Partneři:

Zebřička úhyn jednoho z rodičů.

Dobrý večer,
dnes jsem našel samičku zebřičky mrtvou, spolu se samečkem vychovávají mladé asi týden a mají jich 6 kousků. Večer jsem kontroloval budku a zatím mají všechny volátka plné. Sameček se snaží, ale asi to bude pro něho velmi náročné. Poraďte co dělat. Je možné aby sameček zvládl se o nějaké potomky postarat sám?
Díky za každou odpověď.
Milan

autor: Milan - vloženo: 14. 01. 2012 21:26 Citovat
►► [2] Zebřička úhyn jednoho z rodičů.

Dobrý deň!
Je možné aby samček to zvládol.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 15. 01. 2012 07:30 Citovat
►► [3] Zebřička úhyn jednoho z rodičů.

Dobrý den,
přidávám se k názoru pana Makovického. Je možné aby to sameček zvládl, ovšem nikoliv zaručené. Sám jsem ale ve svém chovu měl jedince obojího pohlaví, kteří se samostatně po úhynu svého protějšku o své mladé postarali sami. Pravda, u vás je v hnízdě poněkud početnější osazenstvo, mohlo by dojít k úbytku na slabších jedincích, ale většina by se mohla zachránit.

Hodně zdaru v chovu, zdravím

Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 15. 01. 2012 10:25 Citovat
►► [4] Zebřička úhyn jednoho z rodičů.

Dobry vecer,
sest mladych je opravdu dost na jednoho rodice. Doporucuji pomoct prikrmovanim. Pokud nemate po ruce jemnou kasi pro rucni odchov, udelejte silny ryzovy vyvar a ten podavejte. Opatrne, malou kapicku. Nikde neuvadite jak jsou maldata stara. V zacatku to bude samec zvladat sam, ale posleze to pro nej bude tezsi a tezsi.
Preji hodne zdaru.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 15. 01. 2012 17:48 Citovat
►► [5] Zebřička úhyn jednoho z rodičů.

Dobrý večer,
taky mi uhynula samička (našla jsem ji jednou odpoledne mrtvou na zemi- den předtím nejevila žádné známky nemoci, čile krmila...)Zůstalo po ní sedm mladých, to nejmenší asi 2 denní,ale všechny měly nacpané volátka. Sameček je následující 2 dny celkem stíhal všechny nakrmit, ale pak již bylo vidět, že krmí jen ty starší, odebrala jsem mu tedy ty 2 nejmenší(měla úplně prázdné volátka) a dala je do hnízda jinému páru, který měl zrovna mladé - 1 mladé uhynulo, ale jedno dokrmili až do dospělosti. Zbylých 5 mladých sameček krmil celkem dobře, nebyli přecpaní ale rostli, až na jedno, které po 10 dnech-když ostatní se již pokoušeli lítat- bylo droboučké, hladové, minimálně aktivní, místo aby rostlo, jeho stav se pomalu zhoršoval. Začala jsem ho dokrmovat-máčeným rohlíkem s vaječnou míchanicí, kaší z drcených semínek (proso zbavené slupky, pohanka), zpočátku se zdálo, že se zlepšuje, polykal stále větší porce, ale asi to složení nebylo nejlepší, protože 5.den mrně uhynulo.:(
Přeji hodně zdaru a pokud budete dokrmovat, tak možná raději originální dokrmovací směsí. I když třeba ten rýžový odvar bude fungovat. :)Dejte vědět, jak to dopadlo. Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 16. 01. 2012 18:31 Citovat
►► [6] Zebřička úhyn jednoho z rodičů.

Dobry vecer,
ryzovy odvar je skvela vec, hodne bilkovin. Ale je to jen na prilepsenou, nebo jako nouzovka. Neni to na plnohodnotne rucni dokrmovani. Den dva by na tom ptacata mohla vydrzet, nikdy jsem to nezkousel.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 16. 01. 2012 20:16 Citovat
►► [7] Zebřička úhyn jednoho z rodičů.

Dobrý večer,
děkuji všem za odpovědi. Zatím se vše jeví slibně, sameček se činí a krmí a krmí a krmí. Níže přikládám foto šťastného samečka.
Milan

Přílohy:

autor: Milan - vloženo: 27. 01. 2012 19:11 Citovat
►► [8] Zebřička úhyn jednoho z rodičů.

Dobrý večer,
na samečkovi je vidět, že je skutečně zdatný rodič. Mladé vypadají fakt skvěle. Nezbývá než gratulovat. :)

Zdravím
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 27. 01. 2012 19:17 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web