jezdím tak to nebyl tak velký problém,ještě by mě zajímalo co ten náš papouch dělá, když ho pustíme tak se uvelebí před skříňku s televizí a pobíhá a švitoří pak se posadí a vrká jako holub, myslíme si že si povídá s kámošem protože se ve skle odráží jeho obraz, je to srandovní, už jsme mu za klec dali zrcátko, je asi sám protože samička pečuje o mladé.

Přílohy:

autor: Miroslav Vesely - vloženo: 27. 12. 2011 14:46 Citovat
►► [4] Kakariky

Dobrý den,
byla bych ráda,kdyby mi někdo poradil s chovem Kakariků červenočelích,právě jsem si pořídila chovný pár,rok starý a zajímalo by mě,co jim dát na dno klece,jako podestýlku,jak se dají ochočit a podobně.Již jsem se dívala na netu,ale připadá mi,že je tam toho málo.Ještě by mě zajímalo,jestli trsy trávy by měly být nějak ošetřeny.Děkuji za jakoukoli radu.Lucík

autor: Lucie Fousova - vloženo: 09. 01. 2012 16:39 Citovat
►► [5] Kakariky

Dobrý den,

na dno klece, určené pro chov kakariků červenočelých (KKČČ), je možno umístit různá steliva. Zde by však bylo na místě upřesnit, o jakou kec se jedná. Přece jen si díky květnatosti naší mateřštiny můžeme pod pojmem klec, ve Vašem sdělení, představit cokoliv od malé klícky, přes pokojovou voliérku, až po venkovní velkou voliéru. Každou z nich je pak možno vybavit jinak. Záleží také na tom, zda - li jsou ptáci primárně chováni jen v oné kleci, nebo i mimo ni ( např. v případě chovu v bytě ). Ve zkratce se však dá tvrdit, že do malé bytové klícky postačí umístit klidně jen noviny. Papoušci si s nimi budou hrát a soustavně je likvidovat, s čímž se ale počítá. Velmi diskutovanou podestýlkou je také lesní hrabanka. Diskusi ohledně jejích kladů a záporů je možné si přečíst na internetové diskusi ifauny, zde: http://www.ifauna.cz/…a-do-voliery . Ve výše přiloženém odkaze jsou zmiňovány i další možnosti. Jako nejlepší z nich se bude asi jevit písek. Sám za sebe mohu říci, že mám dno voliéry vybetonované, takže dále problém s podestýlkou řešit nemusím, láká mě ale ona zmiňovaná hrabanka.
U trsů trávy bych spíše dával pozor na to, aby, naopak, NEBYLY nijak ošetřeny. Protože chemické postřiky aplikované na rostliny jako ochrana proti škůdcům a plevelům by mohly znamenat nemalé patálie, komplikace a především hazard se zdravím papoušků. Úplně jiné to samozřejmě je v případě trsu z vlastní zahrádky, nebo nějakého osvědčeného místa. V tom případě se pak bude jednat o hezké zpestření pro papoušky, především pak KKČČ jej s oblibou určitě využijí :) .
Co se týče ochočování, mnohé zdroje budou tvrdit, že dospělé ptáky už nelze ochočit a nebo jen velmi nesnadno. Nemyslím si, že by to bylo tak úplně nereálné. Samozřejmě to nebude taková procházka růžovou zahradou, jako s úplně mladými ptáky, nebo ručně dokrmenými mláďaty, ale není to nic nemožného. Sám se teď pokouším uvyknout samici aratingy zlaté na moji přítomnost. Jedná se o pětiletou samici, kterou jsem dokoupil do chovu. Bohužel se posléze ukázalo, že je velmi plachá, bojácná a reaguje na jakýkoliv pohyb okolo voliéry, což pravděpodobně i znemožnilo hnízdění. Rozhodl jsem se ji tedy přes zimu, kdy je celý pár chovaný doma v pokoji trochu ochočit. Musím přiznat, šlo to ztěžka, ale světe div se, dnes už samice bez problémů bere pamlsky z ruky. Takže možné to je, jen to chce trpělivost.
Asi nejlepším ochočovacím prostředkem jsou právě pamlsky. Já používám piškoty, které jsem kvůli tomu vysadil z pravidelné stravy a používám je teď výhradně jen k ochočování. Budete - li k papouškům přistupovat pomalu a opatrně, určitě se časem také nechají zlákat. KKČČ jsou velmi zvídaví, což by mělo hrát ve váš trumf :) .

