Partneři:

KVĚT

Můžu poprosit o radu?Kupoval jsem samce Kakarika od chovatele který jim dával nějaký květ jako lahůdku, bohužel jsem ten název zapomněl než jsem dojel domů, mám děravou hlavu.
Ví někdo o jaký květ se jedná? díky

autor: Miroslav Vesely - vloženo: 28. 12. 2011 00:19 Citovat
►► [2] KVĚT

Dobrý den,

těžko říci, který květ Vám chovatel doporučil. Květů, kterými mohou být papoušci krmeni je větší množství. Jak je ale dobře známo, papoušci jsou mlsní a ne každému vše zachutná. To už ale odbíhám od tématu. Bez problémů a strachu z újmy na zdraví vašich chovanců, můžete předkládat květy smetánky lékařské, známé pod lidovým názvem pampeliška, kvítky kokošky pastuší tobolky a mnohých jiných, v naší přírodě, volně rostoucích rostlin. Domnívám se však, že vám chovatel doporučil podávat květy aksamitníku rozkladitého, který většina zná ze zahrádek našich babiček, nebo maminek pod názvem afrikán. Viz zde: http://abecedazahrady.dama.cz/…default.aspx . Květy této květinky jsem bez problémů a s úspěchem podával ke zkrmení rozelám pestrým.
Mezi chovateli se dokonce traduje, že tyto kvítky odpuzují myši, tudíž jejich přítomnost v blízkosti voliér nemusí mít pouze estetickou, ale i praktickou funkci. Zda - li je toto tvrzení pravdivě, či se jedná pouze o jakousi chovatelskou legendu si však netroufám tvrdit.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 28. 12. 2011 11:31 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web