Partneři:

Prechladnutie

Zdravím Vás tu na diskusii. Potreboval by som radu. Môj pásovník dlhochvostý ťažko dýcha. Mám pocit, že príčinou je prechladnutie. Na sviatky som bol nútený ho premiestniť. Transport trval dlhšie a po vpustení do klietky som im dal neuvážene studenú vodu na pitie a to myslím, že zapríčinilo terajší jeho stav. Potravu prijíma bez problémov. Aj pri spievaní cítiť, že spieva zachrýpnuto. Je možné mu s tým nejako pomôcť, vyliečiť ho? Ďakujem za odpovede. Chovu zdar.


autor: Martin Kovalčík - vloženo: 04. 01. 2012 23:25 Citovat
►► [2] Prechladnutie

Dobrý deň!
Pokiaľ je to prechladnutie dobre by bolo podávať do pitnej vody harmančekový čaj s glukopurom. Na posilnenie je dobré podávať do pitnej vody aj Promotor L.
Ťažkosti pri dýchaní ale tiež mohlo spôsobiť rozmnoženie roztočov - tracheobronchitida. Pri oslabení organizmu ktoré vzniká aj pri transporte sa to prejavuje.

Zdraví V.M.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 05. 01. 2012 08:15 Citovat
►► [3] Prechladnutie

Ďakujem pán Makovický. Ten harmanček ma napadol ako prvý, aj som ho už niekoľko krát podal. Budem ho dávať ďalej. Ten glukopur budem musieť zbehnuť kúpiť niekam do lekárne.
Tie roztoče - tracheobronchitida, ktoré spomínate, je možné nejako špeciálne liečiť, alebo bude dostatočný ten harmančekový čaj s glukopurom? Ešte raz ďakujem.


autor: Martin Kovalčík - vloženo: 05. 01. 2012 21:39 Citovat
►► [4] Prechladnutie

Dobrý deň pán Kovalčík!
O tracheobronchitide sa píše aj na tomto webe:
http://www.amadina-gouldove.com/nemoci.html
V súčasnosti v časopise Nová Exota 1/XI. 2012 sa popisuje v článku "Nažiny - holé hlavy u amadín Goluldovej(2)" o roztočoch Sternostoma tracheacolum.
Vy ste stanovil diagnózu prechladnutia ale pokiaľ ťažkosti pretrvávajú pochybujem o jej správnosti a preto som spomenul napadnutie dýchacích ciest roztočmi.
O prechladnutí ste už písal v diskusii http://www.amadina-gouldove.com/…echladnutie/ a tiež som Vám odporučil prečítať si o nemociach s podozrením na tracheobronchitidu.
O roztočoch a liečení sa už diskutovalo: http://www.amadina-gouldove.com/…9-galmektin/
Prehľad príznakov onemocnenia je v tabuľke uvedenej na http://www.amadina-gouldove.com/…emocech.html.
Harmančekový čaj s glukopurom som Vám nedoporučil na liečenie tracheobrontichídy ale na prechladnutie.

Zdraví V.M.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 06. 01. 2012 08:03 Citovat
►► [5] Prechladnutie

Ešte raz ďakujem za informácie, ani som si neuvedomil, že minulý rok som mal ten istý problém ale s iným vtáčkom. Priznám sa, že veľmi nie som priateľom študovania chorôb exot. vtáctva, ale dnes som si dal tu námahu. Podľa všetkého to budú tá tracheobronchtitida. Pozeral som aj na prípravok Ivomec ale nenašiel so na internete nejaké kokrétne menšie balenie, ktoré by mi vyhovovalo. Lepšie povedané našiel som len nejaký súkromný inzerát ale na veľké balenie, čo určite nie je pre mňa priateľné. Kde sa dá zabezpečiť tento prostriedok? Pri čítaní článkov na túto tému som našiel aj prípravok Scatt, ktorý by mal vraj plniť podobnú funkciu. Je to pravda? Ten so totiž našiel v 50ml balení a dá sa zakúpiť aj cez net.


autor: Martin Kovalčík - vloženo: 07. 01. 2012 15:00 Citovat
►► [6] Prechladnutie

Dobrý deň!
Je dobre, že ste si aj keď až po roku prečítal článok o nemociach. O prípravku Scatt a S76 je http://www.ladygouldianfinch.com/…catt-s76.php.
Prípravok Vetafarm Scatt sa dosť inzeruje na http://www.ifauna.cz/…o/inzerce/r/?…
a občas ho ponúka na Slovensku aj prispievateľ do diskusie na tomto webe http://zvierata.slovenskainzercia.sk/…farm-ponuka/ http://www.amadina-gouldove.com/…inzeraty.php?…


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 07. 01. 2012 17:59 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web