Partneři:

zebřičky-teplota ve voliéře

Dobrý den,
prosím o informaci, jak nízké teploty jsou tolerovatelné pro zebřičky, aniž by jim ublížily.
Dosud měli teplotu 10-12 stupňů, při které byli aktivní až přespříliš, nyní vlivem mrazů došlo postupně k poklesu až na 6,5 stupně. Částí voliery prochází trubka od topení, krytá shora(aby nedošlo k popálení nožiček), v tomto místě je tepleji, zebřičky mají možnost tam usednout na větev. Toto teplé místo zatím nevyhledávají, ale někdy jsou méně aktivní, jakoby zpomalení, někdy normálně lítají a zpívají. Máte někdo zkušenosti s chovem i při nižších teplotách? Na netu jsem četla, že zebřičky snáší i nulu, ale nevím, jestli tomu mohu věřit. Děkuji za rychlou odpověď, ať stihnu ještě event. koupit přímotop. Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 31. 01. 2012 18:50 Citovat
►► [2] zebřičky-teplota ve voliéře

Dobry vecer,
odpovedi na tuto otazku se poustim na velmi tenky led. Ale dobra. Vzdy zalezi na konkretnim jedinci. Nekdy i teplota 15 stupnu je malo a jindy vydrzi i mirne minusy. Hodne zalezi z jakeho kemen pochazi vasi ptaci.
Treba ja chovam a odchovavam ciste vevnitr, takze moji ptaci jiste venku neobstoji a teploty pod 10 stupnu jim budou vadit.
Tohle to co jsem doted napsal vsak nic nemeni na tom ze: Ikdyz to nebude ihned viditelne, muzou nizke teploty napachat skody v organizmu ptaka. Nachlazene vajecniky, zanety a ja nevim co jeste. Kazdpoadne takovep roblemy se muzou projevit az pri zapoceti chovne sezony a vy pak budete velmi tezko zjistovat priciny.
Doporucuji tedy drzet radeji o neco vyzsi teploty a mit klidne spani.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 31. 01. 2012 20:22 Citovat
►► [3] zebřičky-teplota ve voliéře

Dobrý večer,
zítra tedy asi raději objednám termostat a přímotop, i když manžel brble, že loni to ti ptáci vydrželi bez jakýchkoli problémů. Loni mě to ani nenapadlo řešit, že by byla menší zima???
Většinu zebřiček jsem nakoupila na burze (tady bych jakousi odolnost k chladu předpokládala- v hale, kde se prodává, se netopí), jeden je ze zverimexu a ostatní jsou letošní mladé.Jen mě mate, že nesedí nad topením, kdyby jim přece byla zima, tak by si tam měli instinktivně posedat aspoň na noc. Ale oni né, tvrdošíjně trvají na svých spacích místech. A to jsem jim sebrala i budky-ještě před 14 dny snášeli.Zdravím jezi

autor: Helena Ježíková - vloženo: 31. 01. 2012 22:05 Citovat
►► [4] zebřičky-teplota ve voliéře

Dobrý deň, prečítal som si vašu diskusiu. Chovám momentálne Zebričky a Andulky. Pochádzam z Liptova pod Tatrami, to znamená že klíma je tu chladnejšia. Oba druhy chovám spoločne vo vonkajšej volire. Samozrejme, že zimu u nás nemajú šancu prežiť, preto mám vytvorené zimovisko, kde teplota sa pohybuje od 1 až 7 stupňov to im umožňuje lepší prechod. Do vonkajšej voliery púšťam najprv andulky, keď nočná teplota nepresiahne -10 stupňov a neskôr (asi týždeň až dva) aj zebričky, to už teplota v noci nepresiahne -5 stupňov. Zatiaľ som nepozoroval akýkoľvek problém. Koľko krát sa kúpu aj pri mínusových teplotách a perie majú omrznuté (prípadne pri daždi zo snehom, to je pohľad). Ale upozorňujem na to, že to musia byť jedince zvyknuté na chlad. Lebo inak to je ako, keď idete von bez kabátu. Jednoznačne môžem potvrdiť, že zdravým a navyknutým jedincom to nerobí žiadny problém.

Přílohy:

autor: juraj oginčuk - vloženo: 26. 03. 2012 12:57 Citovat
►► [5] zebřičky-teplota ve voliéře

Táto fotka je z 15.3.2012 ráno teplota -2 C. Nech sa darý v chove.

autor: juraj oginčuk - vloženo: 26. 03. 2012 12:59 Citovat
►► [6] zebřičky-teplota ve voliéře

Dobrý deň. Chovu zebričiek sa venujem už dlhšiu dobu, odchovávam von, čiže teplotu neregulujem. Počas prezimovania ich dávam do pivničných priestorov, do väčších klietok či volier. Teplotu počas prezimovania mám Max. 15 (momentálne), a keď boli von tie mrazy tj. -20 tak mali teplotu 5 stupňov. Z môjho pohľadu ak sú zebričky chované počas odchovu von tak môžu prezimovať aj pri 5 stupňoch, ak odchovávajú dnu tak aspoň tých 12 stupňov. Ja sa viac prikláňam hlavne počas zimy aby bola tá teplota 5-10 stupňov akú aj mám, pretože hneň ako sa zdvihne na 15 ako momentálne tak páry začínajú byť na spolubývajúcich agresívne a začínajú sa páriť... Keď je napr. 7 stupňov tak je všetko v kľude a po takomto prezimovaní vyvedú veľa mláďat a bez problémov zahniezdia.

S pozdravom
Jaroslav Dvorský
www.australian-astrild.estranky.sk

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 26. 03. 2012 13:59 Citovat
►► [7] zebřičky-teplota ve voliéře

Dobrý večer, teď mě začíná mrzet, že jsem si je přes zimu zhýčkala,přitápěla jsem jim na 10-12 stupňů. Je fakt, že loni jsem netopila a nebyl vůbec žádný problém, teplota samozřejmě uvnitř pod nulu neklesla. Ale to taky nebyly takové zimy....
To už budu muset hlídat asi teplotu každou zimu kolem deseti stupňů, když jsem si je letos tak navykla, že? Plánuji, že jakmile se venku ustálí počasí kolem 10 stupňu v noci, tak je vypustím ven a nechám je tam až do podzimu.
Zdravím jezi

autor: Helena Ježíková - vloženo: 30. 03. 2012 21:04 Citovat
►► [8] zebřičky-teplota ve voliéře

Dobrý deň, ešte som sa rozhodol reagovať na danú diskusiu. 10.4. poklesla teplota vzduchu na Liptove v noci na -7C a okolo 8,00 hod už bolo -5 C ani to nezabránilo samčekovi stavať hniezdo a predvádzať sa samičke. Obe zebričky po rannom nakŕmení sa jednoznačne venovali svojmu hniezdeniu. Pridávam aj foto.

Přílohy:

autor: juraj oginčuk - vloženo: 11. 04. 2012 13:03 Citovat
►► [9] zebřičky-teplota ve voliéře

To je prima zpráva, začnu je zase pomalinku otužovat :). Zimoviště mají uvnitř zděnné budovy, takže minusové teploty nehrozí, ale vylekalo mě, když v zimě při 5 stupních většinu dne prospali. Tak jsem jim raději přitopila.
Ale je fakt, že na podzim, když jsem je musela pochytat, protože dobrovolně odmítali spát vevnitř, tak teplota venku klesala k 7 stupňům v noci. Takže asi jim to nevadí. Což je dobrá zpráva, budu se o ně míň bát :).

autor: Helena Ježíková - vloženo: 11. 04. 2012 13:52 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web