Partneři:

volátko

Jak poznám plné volátko?Já jsem choval před 25 lety andulky ve velkém a nikdy jsem prodlém s odchovem neměl tak jsem to nepotřeboval vědět, u Kakariků nevím co mám hledat, je to volátko pod zobáčkem nebo níže? Jak dlouho vydrží mladě nekrmené?Jinak děkuji za rady, ty články jsou super hodně mi to pomůže.Dnes jsem mladé zvážil za 40hodin přibrali po 1g ze 74 na 75g a druhé 52 na 53g nevím zda je to dost.


autor: Miroslav Vesely - vloženo: 29. 12. 2011 11:59 Citovat
►► [2] volátko

pokud budu krmit stříkačkou kolik toho asi sní?


autor: Miroslav Vesely - vloženo: 29. 12. 2011 13:09 Citovat
►► [3] volátko

Dobrý večer,

volátko a i jeho funkce je hezky popsáno zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Trávicí_soustava_ptáků. Na přiloženém obrázku je volátko pod obrázkem číslo 4. Je však dobré si uvědomit, že je zde k demonstraci použitý obrázek anatomie holuba, který má delší krk, než kakariki, tudíž by to mohlo trošičku zkreslovat. I přes to předpokládám, že je zde volátko zakresleno dost zřetelně. Je to tudíž, když to řeknu lidově, ten váček na krku.
Dříve než se pustíte do umělého odchovu bych si dovolil doporučit důkladně prostudovat knihu od Rudolfa K. Wagnera, Papoušci - umělý odchov mláďat, viz zde: http://www.zbozi.cz/?… . Tato publikace bývá v úplných začátcích umělého dokrmování velmi nápomocná a její cena je, troufám si tvrdit, zanedbatelná. V mé knihovně také zaujala své místo a musím říci, že by se mi bez informací vyčtených z této knihy dokrmovalo asi o dost obtížněji.

S pozdravem
Lukáš Procházka.


autor: Lukáš Procházka - vloženo: 29. 12. 2011 17:26 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web