Partneři:

Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobrý večer.

Máte prosím niekto skúsenosti s ich odchovom???
Dajú sa kúpiť tieto krásne prepeličky aj na Slovensku, alebo v Čechách?
Prípadne ak by niekto vedel kontakt na chovateľa, alebo približné ceny za koľko asi ide pár, tak budem povďačný za každé info.
Viem, že sa predávajú v Holandsku, kde ich ceny išli celkom dole, asi 5rokov do zadu som dával za pár 200euro, len vtedy mi to mal kto doviezť...
Teraz na inzertných stránkach v Holandsku idú max po 100eur pár, čo je myslím výborná cena, len tá cesta odrádza.
V Nitre na burze náhodou nebývajú na predaj???
Dík ešte raz za každý tip.

autor: Radoslav Klajber - vloženo: 30. 12. 2011 18:08 Citovat
►► [2] Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobry den,
ja krepelky korunkute nechovam a ani nevim kdo je chova, ale nasel jsem clanek http://www.ifauna.cz/…zajeti/5967/
treba kdyby jste napsal nebo zavolal jeho autorovi, tak by vam treba poradil.

Zdravi Marcel

Přílohy:

autor: Marcel - vloženo: 31. 12. 2011 17:10 Citovat
►► [3] Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobrý deň Marcel.ďakujem za link, určite zaujímavé čitanie, aj keď teóriu by som už aj ovládal :)
V každom prípade informácii nieje nikdy dosť, ešte raz ďakujem .

Rado.

autor: Radoslav Klajber - vloženo: 01. 01. 2012 15:29 Citovat
►► [4] Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobrý den,

bohužel se osobně chovem těchto, ani žádných jiných křepelek nezabývám, nemohu tudíž poskytnout žádné užitečnější informace. Snad alespoň pomůže odkaz na inzerci na ifauně, kde byly tyto křepelky inzerovány v listopadu 2011, viz zde http://www.ifauna.cz/…ail/1610017/ . Inzerát je ještě relativně čerstvý, tudíž snad i aktuální. Jen o trochu starší je tento inzerát, kde chovatel zmiňuje úhyn jednoho ptáka v páru. Jedná se sice o poptávku, ale mohla by tu existovat možnost, že by dotyčný znal další chovatele tohoto druhu. Inzerát je zde: http://www.ifauna.cz/…ail/1589214/ .
Jinak by snad měly být tyto křepelky chovány v ZOO v Praze, Olomouci a určitě i mnohých jiných, ale přiznám se, že nevím jak je to s odkupem mláďat ze ZOO.
S pozdravem
Lukáš Procházka.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 02. 01. 2012 16:48 Citovat
►► [5] Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobrý večer.
S kúpou zo ZOO nemám dobré skúsenosti, väčšinou vyhlasujú dražbu a tam sa zvieratá šplhajú do astronomických súm, myslím si, že umelo a potom za pár korún dostane niekto známy, ale to je len môj názor, netvrdím, že pravdivý...
Ďakujem za link, pozrel som si to, aj na Slovensku už predával nejaký pán kohútika, ale nebol 100%tný...preto by som rád kúpil od skúseného chovateľa životaschopné jedince, nie že niekto skúsil chovať, zvieratá držal v nevyhovujúcich podmienkach a potom sa chce toho zbaviť.
Mal som párku týchto úžasných prepelíc, sú veľmi živé, dôverčivé, na chovateľa si rýchlo zvyknú, brali mi pamlsky z ruky, najviac si obľúbili jahody a čerstvo zvlečené múčne červy :)
Žiaľ, mal som nejaké zdravotné problémy a nemohol som sa dostaviť asi týždeň k nim, nemal som ich doma a zlikvidovala mi ich škodná :(
Mám kontakt na chovateľa, ktorý jazdí na burzy do Holandska, tak skúsim u neho popýtať, či mi ich nedovezie, je to ochotný pán, tak snáď sa zadarí..
Vo februári by mala byť burza, tak do vtedy musím porobiť nejakú bytovú voliéru, z vlastných skúseností viem, že nemajú radi kolísanie teplôt, chlad a vlhko.
Vo vnútri im bolo najlepšie, do konca si začali robiť aj veľmi zaujímavé hniezdo, ale ako som spomínal, nastali nejaké kopmlikácie a bolo po radosti...
Nedočkal som sa ani znášky, chov týchto krásnych vtákov ma veľmi láka, takže si ich určite zaobstarám, o to je to teraz jednoduhšie, že sú už vyradené z Cites, čiže nie sú už potrebné žiadne papiere ako to bolo ešte pár rokov do zadu, keď v Holandsku sa dalo nakúpiť kadečo, ale horšie to bolo u nás s legalizáciou chovu.
Určite budem informovať ako som dopadol a keď sa podarí všetko, tak pridám aj foto.
Prajem pekný večer a deň všetkým.

