Partneři:

Přímotopy

Dobrý den,
prohlížela jsem si na stránkách Datartu různé přímotopy. Konkrétně tyto http://www.datart.cz/…E-OF920.html jak jsou dole alternativní produkty. Zajímalo by mě, jak velkou místnost a na kolik stupňů takový přímotop místnost vyhřeje? Nikde jsem tam takovou informaci nenašla.

Pěkný večer Věra

Přílohy:

autor: Věra Š. - vloženo: 03. 02. 2012 20:40 Citovat
►► [2] Přímotopy

Ahoj Věrko,

podobný olejový radiátor, sic staršího data, teď používám ve svém pokoji. Pokoj je nový a na ústřední topení se bude napojovat až skončí topná sezóna, proto mi tu teď jako náhrada slouží toto topítko. Když ho dám na plný výkon, tak během cca dvou hodin vytopí pokoj o podlahové ploše asi 5x5m na příjemnou teplotu. Jsem pak schopný tu být jen v tričku.
Musím se ale přiznat, že nemám ponětí, jaký výkon toto topení má, abych ho mohl porovnat s tím, které uvádíš ve svém odkaze a už vůbec nevím kolik spotřebuje energie.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 03. 02. 2012 22:18 Citovat
►► [3] Přímotopy

Ahoj Lukáši,
díky za odpověď. Škoda že jsi nenapsal, na kolik stupňů to pokoj vytopí. Provoz bude asi drahý, ale kamarád by chtěl něco podobného dát k andulkám a já jsem taky uvažovala něco takového dát do vnitřního záletu. :)

Pěkný den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 04. 02. 2012 18:50 Citovat
►► [4] Přímotopy

Ahoj Věrko,

teploměr v pokoji nemám, takže těžko říct, na kolik stupňů to vytopí. Vzpomínám si, že jsem ho jednou, na začátku zimy, zapomněl vypnout, když jsem šel do školy a nechal ho jet přes celý den, když jsem se pak večer vrátil domů, bylo v pokoji jako v sauně a musel jsem i v noci větrat, jelikož se tam vůbec nedalo vegetit:D . Takže problém s teplotou určitě nebude, já mám v pokoji tu pokojovou teplotu asi okolo 21°C, když ten přímotop používám. Otázkou je, jaké jsou potom náklady na topení, třeba za celou zimu. Osobně si netroufám ani tipovat, ale odhaduju, že kdyby to vyšlo levněji s přímotopem, neplánovali bychom na jaro instalaci klasického radiátoru. Ale na přitápění třeba jen v opravdu tuhých mrazech to svůj účel určitě plní. Ten přímotop co mám já máme doma už dobře přes deset let a slouží stále bez problémů.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 04. 02. 2012 21:53 Citovat
►► [5] Přímotopy

Děkuji za zpřesňující odpověď. 21°C je docela hodně. A kamarád potřebuje vyhřát jenom na 5-10°C. Bydlí v Jeseníkách a tam je jinší zima než tady na jižní Moravě.

Pěkný den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 05. 02. 2012 08:57 Citovat
►► [6] Přímotopy

Dobry den,
informaci jak to ten radiator vytopi tam nalezt nemuzete. Samotny vykon neni dulezity, ikdyz ne nepodstatny. nejdulezitejsi je tepelta izolace prostoru ktery vyhrivate, jak casto vyhrivate.
Pokud budete mit budouvu traba z PUR panelu, ktere majis super tepelnou izloaci, ale nulovou akumulaci tepla, budete muset pritapet permanentne. Pri vypnuti bude teplota rychle kelsat.
Pri vytapeni klasicke zdene stavby bez zatepleni bude teplo nejprve akumulovano do zdi takze se zprvu zda ze je tam porat zima, ale potom co se zdi nahreji bude jiz lepe. Bohuzel, diky chybejici izolaci o sve teplo zdi prichazeji smerem ven, takze opet velke tepelne ztraty a castejsi prihrivani.
Proto je idealni klasicka zdena se zateplenim. Zdi se naakumuluji a vnejsi izolace jim pomaha si teplo udrzet.
Nicmene sebemensi neutesnena skvita kterou tahne zima je primo mor pro vnitrni teplotu (vlastni zkusenost, nemam idealne utesnene dverea neni v mych silach to napravit). V takovem pripad musi byt opet pritapeno vic, nez kdyby byla mistnost dobreutesnena.
Ikdyz Vam to jiste neda ani nejmensi odpvoed na vasi otazku, alespon si ted muzete udelat obrazek o tom, proc ji nemuze vyrobce uvadet. A tak abych nebyl tak uplne nekonkretni, s vykonem 2000W vytopite prostor priblizne 30m2 jiste alespon na teplotu prave tech 10 - 15 stupnu, pokud je mistnost utesnena a nema velke tepelne ztraty. Naklady na takoveto pritapeni jsou ovsem doslova obrovske, pokud by pristroj jel jen ctvrtinu dne, tedy ses hodin, tak bude mesicni platba priblizne takovato: 2kw * 6 korun coz je bezna cena za kilovatu * 6 hodin * 30 dnu = 2160,-
Doslova desice cislo co rikate?
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 05. 02. 2012 13:57 Citovat
►► [7] Přímotopy

Dobrý den pane Haško,
moc vám děkuju za tak obsáhlou odpověď. Hned jsem ji předala dál :) .
Pěkný den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 05. 02. 2012 17:44 Citovat
►► [8] Přímotopy

Každopádně přímotopy využívejte jen příležitostně. Maximálně několik hodin denně. Jen pokud se pohybujete v jedné místnosti. Moderní druhy el. topidel můžete prohlédnout na http://www.vzdusin.cz/…icka-topidla

autor: petr petr - vloženo: 14. 01. 2014 12:40 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web