Partneři:

Pohlaví u pásovníků dlouhoocasých

Zdravím!
Chtěl bych sem zavést toto téma. Protože teď druhým rokem se mi nedaří sestavit chovný pár pásovníků. Vložím sem proto fotky mých 2 pásovníků a byl bych vděčný, kdyby se k tomuto tématu vyjádřili zkušenější chovatelé, kterí mají s pásovníky delší zkušenosti než já.
Díky
Robin Hanulík

Přílohy:

autor: Robin Hanulík - vloženo: 19. 02. 2012 15:13 Citovat
►► [2] Pohlaví u pásovníků dlouhoocasých

Ještě dodám, že na první a druhé fotce je první pásovník a na třetí a čtvrté druhý.

autor: Robin Hanulík - vloženo: 19. 02. 2012 15:16 Citovat
►► [3] Pohlaví u pásovníků dlouhoocasých

Dobrý den, dle mých zkušeností je 100% určení pohlaví u pásovníků jenom zpěv. Označit ptáky barevnými kroužky a pozorovat. Jiří Skácel.

autor: Jiří Skácel - vloženo: 19. 02. 2012 16:14 Citovat
►► [4] Pohlaví u pásovníků dlouhoocasých

Zdravím Robine,
držel bych se rady pana Skácela. I když zde někdo řekne nějaký verdikt, vždy půjde jen i tip. 100 % určit pohlaví u pásovníků podle fotografie nelze. Zpěv u samečka poznáte nejen sluchem, ale i okem. Je v takovém jakoby napřímeném postoji, často hlava zvednutá. Když si začne "brblat" hodně mu poskakuje hrdélko. Trochu to vypadá, jakoby mu chtělo vyskočit srdíčko z hrudi. Ale je to jen příměr. ;)

S pozdravem

Mirek

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 19. 02. 2012 20:13 Citovat
►► [5] Pohlaví u pásovníků dlouhoocasých

Dobrý den pane Hanalík.
Páry Pásovníků jsem sestavoval tak , že jsem dal každého Pásovníka samostatně do klece. Během dne začnou samci zpívat.
Je to zaručené. Jinak podle fotek asi 2 samci.
S pozdravem Palasman

autor: Tomaš Palasman - vloženo: 19. 02. 2012 20:36 Citovat
►► [6] Pohlaví u pásovníků dlouhoocasých

Dobrý večer pán Hanulík!
Obidva jedince pásovníkov majú odlišnej farby obrúčky čo zrejme znamená ich odlišný vek. Predpokladám, že na prvom a druhom obrázku je dominantný samec a na treťom a štvrtom obrázku je samec, ktorý pokiaľ je v spoločnej klietke je podriadený. To samozrejme platí pokiaľ sa neobjavila znáška. Po premiestnení každého jedinca do samostatnej klietky podľa spevu to zistíte. Doporučujem do inej klietky premiestniť domnelého samca pre jeho rýchlejšie prispôsobenie novým podmienkam.

Pozdravuje Vladimír Makovický.

Přílohy:

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 19. 02. 2012 21:41 Citovat
►► [7] Pohlaví u pásovníků dlouhoocasých

Děkuji všem za rady, dnes jsem dal každého zvlášť do klece a tak se to budu snažit vypozorovat. Pak dám vědět, jak to dopadlo. :) Děkuji
Chovu zdar!
Hanulík:)

autor: Robin Hanulík - vloženo: 20. 02. 2012 09:24 Citovat
►► [8] Pohlaví u pásovníků dlouhoocasých

Tak jsou to dva samci, po rozdělení začali zpívat oba zhruba po hodině. Děkuji všem za pomoc!
Hanulík

autor: Robin Hanulík - vloženo: 20. 02. 2012 12:25 Citovat
►► [9] Pohlaví u pásovníků dlouhoocasých

Tak to vam zacali zpivat fakt brzo. Ja jsem si musel pockat u jednoho asi tri dny a u dalsiho asi tyden nez zacal zpivat. :) Uz jsem ho dokonce aji chtel dal k jinemu samcovi jako samici :D

autor: Marcel - vloženo: 20. 02. 2012 17:58 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web