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 11. 01. 2012 14:05 Citovat
►► [6] Kakariky

Dobrý den Lukáši,
mockrát děkuji za určitě dobré rady.KKČČ mám doma týden a řekla bych,že jistý pokrok je patrný už teď,tak doufám,že to bude zdárně pokračovat.Mám zkušenosti jen s chovem andulek a to pokaždé mladých,takže je to všechno kolem nich nové,ale o to mám z toho větší radost,protože jsem si vždy nějaký větší pár papoušků přála.Také jsem zjistila,že jim mnohem víc chutná zrní co mám pro andulku než krmení pro malé papoušky,přitom je to jen směs prosa.Co se týče té klece,tak má míry D-63,V-53,Š-50,to je asi malá klec co?Snažím se je co nejvíce pouštět.Kdy myslíte,že bych jim měla dát budku,je vlastně vůbec možné v bytě odchovat mláďata?Ještě jednou moc děkuji za rady.Lucík;)

autor: Lucie Fousova - vloženo: 14. 01. 2012 12:45 Citovat
►► [7] Kakariky

Dobré ráno,

za rady není vůbec třeba děkovat, je samozřejmostí, že pokud si víme s dotazem rady, rádi se o naše postřehy a zkušenosti podělíme:) . Všichni jsme tak začínali a ne nadarmo se přeci říká, že žádný učený z nebe nespadl. Pakliže se pokroky už v současnosti odehrávají, jak zmiňujete výše, tak si troufám tvrdit, že máte vyhráno. Nejtěžší je vždy udělat ten první krůček a pak už to jde postupně skoro samo. Nejdůležitější je vytrvat a nevzdávat se.
Podobnou zkušenost se zkrmováním zrnin jako uvádíte jsem zažil u svých arating. Krmil jsem je vždy kvalitní směsí určenou přímo pro ně. K mému údivu jsem však brzy zjistil, že některé druhy semen zůstávají pravidelně netknuté. Když toto trvalo déle než půl roku, dokrmil jsem zbytek směsi, kterou jsem měl doma a napříště jsem pořídil směs chudší o ta semena, která zůstávala ladem. Od té doby zkrmuji velkou většinu předkládaných zrnin bez veškerých problémů. Nechci tímto však tvrdit, že pro kakariky bude dostačující pouze směs prosa. To v žádném případě ne. V krmné směsi by zajisté neměly chybět ani jiné zrniny jako např. slunečnice a další. U slunečnice pak pozor, v jakém množství je předkládána. Obsahuje totiž velké množství tuků a papoušci po ní mohou začít tloustnout. Záleží také na tom, čím byli ptáci krmeni u předchozího majitele. Jestliže byli navyklí pouze na směs prosa, pak se není čemu divit, že primárně přijímají právě proso, nemyslím si ale, že by to bylo správné. Osobně bych doporučil dát papouškům čas na aklimatizaci a třeba si časem uvyknou na jinou směs zrnin, kterou dostávají u vás.
Ohledně klece, ta je dle mého názoru dost malá na chov jednoho páru papoušků. Na druhou stranu je pravda, že kakarici jsou spíše šplhaví ptáci, takže by jim třeba taková ubikace mohla býti dostatečnou, v případě, že jsou často pouštěni ven. V době, kdy budou ale vyvádět mladé by takováto klec mohla být skutečně malou, nehledě na to, že mladé ptáky je dobré umístit do prostornější voliérky, aby měli možnost se pořádně 'vylítat' a posílit tak svalstva. V tomto ohledu na mé řeči ale moc nedbejte:) , já vždy preferuji co největší klece a voliéry, i když to někdy není ku prospěchu věci. Nakonec jsou známy i případy amazoňanů modročelých, vyvádějících mláďata v kleci o rozměrech 1 x 1 x 1 m. Příroda je zkrátka mocná čarodějka a pakliže budou chtít papoušci hnízdit, nebudou se zcela jistě ohlížet za rozměry klece ve které jsou umístěni.
Co se hnízdění týká, píšete že ptáčky máte doma chvíli. Nechal bych je, aby si na sebe a na prostředí zvykli a na jaře bych jim předložil budku. Kakarici se množí docela snadno, takže by nemělo dojít k žádným patáliím.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 15. 01. 2012 09:45 Citovat
►► [8] Kakariky

Ahoj, tak jsme si pořídili kakarika,ale je nám divné,že vůbec nepíská a nešvitoří,ani když mu zastřihovali drápky nevydal hlásku,jen otvíral zobáček...může být němý?:(

Přílohy:

autor: Lucie Polková - vloženo: 13. 02. 2012 15:02 Citovat
►► [9] Kakariky

Dobrý den,
němý asi nebude. Jenom možná trochu vystresovaný. No ale jestli se normálně krmí, je čilý, tak bych se o něho nebála.

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 13. 02. 2012 20:18 Citovat
►► [10] Kakariky

Dobrý den,
Věro máte pravdu asi to bylo stresem,už "držkuje" ]:->

autor: Lucie Polková - vloženo: 15. 02. 2012 17:33 Citovat
►► [11] Kakariky

Dobrý den,
to jsem ráda, že už je OK. :)
Pěkný den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 18. 02. 2012 10:57 Citovat
►► [12] Kakariky

Dobry den,chtela jsem se optat mam doma kakarikyho je to samecek..aby nebyl sam tak jsem mu zatim koupili zrcatko aby se necitil sam ale zacal ho krmit a kdyz jsem mu ho sebrali tak zacal krmit vsechno v cem se vidi..i muj mobil:D nevit proc to dela?? predem dekuji za odpoved

autor: Nikola Zahradnikova - vloženo: 24. 10. 2012 18:59 Citovat
►► [13] Kakariky

Dobry den, on v odrazu vidi sam sebe, ale nevi ze je to on. Mysli se krmi samicku, svoji partnerku. Papousci kdyz se dvori samicce, tak je krmi. :) Mara

autor: Marek P. - vloženo: 28. 10. 2012 08:52 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web