Partneři:

Dotaz na dvoření (namlouvání) korel

Zdravím všechny,
chtěla bych se zeptat, jak probíhá dvoření korel. Máme asi sedmi měsíční samičku a pěti měsíčního samečka (snad). Poslední dobou lítají po bytě jako by se naháněli. Jedna korela sedí a druhá se před ní sklání a přitom řve. Začínají se i jakoby "mazlit" - zobáčky k sobě nebo jen hlavičkami. Taky se obě zavěšují hlavou dolů a přitom roztahují křídla i ocásek a vydrží tak strašně dlouho i několik minut - viz foto. Není ještě brzy na to, aby se dvořili?
Díky za odpověď ;)

Přílohy:


autor: Věra Kotásková - vloženo: 30. 12. 2011 17:32 Citovat
►► [2] Dotaz na dvoření (namlouvání) korel

Dobrý den,

jen podle fotografií a popisu si netroufám odhadovat, či snad dokonce tvrdit, zda - li se u Vašich korel jedná o dvoření. V úvodním textu je psáno, že se jedná o mladé ptáky, podle tohoto sdělení bych viděl onu zmiňovanou činnost spíše prozatím jako hru, ale také vizitku vzájemné náklonnosti. Takovéto chování určitě není na škodu a jakmile papoušci pohlavně dospějí, pravděpodobně příjde i na zmiňované dvoření a páření.
Osobně jsem nikdy neměl možnost sledovat námluvy u korel, troufám si ale tvrdit, že se nebudou nikterak zásadně lišit od námluv jiných podobných papoušků. Dá se tedy očekávat, že budou oba papoušci, hlučnější než běžně, samec bude nahánět samici a dvořit se ji, bude ji krmit a posléze pářit. Jestliže jsou papoušci ochočení, dá se také předpokládat, že přestanou být krotcí a mazliví a začnou být naopak agresivní a budou si chránit svoje teritorium, především pak budku.

S pozdravem
Lukáš Procházka.


autor: Lukáš Procházka - vloženo: 02. 01. 2012 17:27 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web