Partneři:

Lezné žebříčky v budkách

Vážení , snažím se někde sehnat jakoukoliv radu a nebo fotku ohledně lezných žebříčků v budkách. V různých chytrých knížkách se o nich píše ale nikde jsem jsem ho vlastně nikde ani nezahlédl. Hledám nějaký popis , nebo nákres , radu o umístění v budce. Nechci něco vymýšlet a dělat aniž bych o tom něco věděl a navíc aby to bylo funkční a pro ptáky ,(u mě třeba rozely), bezpečné !!! Mám za to,že když tam nějaký žebříček v budce bude , tak lze snížit ztrát při líhnutí a odchovu mláďat:) . Za radu, vám všem zúčastněným v této problematice,předem děkuji a přeji jim v jejich chovu mnoho úspěchů.


autor: Pavel Hyreš - vloženo: 10. 02. 2012 10:54 Citovat
►► [2] Lezné žebříčky v budkách

Dobrý den,

osobně do budek instaluji žebříčky zhotovené z pásu pletiva. Připevňuji je pomocí hřebíčků, nebo rýsováčků. Dnes už se k budkám nedostanu, ale ráno žebříčky nafotím a fota vložím přiložím k diskusi.

S pozdravem
Lukáš Procházka.


autor: Lukáš Procházka - vloženo: 10. 02. 2012 21:13 Citovat
►► [3] Lezné žebříčky v budkách

Dobry vecer,
pro zhotoveni zebricku muzete pouzit pletivo, ktere zmil kolega Lukas, nebo take ruzne vetvicky, drivka. Ty se pak pripevni na stranu pod vletovym otvorem, pro rozely cirka po 5 - 8 cm. Hrevicky, vruty, sponky ze sponkovacky.
Zebricek ma zmirnit doskok samicky, ktera se vraci na hnizdo, aby neposkodila vejce ci mladata.
Dnes uz bych osobne zebricek treba senegalcum nedaval, volil bcyh budku ve tvaru pismene L, kdy hnizdni dolik je prave v tom prodlouzeni dole a nehrozi doskok samice na nej.
Na posledni fotografii v teto galerii je videt prave zebricek z vetvicek http://smidla.eu/vypis.php?…
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


autor: Miloš Haška - vloženo: 11. 02. 2012 00:30 Citovat
►► [4] Lezné žebříčky v budkách

Dobrý den,

pokoušel jsem se dnes nafotit žebříček v budce arating. Bohužel je fotoaparát příliš velký, špatně se s ním v dutině budky manipulovalo a fotografie nemá kýženou informační hodnotu. Viz přiložený obrázek. Je to foceno z kontrolních dvířek a u vrcholu obrázku je vidět vstupní otvor do budky. Je také patrno připevnění pletiva na stěnu dutiny pomocí sponek. Abych ale přišel alespoň s něčím užitečným, zapátral jsem na internetu a našel tento web: http://www.pletivohorakova.net/voliery.htm . Zde jsou nabízeny k prodeji žebříčky do budek. Obrázek lze nalézt při srolování až na úpný konec stránky. Obrázek umístěný na odkazovaném webu je zajisté názornější, než moje foto:) .

S pozdravem
Lukáš Procházka.

Přílohy:


autor: Lukáš Procházka - vloženo: 11. 02. 2012 10:14 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web