Partneři:

směs zrnin Deli Nature č. 41

Dobry den,
chtel bych se poradit. Staci tahle smes pro zebricky nebo mam radsi koupit neco drazsiho? Tady je na ni odkaz http://www.podstufka.cz/…REEDING-20kg
Myslim si ze by mohla stacit, ale radsi se chcu poradit. Mel jste ji nekdo doma, je dobra?
Diky za rady Marcel

Přílohy:

autor: Marcel - vloženo: 18. 02. 2012 15:55 Citovat
►► [2] směs zrnin Deli Nature č. 41

Dobrý večer,

samotnou směs, vzhledem k tomu, že se zabývám chovem úplně jiných druhů exotů a tudíž zkrmuji směs o zcela jiném složení, doporučit nemohu. Mohu však doporučit jak výrobce, tak prodejce. Sám směsi Deli Nature předkládám aratingám a nemám k nim výhrad, stejně jako k velmi férovému a vstřícnému jednání pana Podštůvky.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 18. 02. 2012 20:30 Citovat
►► [3] směs zrnin Deli Nature č. 41

Zdravím Marceli,
nevím zda jste si toho všiml, ale v odkaze, který jste zde zanechal, úplně dole, je složení uvedené zrninové směsi.
Složení: mohár žlutý, Plata proso, bílé proso, lesknice, červený mohár, červené proso, len, niger. Jako základ pro krmení pro vaše zebřičky bude plně postačovat. Nevím jaké máte zkušenosti s Deli Nature, ale uvidíte, že časem vyzkoušíte i jiné směsi. Já jsem také postupně vyzkoušel snad všechny, které tam pan Podstufka pro drobotinu nabízí. Se směsí samotnou budete spokojen. Je čistá, bezprašná, semena v ní použitá jsou kvalitní. Za léta co Deli Nature používám nemohu snad říct žádný negativní postřeh.

Zdravím
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 19. 02. 2012 08:21 Citovat
►► [4] směs zrnin Deli Nature č. 41

Dobry den,
ja jsem od pana Podstufky presel k bartlum www.epapousek.cz
Zrni od nich pekne voni po granulich a jinych doplncich ktere skladuvi se zrnim. Je to asi spis kvuli me nez kvuli ptakum, skratka mam radeji zrni co voni.
Co se slozeni dane smesi tyce, dovolim si podotknout, ze lnene seminko by v ni byt nemelo, proto bych volil smes ve ktere neni.
Znacka deli nature je naprosto vyhovujici, postupne jsem presle u vsech chovanych papousku i exotu na krmeni touto smesi.
Jedine co se ji da vytknout jsou prodejci. Totiz pokud prodejce nedodrzi zasady skladovani a manipulace s pytlem, muze se stat ze zrni zatuchne. Bohuzel jsem jeden takovy pytel koupil, tak na to radeji upozornim. Bylo to v zacatcich me prace s touto znackou, takze si nevybavuji od jakeho prodejce to bylo. Nejhorsi je, ze ani podle pytle samotneho to nelze urcit, pytle od bartlu jsou casto viditelne pomackane, jakoby odrane, ale zrni v nich je naprosto v poradku. Prisuzuji to mechanickemu odreni pri skladani a nakladani pri preprave. Oproti tomu pytel vizualen pekny muze obsahovat ztuchle zrno.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 02. 2012 13:37 Citovat
►► [5] směs zrnin Deli Nature č. 41

Domníval jsem se že jediný oficiální dovozce Deli Nature do ČR je pan Podstufka, takže ten pytel od Bártlů by měl být původně od něj... Naposled jsem si pytel DN koupil před rokem. Používal jsem č. 56 a 84. Byl tam velký podíl "mrtvého" prachu na dně pytle. Ptáci mi to moc nebrali. Takže po vyzkoušení nejrůznějších výrobců teď používám směsi a zrniny z koncernu VERSELE-LAGA. Je to takový kompromis mezi kvalitou a cenou. Co jsem měl možnost vyzkoušet, tak za nejkvalitnější považuji směsi z U.S.A., ale ta cena je pro většinu smrtelníků opravdu vysoká...

autor: Jan Beneš - vloženo: 20. 02. 2012 13:21 Citovat
►► [6] směs zrnin Deli Nature č. 41

Dobrý deň!
Nedá sa jednoznačne doporučiť zmes semien pre zebričku pestrú, nakoľko sú aj niektoré výstavné jedince vzácnejších mutácií, ktoré sú náročnejšie. Tiež treba rozoznávať etapu chovu a to v dobe chovného kľudu a v reprodukcii, kedy je tiež potrebné rozoznávať či je príprava na znášku, inkubácia vajec a odchov mladých. Zadávateľ nepísal druh zebričky a okrem zebričky pestrej existuje aj zebrička timorská alebo pestrá ostrovní (Taeniopygia guttata guttata). O tejto je dobrý článok http://www.amadina-gouldove.com/…ata-guttata/ v ktorom sa preferuje drobnejšie zrno.
Pri zmesi Deli Nature č. 41 ako aj pri ostatných je dôležité aj sledovať dátum výroby a spotreby. V spodných partiách vriec sa hromadí viac prachu ako aj v násypníku z ktorého sa plnia vrecia. Pokiaľ ale porovnám vrecia prosa, ktoré som kupoval pred značkovými zmeskami je to neporovnateľný rozdiel k lepšiemu.

Zdraví V. M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 20. 02. 2012 14:41 Citovat
►► [7] směs zrnin Deli Nature č. 41

Dobry den,
ja to krmeni chcu jenom jako zakladni pane Makovicky. Proto jsem se ptal na tuhle konkretni smesku. Dekuju za rady co se tykaji datumu spotreby.
Krmeni Vesrsele laga jsem mel uz 2x. Jednou jsem ho koupil sam na burze v Prerove, jednou mi ho tam koupil muj kamos. Prach v nem byl prave taky. Ale chcu vyzkouset aji neco jineho. Jeste nevic to Versele laga moc nebrali pasovnici. Zebry jo ty sezobnou asi vsecko :) . Jinac ja nevim jestli to Deli nature prodava jenom pan Postufka. Myslim ze jsem ho videl aji u Jezdiku, nebo to mozna byl jinaci stanek. Tedka nevim.
Dekuju vsem za radu. Marcel

autor: Marcel - vloženo: 20. 02. 2012 17:55 Citovat
►► [8] směs zrnin Deli Nature č. 41

Dobry vecer,
co se dovozce a prodejce tyce. Jeden je dovozce, ten pak prodava jednotlivym prodejcum. je to jako velkoobchod ---> maloobchod. Jestli ovsem pan Podstufka je vyhradnim dovozcem pro CR si netroufnu rici.
S pozdravem Smilda
smidla@smildla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 21. 02. 2012 00:59 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web