Partneři:

mražené krmivo

Dobrý den,
asi každý chovatel zmražuje pro zimní měsíce svojím papouškům nějaké krmivo. Já do lednice dávám hlavně jeřabiny a teď poslední dobou i vařené zrní, které nezkrmím hned. K uchování používám dózy na potraviny, něco ještě pro jistotu přebalím potravinářskou fólií. Krmení které zmrazím mám tak ne celou zimu. Při jakých teplotách ale zamražujete, aby v krmení zůstaly všechny živiny? Nebo se zmražením živiny neztrácí?
Za jak dlouho dobu po vytáhnutí z ledničky můžu takové krmení podat? Já ho dávám až tak za hodinu. Beru to podle sebe, že kdybych snědla nebo vypila něco úplně studeného z ledničky, tak budu mít střevní potíže? :D Za jak dlouho od vyjmutí z ledničky dáváte krmení?
A ještě bych se chtěla zeptat, co všechno pro svoje papoušky zmražujete?

Hezký den Věra

P.S. Mamka koupila i takové hezké dózy na uchování bylinek. Chtěla bych je na příští zimu taky využít. Nevím ještě přesně na co, ale něco svým papouškům do nich dám. :) Je to ta vpravo.

Přílohy:

autor: Věra Š. - vloženo: 04. 03. 2012 07:47 Citovat
►► [2] mražené krmivo

Ja kdyz to krmeni vytahnu z lednicky, tak ho davam asi za 15-20 minut. To je asi chyba to davat tak brzo ze? Mara

autor: Marek P. - vloženo: 04. 03. 2012 14:16 Citovat
►► [3] mražené krmivo

Dobry den,
presny cas nebude ta spravna odpoved rekl bych. Dobre se muzete orientovat podle teploty podavane suroviny. v podstate by mela mit teplotu prostredi, v jakem bude podavana. Nicmene pokud bude mit o par stupnu vic nebo min, neni tak dulezite.
Pravdu mate vtom, ze pokud vyjmete neco z lednice a ihned podate, muzou se objevit katary.
Ja osobne pred podavanim, podavam pouze mrazene veci, rozmrazuji v teple vode a suroviny jsou pri omaku teple.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 05. 03. 2012 08:51 Citovat
►► [4] mražené krmivo

Dobrý den,
přesně to jsem chtěla vědět. Nechám krmivo odstát, anebo ho rozmrazím v teplé vodě. Určitě tím předejdu nějakým trablům.
A jak dlouho můžu na mrazáku nechat třeba jeřabiny, nebo kukuřici?
Hezký den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 05. 03. 2012 16:53 Citovat
►► [5] mražené krmivo

Ja bych se chtel zeptat jak to presne rozmrazujete? Date do nadoby horkou vodu a do toho vlozite to zmrazene krmivo, nebo to treba postavite na plotnu? Nestacilo by treba proplachnout pod horkou vodou? Diky Mara

autor: Marek P. - vloženo: 05. 03. 2012 18:56 Citovat
►► [6] mražené krmivo

Dobry den,
ja osobne na zmrazenou kukurici nalijo horkou vodu. Po cirka 15 - 20 minutach sliju a nliju novou. Samotne proplacnuti je dle meho nazoru nedostatecne. Nekdy si tozkuste, rozmrazte timto zpusobem to co mate v umyslu tak delat, danou vec rozpulte s kuste jak je an tom uvnitr. Domnivam se ze v prostred bude zmrzla, nebo minimalne hodne studena.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 06. 03. 2012 11:46 Citovat
►► [7] mražené krmivo

Dobrý deň!
Pri rozmrazovaní krmiva je potrebné postupovať ako pri rozmrazovaní potravín. Najmenej vhodné je využitíe studenej vody, úplne nevhodná je teplá voda http://www.novinky.cz/…otravin.html .
Nikdy nenechávajte krmivo rozmrznúť len tak vonku, alebo na kuchynskej doske. Taký postup podporuje rast škodlivých baktérií, ktoré sa už v jedle môžu vyskytovať. Najbezpečnejšou a najefektívnejšou metódou rozmrazovania je použitie mikrovlnnej rúry. Väčšina mikrovlnných rúr má vo svojich programoch zabudovaný automatický systém na rozmrazovania. Pokiaľ nie, stačí nastaviť najnižší výkon výkon a rúru na 30 sekúnd až 1 minútu zapnúť. Potom na 2-3 minúty vypnúť a postup znovu opakovať. Týmto spôsobom sa pokrm rozmrazí rovnomerne bez toho, aby sa začal na krajoch pripekať. Doba rozmrazovania je tak čo možno najkratšia, čo obmedzí hromadenie baktérií. Rozmrazené krmivo je veľmi náchylné na príjem baktérií z okolitého prostredia.

Pozdravuje V.M.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 06. 03. 2012 12:15 Citovat
►► [8] mražené krmivo

Dobrý den,
všem moc děkuji za rady. Budu rozmražovat v mikrovlnné troubě. To bude určitě nejrychlejší a nejbezpečnější. Mohlo mě to samotnou napadnout O-) . Kolem mikrovlnky chodím pořád, tak mě to mohlo trknout :D

Hezký večer Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 06. 03. 2012 19:13 Citovat
►► [9] mražené krmivo

Dobry den,
s uvedenymclankem se naprosto neda souhlasit. pracoval jsem veverejnem sravovani 10 roku. Zmrazovani a rozmrazovani bylo na dennim poradku. Vzdy se provadelo pozvolnym rozmrazovanim na volnem vzduchu, nebo v teple vode.
Schvalne si nekdy vyzkousejte rozmrazovat neco v lednici. Bude trvat tak 4 - 7 dni v zavislosti na stupni zmrazeni. - 18 (bezna teplota v mrazaku) bude u te horni hranice.
S mikrovlnkou ja osobne nesouhlasim. At chcete nebo ne, v nekterych castech potraviny dojde k teplene uprave. navic, cas ktery toto zabere a spotrebovana energie hovori opet v neporcpech teto metody. (mysleno casova narocnost, musite zapinat mikrovlnku stale dokola, odhaduji ze minimalne 5x)
Podobne clanky ve mne vzbuzuji usmevne pocity. Pripadaji mi jako by je psal nekdo kdo v kuchyni nikdy v zivote nebyl. idelane nejaky inzenyr od stolu s teoretickymi tabulkami.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 07. 03. 2012 09:54 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web