Partneři:

Nemoci zebřiček

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zdali je moje zebřička nemocná a popřípadě co se s tím dá dělat.
Zebřička má neustále celý den do poloviny zavřené oči, poletuje nezvykle "těžce" a má stále jakési "díry" v peří. Nejeví známky netečnosti ani načepýřeného peří. Předem děkuji za rychlou odpověď.

Přílohy:

autor: Václav Macko - vloženo: 22. 01. 2012 13:09 Citovat
►► [2] Nemoci zebřiček

Dobrý den, pane Macko,
ke stanovení pravděpodobné diagnozy by to chtělo víc informací- stav trusu?, dušnost?, zobe?,má nějaké nezvyklé pohyby?, kroucení hlavou?, je po letu zadýchaná?(pootevřený zobáček, vzdouvající se bříško, stahující ocásek),je v kleci sama?
Zatím bych doporučila v části klece zvýšit teplotu-lampičkou,aby si zebřička mohla vybrat vhodnou teplotu část klece musí být odstíněná, na dno klece dát bílý papír-lépe se posuzuje stav trusu a nabídnout vitamíny. Pokud bude zebřička vyhledávat teplo, bude pravděpodobně nemocná.
Zdravím Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 22. 01. 2012 19:50 Citovat
►► [3] Nemoci zebřiček

No vypadá to, že je nemocná, protože její stav se od odpoledne docela radikálně zhoršil a už nemůže skoro vyletět na bidýlko.
Informace: trus vypadá být úplně normální, jako vždy jindy, po výletu z hnízda kdy vždycky "žuchne" na zem se jde nazobat zrní do misky kterou mají na zemi. Po letu zadýchaná není, ale jak jsem již psal létá hodně těžce. V kleci je ještě s jedním samečkem, který je úplně v pořádku. Již jsem jí nabídl heřmánkový čaj s rozpuštěným vitamínem B. Lampou ji nahřívám od předvčerejšího dne, ale žádné výsledky nejsou patrné.
Macko

autor: Václav Macko - vloženo: 22. 01. 2012 20:26 Citovat
►► [4] Nemoci zebřiček

V tom případě bych doporučila ještě přidat do vody med nebo glukopur a kontaktovat veterináře specializujícího se na exoty. V Praze to je Lucie Nečasová
Veterinární klinika
Na hrádku 8
12800, Praha 2
tel: +420 224 923 717
tel: +420 224 921 316
V Brně MVDr. Grymová, veterinární klinika Avetum, mají poradnu pro exotické ptáky, konzultovat možno mailem, ale ve Vašem případě to asi spěchá, takže raději telefonicky od 8-12 hodin, ale všechno najdete na netu.
Snad to se zebřičkou dobře dopadne, Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 23. 01. 2012 22:10 Citovat
►► [5] Nemoci zebřiček

S tím Glukopurem to zkusím, děkuji za radu. MVDr. Grymovou jsem již kontaktoval, a bydlí na opačné straně Brna a jelikož nevlastním auto, tak by to bylo poněkud těžší autobusem. Macko

autor: Václav Macko - vloženo: 23. 01. 2012 22:18 Citovat
►► [6] Nemoci zebřiček

Dobry vecer,
pak jeste muzete zkusit doktora Tukace, ten ordinuje na veterinarni fakulte v brne. Skvely clovek a odbornik.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 24. 01. 2012 01:07 Citovat
►► [7] Nemoci zebřiček

Jak to se zebřičkou dopadlo?

autor: Helena Ježíková - vloženo: 20. 02. 2012 22:40 Citovat
►► [8] Nemoci zebřiček

Zebřička uhynula, už bylo zrejmě pozdě :(. Ale bohužel to nebyl první úhyn. Změnil jsem místo nákupu nových zebřiček a mám novou, tak doufám že tentokrát již vydrží :).

autor: Václav Macko - vloženo: 21. 02. 2012 20:37 Citovat
►► [9] Nemoci zebřiček

Dobrý večer,
to mě mrzí. Nechal jste ji pitvat? Co si o tom myslel veterinář? Byl to vcelku netypický případ. jezi

autor: Helena Ježíková - vloženo: 21. 02. 2012 21:15 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web