Partneři:

amadina gouldová hniezdenie

Dobrý , mám párik AG maju klietku debnoveho typu budku maju polotvorenu ako chovatel ktorý tu píše článok o nich inšporoval som sa ním samček tam začal stavat a myslím že to už dostaval ale samička tam nejako nechodí ide tam len sem-tam párenie som nespozoroval neviem či je to síce náznak hniezdenia ale sčerveneli im zobáčiky každý dem im dávam ovocie a raz za týžden vajcovu zmes prečo samička neznáša robím niečo zle ? maju klud a ticho.....

autor: Denis Matuška - vloženo: 12. 03. 2012 19:31 Citovat
►► [2] amadina gouldová hniezdenie

Dobrý deň,

Pozdravujem Vás p. Matuška, z dôvodu nakoľko chovám guldy už niekoľko 10-ročí budem sa Vám snažiť úplne jednoducho v kocke predostrieť základné pravidlá chovu , ktoré sú veľmi dôležité pre samotné úspešné hniezdenie, chov a odchov amandín g. V prvom rade sa ubezpečte, že sú oba jedince zdravé a sú v dobrej chovnej kondícií. (pred chovnou sezónou sa zvyknú vtáčky preventívne preliečiť proti parazitom vzdušných vakov, salmonelám, črevným parazitom). Ďalšou dôležitou podmienkou je intenzita svetla a dĺžka svetelmého režimu ( 12hodín nepretržite). Dôležité je upraviť i kŕmenie, a to hlavne zvýšiť prísun bielkovín v kŕmnej dávke vtáčkov. Teda začať skrmovať vaječnú zmes, alebo sušenú vaječnú zmes. Uvedené podmienky je nutné dodržať súbežne a naraz!!! V ojedinelých prípadoch niekedy nedôjde k súhre oboch partnerov jednoducho to má viac príčin ( príprava jedného z jedincov pred preperovaním, zlá kondícia - tučnota, alebo nesympatie jedincov medzi sebou navzájom). V prvom prípade sa robia úpravy v teplote jedince začínajú preperovať pri hoc aj malom zvýšení priestorovej teploty. Často robia chovatelia chybu, že skôr umiestňujú do chovných priestorov samice , prvé idú do odchovni samce, krátko na to sa k ním pripúšťajú samice a sledujú sa ich vzájomné tokové zvukové i vizuálne prejavy. Je dôležité , aby chovné jedince prišli z rovnakej teploty. U pretučnených jedincov s odchovom moc nerátajte , čím skôr ich treba umiestniť do priestranných preletovačiek a nasadiť im dietne krmivo spoločne s naklíčaným krmivom. Niekedy si vtáčky nesadnú vzájomne sa napádajú tu pomôže iba jedno zmena partnera. Takže takto v krátkosti si zaveďte pravidlá a mal by sa dostaviť úspech.

S pozdravom, veľa úspechov prajem.

autor: Branislav Zajac - vloženo: 14. 03. 2012 11:31 Citovat
►► [3] amadina gouldová hniezdenie

Dakujem za odpoveď.... tieto podmienky sa budem usilovať splniť do bodky ale ešte mám jednu otázku kolko krmiva denne vychádza na 1 párik AG? čojaviem 1 polievkovu lyžicu
pozrite sa na foto ktore davam dole a povedzte mi či niesu veľmi tučné ....

Přílohy:

autor: Denis Matuška - vloženo: 14. 03. 2012 22:09 Citovat
►► [4] amadina gouldová hniezdenie

Dobrý deň,

Podľa fotky myslím, že by mali byť vtáčky v poriadku, ja osobne dávam 1 pol. lyžicu kŕmnej zmesky od Deli Nature 56. na jedného vtáčka.

S pozdravom, veľa úspechov

autor: Branislav Zajac - vloženo: 15. 03. 2012 13:08 Citovat
►► [5] amadina gouldová hniezdenie

;)

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 01. 04. 2012 12:57 Citovat
►► [6] amadina gouldová hniezdenie

dobry den mam dve AG ale mam problem vôbec nechcu zrat ovocie,zeleninu ani nijake zmese len krmivo a senegalske proso neni im nic? :O :'(

autor: Michal Stanko - vloženo: 21. 04. 2012 20:06 Citovat
►► [7] amadina gouldová hniezdenie

Dobrý den,
neobával bych se, že jsou vaše amadiny nějak nemocné. Já mám takovou zkušenost, a často ji zde na diskusi zmiňuji, kdy amadiny gouldové dokáží trvale odmítat nové krmení. Zvláště markantní tomu tak je u ovoce a zeleniny. Mé guldy berou maximálně činské zelí, hlávkový salát, občas psineček, do listů pampelišek jen zobnou. K předkládanému ovoci jsou přezíravé. Jen jedna samice občas ozobává jablka. Toto chování je u mých guld konstantní. A to třeba i navzdory skutečnosti, že jsou v proletovačkách s pásovníky, kteří ovoce a zeleninu zkrmují. Ani přítomnost jiných ptáků, kteří v podstatě zkrmují vše, co jim předložím, není pro guldy inspirací. Chce to jen trpělivost a doufat, že se to časem změní.

S pozdravem,
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 22. 04. 2012 08:47 Citovat
►► [8] amadina gouldová hniezdenie

Dobry vecer,
otazkou je, jestli je treba to nejak menit. Podavam suchou smes zrni, tu samo smes varenou, prumyslove vyrabenou vajecnou mychanici, mineralni grit s pridavkem drcenych lastur, jednou az dvakrat tydne vitaminovy a mineralni prirpavek do vody. V lete predkladam listy pampelisky, ty je nutno pripevnit kolickem aby ji mohli guldy uskubavat.
od doby co jsem presel na tuto techniku krmeni jsem nezaznamenal vchovu nejaky problem.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 22. 04. 2012 21:55 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web