Partneři:

V jedné kleci

Chtěl bych se zeptat zda je možné chovat v jedné kleci 2 druhy papoušků, klec mám 170x60x60cm mám párek Kakariků a uvažoval jsem o japonských chůvičkách nebo amadina gouldové máte nějakou zkušenost? Navíc je mám v paneláku.díky

autor: Miroslav Vesely - vloženo: 27. 12. 2011 19:41 Citovat
►► [2] V jedné kleci

Dobrý den,

chovat více druhů v jedné kleci je samozřejmě možné, vámi zmiňovaná sestava je však bohužel nereálná. Z pravidla se ke kakarikům už žádní jiní papoušci nedávají a bývají chováni pouze v párech. To z důvodů agrese v době toku u zmiňovaných kakariků. Pro jejich chov by měla být vaše voliéra, popsaná v titulním příspěvku, dostačující. Před samotným pořízením papoušků doporučuji prostudovat článek věnovaný tomuto druhu, umístěný na tomto webu. Jistě v něm naleznete několik užitečných rad:) .

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 27. 12. 2011 20:27 Citovat
►► [3] V jedné kleci

Dobrý den,
s kakarikama bych do voliéry nic z drobotiny nedával. Kakarici jsou zvědaví ptáci a prolézají celou voliéru. Nedělalo mi dobrotu, ani když jsem je měl společně s korelama a to byli ve dvoumetrové voliéře. Zkoušel jsem je dát do společné voliéry o délce 5 metrů a jeden pár tam byl v pohodě a po výměně jednoho z páru jsem je musel oddělit a dát do samotné klece, protože prolézali všechny budky a rušili tím všechny obyvatele voliéry.
Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 27. 12. 2011 20:33 Citovat
►► [4] V jedné kleci

Děkuji za odpovědi tak je to jasné zůstanu jen u Kakariků, zvědaví jsou hodně to je pravda.M

autor: Miroslav Vesely - vloženo: 28. 12. 2011 00:14 Citovat
►► [5] V jedné kleci

dobrý den koupil jsem si korelu má asi 5 týdnů a kouše si pořád pod křídla a vytrhla si jedno péro a vyděli jdme jak po kleci lezli asi milimetroví mravenci červenohnědý co s tím dělat:O :O

autor: Lukáš Svozil - vloženo: 11. 06. 2012 16:50 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web