Partneři:

Vyspávání v krmítku

Zdravím,

mám partu pásovníků. Nabídla jsem jim k odpočinku i k hnízdění nejprve klasické budky. Ty zůstaly nepovšimnuty a tak jsem zvolila polootevřená hnízda. O ta taky nejeví zájem. Nakonec jsem ještě vyzkoušela otevřená hnízda pro kanáry - také nic. Nicméně velmi rádi odpočívají v krmítku - celí se tam nějak naštosují a pospávají. Stejně tak se pokoušejí uvelebit na malém pítku.

Jak je možné, že ani jeden z vyzkoušených typů hnízd jim nic neříká, ale v krmítkách se jim náramně líbí? Máte s tím někdo také zkušenosti?

autor: Iveta - vloženo: 29. 02. 2012 16:22 Citovat
►► [2] Vyspávání v krmítku

Dobrý den,
s tímto jevem jsem se setkal jak u pásovníků, tak třeba také u zebřiček pestrých. Spaní v krmítku jim jako takové neuškodí. Spíš jde o problém z oblasti zoohygieny, protože práci mohou do krmítka a potažmo do krmení zanést trus a jiné případné nečistoty.
Snad jediná rada která mne momentálně napadá je trpělivost. Zkoušejte budky předkládat znovu a znovu. K jejich příjetí může napomoci změna polohy krmítka, nebo pořízení krmítek menších.

S pozdravem
Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 29. 02. 2012 18:15 Citovat
►► [3] Vyspávání v krmítku

Dobry den,
vyzkousela jste umistit treba otevreny kosicek na misto krmitka? Mam jednu paru zebricek, ktere naprosot odmitaji vse kdome otevreneho hnizda na jednom konkretnim miste v kleci.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 29. 02. 2012 18:32 Citovat
►► [4] Vyspávání v krmítku

Tak nakonec jsem uspěla s dutým kokosovým ořechem. Jiná hnízda nepřipadla v úvahu, ale v kokosu vypadají spokojeně :)

autor: Iveta - vloženo: 04. 03. 2012 15:20 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web