Partneři:

Druhová zostava Astrildov v bytovej voliérke.

Dobrý večer.
Plánujem si vyrobiť bytovú voliéru, ktorá by mala mať v predu sklo, vnútri nejaké umelé rastliny, fontánka..., aby to skrátka nejak vypadalo a idem sa opýtať vás skúsených chovateľov, aké druhy astrildov by som do nej mohol dať.
Chcel by som viac druhov: Amarant malý, Zlatoprska, Forbeska a podobné malé druhy vtáčikov.
Voliéra by mala mať cca 2 x 1,5 x 0,7 metra.
Zo spomínaných druhov by som chcel po jednom páriku, ale neviem ako by spolu vychádzali.
Ďakujem za každú radu.
Rado.

autor: Radoslav Klajber - vloženo: 29. 12. 2011 20:45 Citovat
►► [2] Druhová zostava Astrildov v bytovej voliérke.

Dobrý den,
úvodem je nezbytné si připomenout, že žádná doporučená skladba ptactva nemusí fungovat, lépe řečeno koexistovat bez problémů. To co funguje u jednoho chovatele, u druhého vůbec platit nemusí. Několikrát jsem to zde na diskusi již vzpomínal, kterak jsem si pořídil do společné voliérky druhy, jimž u jiného chovatele společné soužití nečinilo žádný problém, vyváděly mladé a ve voliéře byl klid, ale u mne to nefungovalo. Prostě zaručený recept, zaručená druhová skladba neexistuje. Alespoň dle mých vlastních zkušeností ne.
Dále je nutné si stanovit, jaký cíl si v chovu stanovujete. Bude voliéra pouze okrasná? Nebo budou cílem odchovy? Jestliže si takový cíl stanovíte a nadále chcete mít společnou voliéru s více druhy ptactva, je teprve možné si stanovit, jaké druhy exotů si do takové voliéry pořídíte.
Osobně bych volil druhy přibližné velikosti, stejného, nebo podobného způsobu života a stejných, nebo velmi podobných potravních nároků.
Vy jste ve svém příspěvku zmínil amaranty malé, zlatoprsky malé a amady zelenomodré. Já bych z této skladby vynechal amadu zelenomodrou. Jsou to dle mého názoru živější ptáci, samci častěji nahánějí samice, svým temperamentem by tyto amady mohly rušit ostatní osazenstvo voliéry. Zkusil bych raději astrildy vlnkované, oranžovolící, případně astrildy rákosní. Opět ale připomínám, že ani taková skladba ptactva nemusí fungovat bez problémů. Je to trochu i o štěstí při výběru jedinců.

Hodně zdaru v chovu, zdravím

Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 30. 12. 2011 11:30 Citovat
►► [3] Druhová zostava Astrildov v bytovej voliérke.

Dobrý večer, už som raz odpisoval na správu, ale ma odhlásilo, takže sa idem opakovať...
Pán Lifart veľmi pekne Vám ďakujem za rady, uvidím aká veľká sa mi podarí aj tá voliéra urobiť, nejak som to rozmeral a vypadá to zatiaľ na 210 x 200 x 100cm, tam by si už prekážať nemuseli vtáčiky.
Čo sa týka odchovov, tak nieje to podmienka, samozrejme, ak by sa niečo zadarilo, tak budem len rád, ide mi hlavne o to, aby sa medzi sebou nepobili...
Chcel by som 3páry astrildov, párku neofém a pár prepeličiek čínskych, myslím,že taká zostava by mohla fungovať.

Ďakujem ešte raz za odpísanie a prajem všetko dobré, Rado.

autor: Radoslav Klajber - vloženo: 30. 12. 2011 18:01 Citovat
►► [4] Druhová zostava Astrildov v bytovej voliérke.

Dobrý den,
voliéra bude poměrně velká a tak by se soužitím vámi uvedeného ptactva nemusel být problém. Zvláště, když prioritou nejsou odchovy a funkce voliéry bude primárně okrasného charakteru. Nicméně jak jsem už ve svém předešlém příspěvku. 100% garance, že soužití bude klidné neexistuje. Přeji vám, aby to vyšlo v pohodě a přijďte se s námi podělit o své zážitky. Určitě bude zajímat nejen mne, jak se ptáčkům ve voliéře daří.
Vše nejlepší v Novém roce 2012 a ať se daří chov.

Zdravím

Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 01. 01. 2012 08:48 Citovat
►► [5] Druhová zostava Astrildov v bytovej voliérke.

Dobrý deň.

Pán Lifart ďakujem za informácie aj za prianie :)
Želám aj ja veľa chovateľských úspechov a zdravia.
Samozrejme, keď to bude všetko hotové, tak sem dám fotky..

S pozdravom.

Rado.

autor: Radoslav Klajber - vloženo: 01. 01. 2012 14:45 Citovat
►► [6] Druhová zostava Astrildov v bytovej voliérke.

Dobrý den,
omlouvám se, ale dostal jsem se pořádně k počítači až dnes. Proto ta pozdní reakce.
Také já ještě jednou přeji krásný rok 2012.
Na fotografie se budu určitě moc těšit.

Zatím vás zdravím,

M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 03. 01. 2012 19:13 Citovat
►► [7] Druhová zostava Astrildov v bytovej voliérke.

Dobrý večer.

Dúfam, že čoskoro bude čo nafotiť, akurát dávam do kopy (zatiaľ len na papier), ako by mala voliéra vypadať a veru mi to nejak nemyslí už :)
Všetko okótovať, chcel by som viac menej voliéru z hliníkových profilov a skla, nech to aj nejak slušne vyzerá :)
Ak sa zadarí, tak snáď bude do dvoch týždňov hotová...
Mimochodom, urobím všetko preto, aby som dostal do svojho chovu tie prepelice korunkaté, Rollulus :) tak prosím držte palce.

Prajem krásny večer a deň všetkým.

RAdo.

autor: Radoslav Klajber - vloženo: 04. 01. 2012 21:46 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web