Partneři:

Úprava vody pro papoušky

Dobrý den, včera jsme chvíli poseděla se spolužáky, kde jsme si docela hodně pokecali. Spolužáci co bydlí přímo v Brně, nebo Vyškově si stěžovali, že mají dost tvrdou vodu.
Chvíli jsem o tom pak přemýšlela. Já vůbec nevím, jak je tvrdá voda u nás. Prostě ji natočím a papouškům dávám. Upravujete vy nějak vodu pro své papoušky?

Hezký den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 11. 02. 2012 10:51 Citovat
►► [2] Úprava vody pro papoušky

Ahoj Věrko,

za sebe mohu říci, že jsem papouškům nikdy vodu nijak neupravoval a neviděl jsem v tom žádný problém. To ovšm do doby, než jsme nedávno pořídili 'filtrovač' vody Brita, viz odkaz: http://www.datart.cz/…ar-bila.html . Přefiltrovaná voda mi i přes to, že jsem čistou vodu dříve pil jen zřídka, tak zachutnala, že jsem se rozhodl ji podávat i papouškům. V současnosti tedy podávám takto upravovanou vodu. Nedávno jsem se o tomto řešení bavil s Mirkem Lifartem a bádali jsme nad tím, jestli toto filtrování nepřipraví vodu i o různé důležité minerály v ní obsažené. Těžko říci.
Asi úplně nejlepší řešení, ke kterému jsme se dobrali bylo podávat papouškům kojeneckou vodu, která je na zmiňované minerály a ostatní prospěšné látky velmi bohatá a její cena není nikterak vysoká.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 12. 02. 2012 22:50 Citovat
►► [3] Úprava vody pro papoušky

Ahoj Věrko,
jen si dovolím mírně doplnit Lukášovu odpověď. V dřívějších dobách chovatelé situaci řešili tak, že nechali vodu po nějakou dobu odstát. Až posléze ji podávali ptactvu.
Jinak co se týče kojenecké vody. O tom jsme se samozřejmě s Lukášem bavili, sám ji občas kupuji svým ptákům, nicméně toto lze provozovat jen tam, kde chov není příliš velký. Jinak by se koníček pěkně prodražil.
Jinak si osobně myslím, že tvrdší voda až tak papouškům nevadí. Pijí ji i lidé a často bez jakýchkoliv úprav. Po tvrdé vodě se pokazí jen pračka, jak je známo z reklamy :D . Nemám to sice nijak podloženo, nestudoval jsem tuto problematiku a třeba se pletu, ale opravdu si myslím, že tvrdší voda nijak neškodí a jestli ano, tak ne nějak zásadně.

Zatím tě zdravím

Mira

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 13. 02. 2012 17:09 Citovat
►► [4] Úprava vody pro papoušky

Ještě jedou ahoj Věrko,
nedalo mi to, trochu jsem prolítl internet a našel jsem tyto dva články
http://www.vodarenstvi.cz/…uze-byt-voda

http://ekonomika.idnes.cz/…r-/test.aspx?…

Myslím, že když je pročteš, budeš klidnější ohledně tvrdší vody.

Zdravím tě
Mira

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 13. 02. 2012 17:37 Citovat
►► [5] Úprava vody pro papoušky

Ahoj kluci,
všechno jsem pořádně pročetla, i ty články cos tu Mirku nechal a myslím že to nebudu nijak řešit. Už jsem psala, že ani nevím jak je u nás tvrdá voda. Jenom mě zajímalo, jestli bych to musela pořešit, když by byla tvrdší. :)

Pěkný večer Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 13. 02. 2012 20:11 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web