Rado.

autor: Radoslav Klajber - vloženo: 02. 01. 2012 21:14 Citovat
►► [6] Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobrý večer,

při brouzdání po internetu se mi podařilo narazit na další aktuální inzerát, v němž inzerent nabízí k prodeji hned tři páry křepelek korunkatých. Odkaz je zde: http://www.ifauna.cz/…6266/prodam/ .
Nedá mi však, abych váš poslední příspěvek ponechal bez reakce a utnul tyto řádky hned za vloženým linkem.
Především sdělení, že úspěšně zkrmujete jahody mně překvapilo. Jahody totiž patří mezi pár vybraných plodin, se kterými nejsem sto u svých arating uspět a zabodovat. Nutno podotknout, že se jedná o vášnivé jedlíky a jinak ochotně přijímají téměř vše, co se jim předloží. Jsem si samozřejmě vědom toho, že se jedná o úplně odlišné druhy a jakékoliv takovéto porovnávání není na místě, ale i přes to mě tato informace tak trochu zaskočila. Nedokážu vysvětlit, proč aratingy odmítají brát jahody. Prve jsem z toho vinil malá semínka, kterých jsou na jahodách desítky. Od této teze jsem však posléze upustil, protože v tom případě by museli odmítat i maliny, ostružiny, nebo rybíz, který je u nich, mimochodem, velmi oblíbený.
O tom jsem se ale rozepisovat a tím pádem se odchylovat od tématu nechtěl. Nakonec budou na vině asi jen rozmlsané zobáčky mých svěřenců:D .
Chtěl jsem také poděkovat za velmi věcné informace sdělené v předchozím příspěvku. Popravdě o těchto ptácích nevím takřka nic, ale jak vidím, jsou zajímavější, než by si jeden mohl myslet. Jsem si jist, že nejsem jediným z čtenářů, kterým udělal takto obsahově sytý příspěvek radost. Inu, učíme se celý život:) .
Určitě dejte vědět, jestli se vám podaří tyto opeřence sehnat. Musím se opakovat, ale jsem si jist, že nebudu jediným, kterého další info potěší :) .

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 06. 01. 2012 21:38 Citovat
►► [7] Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobrý večer :)

