Partneři:

Desinfekce

Ahoj, chtel bych se zeptat, jakou používate desinfekci na klece, napajecky, koupelnicky. Cim je nejlepší desinfikovat? Rad bych nejakou desinfekci ktera moc nesmrdi, jestli takova existuje.
diky za rady Marcel

autor: Marcel - vloženo: 22. 02. 2012 21:00 Citovat
►► [2] Desinfekce

Ahoj,
já jsem začala před používat Chirox. Dřív jsem mívala Virkon S. Jenže se prodávalo jen velké balení. To bylo pro mě neekonomické, tak jsem na doporučení kamaráda přešla na ten Chirox. 50 g sáček rozpustím v 5 l vody zhruba 25° C teplé. Umyji co potřebuji a za půl hodinky opláchnu. Ale nevím jestli je to vhodné taky pro drobotináře. Já Chirox používám u papoušků.

Hezký den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 25. 02. 2012 08:18 Citovat
►► [3] Desinfekce

diky za typ. Me by zajimala nejaka desinfekce, ktera by byla uplne neskodna. Treba ze bych zapomnel otrit misky, nebo napajecky, ale ptakum by to neskodilo. Jestli ale takova dezinfekce existuje. :/

autor: Marcel - vloženo: 25. 02. 2012 11:39 Citovat
►► [4] Desinfekce

Ahojky, tak to nevím jestli taková desinfekce existuje. Myslím že po každé se musí předměty minimálně opláchnout. Já jsem vyzkoušela jen ten Virkon S a Chirox, tak nemám nějaké velké zkušenosti. Ale nezdá se mi, že by to s jinými dezinfekcemi bylo jinak.
Hezký večer Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 27. 02. 2012 22:13 Citovat
►► [5] Desinfekce

hm, no jestli se po vsech musi oplachovat, tak to je blby. Nevadi mi to umyvat, ale bojim se ze treba nekdy zapomenu. Nechcu svym ptakum nejak ublizit. :/

autor: Marcel - vloženo: 28. 02. 2012 17:55 Citovat
►► [6] Desinfekce

Ahojky, tak o takovém přípravku nevím. Ale třeba tady ještě někdo napíše, jestli takový zná. ;)
Hezký den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 28. 02. 2012 18:27 Citovat
►► [7] Desinfekce

No byl bych rad, kdyby nekdo o takovem cistidle vedel. Klidneji bych spal. :)

autor: Marcel - vloženo: 28. 02. 2012 21:49 Citovat
►► [8] Desinfekce

Zdravím, myslím že u toho Chiroxu by neměl být problém pokud zapomenete ošetřené věci opláchnout. Běžně se používá na desinfekci formou aerosolu nebo přímo na kůži či srst zvířat. Samozřejmě u misek na potravu a napáječek je doporučeno oplachování, ale pokud jednorázově zapomenete, tak bych neměl obavu o zdraví ptáků. http://www.bochemie.cz/…_chirox8.pdf

autor: Přemysl Heralt - vloženo: 28. 02. 2012 22:53 Citovat
►► [9] Desinfekce

Dobry den, dekuju za radu. Asi budu pouzivat Chirox na tu dezinfekci. Jenom jsem si myslel, ze více takovych pripravku na cisteni kleci.

autor: Marcel - vloženo: 29. 02. 2012 19:13 Citovat
►► [10] Desinfekce

Zdravím Marceli, na ifauně jsem narazil ještě na reklamu na Ivasan http://www.bioveta.cz/…n-spray.html
Uvádí se tam, že není nutné po desinfekci věci oplachovat. Zkušenosti s tím nemám, ale uvažuji, že to vyzkouším. Nejlevněji jsem našel zde: http://www.lihne.cz/…-500-ml.html

autor: Přemysl Heralt - vloženo: 06. 03. 2012 22:45 Citovat
►► [11] Desinfekce

Dobrý deň,možno Vas zaujme veterinarna dezinfekce F10 "Velmi učinna a zaroveň maximalne šetrna nemusi se oplachovat muže byt ptaky vdechovana i pozrena,koncentrovana,ekologicka,ekonomicka" viac na web: www.veterinamada.cz e-shop: www.e-mada.cz :)

autor: Patricia Turoňova - vloženo: 07. 03. 2012 17:08 Citovat
►► [12] Desinfekce

Dobry den, vsem dekuju za dalsi rady. Vsechno si urcite proctu. Ty dalsi dezinfekce vypadaji hodne zajimave. :) Marcel

autor: Marcel - vloženo: 07. 03. 2012 18:59 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web