Partneři:

společný chov zebřiček a pohlavní pud

Dobrý den,
prosím o radu- vy, kteří chováte zebřičky společně v jedné voliéře celoročně, jak to děláte, abyste jim utlumili hnízdní pud?
Již nevím, co mám dělat- zebřičky pořád snášejí a to dostávají jen směs pro exoty bez vitamínů a ve voliéře je 10-12 stupňů (při této teplotě mi několik párů vyvedlo mladé- naposledy na vánoce). Před týdnem jsem jim sebrala všechny budky a hnízda, takže teď naříkají, hledají budky, samci roztahují ocásky a samičky trousí vejce po zemi. Mám obavy, že se samice vyčerpají a uhynou. Přestala jsem jim tedy přisvěcovat (předtím měli světlo od 7.00 do 18.00), resp. v 7.30 jim rozsvítím lampičku, aby měli aspoň trochu světla, ale večer již nesvítím, takže jakmile se venku sešeří, resp. o něco dříve, protože tam mají jen několik menších oken, tak již jdou spát. Dnes v 16.30 již všichni byli na svých spacích místech. Doufám, že jim tím neublížím, když mají tak krátký den.
Oddělit samce od samic zatím technicky nelze a já už nevím, jak je přesvědčit, že je zima a že si množení mají nechat na jaro. Prosím poraďte. Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 16. 01. 2012 18:52 Citovat
►► [2] společný chov zebřiček a pohlavní pud

Dobry vecer,
zkraceni svetelneho dne je predpokladam jedinou moznosti, nizsi teplotu asi jiz nedate. Ikdyz ani to nekteri nevylucuji. Podle pana Vita je prave delka svetelneho dne jednim z nejdulezitejsich aspektu. Prisuzuje mu problemy s vyhazovanim mladych u amadiny gouldove z duvodu nadmerneho prijmu potravy v dobe, kdyby v prirode jiz museli spat.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 16. 01. 2012 20:34 Citovat
►► [3] společný chov zebřiček a pohlavní pud

Pro všechny, kdo řešíte podobný problém. Zkrácení dne skutečně funguje. Zebřičkám již svítím jen dopoledne a jen malou lampičkou od 7.30, poté již mají jen přirozené světlo, tj. po 16 hodině se již ukládají ke spánku.A několik dnů nesnesli ani jedno vajíčko. Hurá!!! Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 21. 01. 2012 17:27 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web