Pán Procházka veľmi pekne ďakujem za link na inzerát, určite tam zajtra zavolám a prezistím aj od toho známeho či sa chystá do Holandska, predsa len by som to mal bližšie ísť si ich zobrať do Bratislavy ako do Čiech...
Čo sa týka jahôd, tak som sa nad tý nikdy nezámyšlal, ale máte pravdu :) choval som už kadečo, ale jahody mi nebrali žiadne vtáky, neviem v čom to bude, boli z vlastnej záhrady, nestriekané, nehnojené, mal som nasadený kultivar, ktorý robil plody celý rok, od mája až do novembra, v závislosti na počasí, takže som ich mal dostatok, teda len pre prepelice, na nič iné nezostalo, lebo ich fakt milovali :)
Inak som skrmoval bežne dostupné zrniny ako proso, lesknicu, mohár, repku, senegalske proso, nahy ovos, no mali si z čoho vyberať, do konca sa samček dostal po čase aj do toku, ale ako som spomínal, stalo sa čo sa stalo, takže viac informácii na teraz neviem poskytnúť...
Mal som ich v malej bytovej voliérke, na leto som dával von, ale im to nesvedčalo, počasie u nás je v posledných rokoch veľmi premenlivé a prepeličky zle znášali extrémne kolísanie teplôt a vlhkosti vzduchu, preto si aj myslím, že sú veľmi slabo zastúpené v našich chovoch, keďže nie každý dokáže zabezpečiť vnútornú ubikáciu patričných rozmerov...
Ja mám v pláne vyrobiť voliérku o pôdoryse 2 x 1 meter, určite to nieje nič obrovské, ale keďže už v minulosti sa chystali hniezdiť v oveľa menšej voliére, tak možno uspejem..
Keby si prepelička vyvodila vlastné kuriatka, tak by to bolo super, liaheň pripadá do úvahy až ako posledná, nerád by som produkoval vtáky (ak vôbec), s potlačeným pudom kvokavosti, samozrejme ak ho ešte rodičia vôbec budú mať...pod vplyvom dopytu sa prepelice už dlhšiu dobu "vyrábajú"v liahni, možno to bude obtiažne..voliéru osadím vhodnými rastlinami, aby mali čo najviac súkromia, žiaľ v obytnej miestnosti sa mi nedá vyrobiť väčšia voliéra ako tých spomínaných 2x1..

Dám vedieť ako sa všetko pohlo ďalej, ďakujem za príspevky na túto tému, som vďačný za každú informáciu, alebo postreh :)

Pekný večer a deň, Rado.

autor: Radoslav Klajber - vloženo: 07. 01. 2012 00:01 Citovat
►► [8] Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobrý deň,

Len pre doplnenie nakoľko pravidelne navštevujem burzy v Přerove viem , a to celkom isto, že Vami uvedený druh prepeličiek bol v ponuke celkom u 2-3 chovateľov. Cena aspoň u jedného sa pohybovala tak ako ste uviedli do 200eur/pár. Taktiež idem 15.1.2011 do Nemecka na burzu máme volné miesto v aute ak chcete môžte ísť. Do Holandska tiež chodím pravidelne idem aj vo februári , ale mám dojem , že boli trochu drahšie ako ste uviedli.
S pozdravom, veľa úspechov.

autor: Branislav Zajac - vloženo: 13. 01. 2012 09:35 Citovat
►► [9] Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobrý deň pán Zajac, ďakujem Vám veľmi pekne za informácie aj za ponuku, ale žiaľ takto na rýchlo sa mi nedá ísť za hranice :)
Ale veľmi si to vážim.
Čo sa týka cien, tak neviem aká býva u nás, alebo v Čechách, lebo som ešte nevidel ich nikde predávať, teda až na sem tam inzerát z Čiech...
Ten môj známy mi ich dovezie z Holandska, idú 28.januára sa mi zdá a pýtajú za ne 150eur/pár, to by mala byť cena už aj s dovozom na Slovensko, tak si myslím, že celkom slušná, akurát to nemám ešte 100% potvrdené.
Ja sa chystám na burzu do Nitry teraz v januári, tak tajne dúfam, že by mohli byť aj tam na predaj nejaké pekné životaschopné jedince, to by som bol najradšej.
Zdravím a všetko dobré parjem, Rado.

autor: Radoslav Klajber - vloženo: 13. 01. 2012 09:53 Citovat
►► [10] Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobrý deň,

Jasné bolo to na rýchlo chápem. Do Nitry chodím aj ja no zatiaľ som nemal šťastie ich tam vidieť. Holandsko Zwolle , by malo byť vo februári. Tak dobre nakúpte a veľa zdaru v chove týchto prepeličiek.

S pozdravom, veľa úspechov.

autor: Branislav Zajac - vloženo: 16. 01. 2012 10:40 Citovat
►► [11] Rollulus roulroul - prepelica korunkatá

Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne :)

Dám info, alebo fotky, keď to všetko dobre dopadne.

Prajem aj ja veľa úspechov.

Rado.

autor: Radoslav Klajber - vloženo: 16. 01. 2012 13:14 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web