Partneři:

Neofema tyrkysova - chov a odchov

Ahoj, vedel by mi niekto poradit k danej problematike tychto vtákov. Ide o to že pred mesiacom som si zadovazil párik tychto nádherne sfarbenych papagajikov samica je prirodna a samec vyzera ze je zlatozlty cervenoprsi opalin momentálne staviam pre ne volieru na ktorej chyba uz len pár detailov. Vtakov som umiestnil zatial do bednovej klietky 70x50x50cm no vzdy ked sa k vtákom priblížim začnú sa stresov a bezhlavo lietat po kliete, bojím sa aby z tohoto stresu nedostali nejaku chorobu a neuhynuli. Z literatur som sa docital ze tieto vtaky su trochu nachilnejsie na chlad a vlhko ako ich ostatny kolegovia z austrálie a tak by ma zaujimalo akú najnižšiu teplotu tieto vtáky znesú za predpokladu že su v 100% kondicii.
Dalšia vec by ma zaujímala ako ma vyzerat voliera... ja som svoju vyriešil takto: voliera je z dreva o rozmere 2x1x2m a klasicke zvarane pozinkovane pletivo. Z čoho som trosku nervozny tak je ukryt vo voliere v zadnej strane bude iba len ukryt zo sololitu zo zadnej strany a po bokoch bude im to stacit pred nepriaznou pocasia?? za odpovede dakujem

autor: Peter Stacho - vloženo: 16. 03. 2012 08:35 Citovat
►► [2] Neofema tyrkysova - chov a odchov

to fakt nikto nema skusenosti s vonkajsim chovom neofem??nikto neporadi?? :'( :(

autor: Peter Stacho - vloženo: 16. 03. 2012 18:45 Citovat
►► [3] Neofema tyrkysova - chov a odchov

Dobrý den, vydržte, určitě se nějaký chovatel najde co poradí. Už začalo být venku krásně, tak chovatelé nejsou tolik u svých počítačů. :)
Hezký den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 17. 03. 2012 10:24 Citovat
►► [4] Neofema tyrkysova - chov a odchov

Dobrý deň! Je dostatok webových stránok chovateľov Neophém kde prezentujú svoj chov. Napr. http://www.chovneofem.wbs.cz/…arizeni.html
http://www.neofemy.estranky.sk/
Nie je dôvod na nervozitu ale skúsiť si zadať do vyhľadávača Google "Neophema". http://www.neophema.de/…/adresse.htm

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 17. 03. 2012 10:46 Citovat
►► [5] Neofema tyrkysova - chov a odchov

Dobrý den,
Věrka má pravdu. Jsou krásné sluneční dny a chovatelé jsou spíš někde venku u svého ptactva, než u svých PC. Pan Makovický Vám zde zanechal odkaz na stránky chovatele Břetislava Poláška, který zcela jistě fundovaně odpoví na Váš dotaz. Nakonec je to právě on, kdo nám věnoval spoustu krásných fotografií pro naši Galerii mutací - http://www.amadina-gouldove.com/…a-tyrkysova/
Zkuste mu napsat na email bpolasek@seznam.cz. Věřím, že dostane kvalitní a uspokojující odpověď na otázky, které Vás trápí. A pokud bude pan Polášek souhlasit, podělte se prosím o jeho rady i na zdejší diskusi. Věřím, že by odpověď zajímala i další chovatele, třeba i ty, kteří nejsou na našich stránkách registrováni a jen občas pročítají zdejší diskusi.

S pozdravem,
Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 17. 03. 2012 10:55 Citovat
►► [6] Neofema tyrkysova - chov a odchov

Dobry den po necelom pol roku sa hlasim opat s novymi skusenostami s chovu týchto vtakov dokonca ako zaciatocníkovi sa mi podarilo odchovat aj mlade z coho mam obrovsku radost, dokonca sa mi tento odchov podaril v jednej voliere s dvoma parami. Skusenejsi by mohli namietat ze odchovavat mlade s dvomi parami v jednej voliere je nemoze a ze sa vtaky budu bit nic podobne som nezaznamenal, sarvatky boli jedine vzdy ked sa vtaky isli najest ale myslim si ze to je celkom prirodzene a aj v prirode je vzdy bitka o zdroj potravy. Dokoca uvazujem nad vybudovaním dalsej volieri ktora by mala byt uz ale kovova nakolko chcem skusit chov narocnejsich papagajov a konkretne chov Papagaja nadherneho.

Přílohy:

autor: Peter Stacho - vloženo: 28. 09. 2012 11:04 Citovat
►► [7] Neofema tyrkysova - chov a odchov

ahojte, gratuluju jak se vam to podarilo :) Muj soused taky zkousel chov se dvema parama v jedne voliere. Ale nedarilo se mu to vubec. Ukazoval jsem mu tady ten vas prispevek, tak jsme se chteli zeptat v jak velke voliere jste ty neofemi mel?
Diky Mara

autor: Marek P. - vloženo: 30. 09. 2012 09:23 Citovat
►► [8] Neofema tyrkysova - chov a odchov

Taky Vám přeji mnoho ůspěchů, jste takový průkopník jako já
a snažíte se o to co ostaní považují za nemožné.
Já jsem chtěl jen dodat k Vaši otázce jakou nejnižší teplotu
ptáci snesou/NEOFÉMY TYRKYSOVÉ/.
Já mám neofémy tyrkysové 3 páry celoročně venku a ve společné voliéře s jinými páry-kařdý pár je v jiné spolůečné voliéře. A minulou zimu u nás bylo i -20 st.C.
A pře sok odchovaly také mladé. Dokonce jsem samečka koupil
od chovatele, který neofémy stěhoval do + 5 stupňu a to jsem
měl nahnáno.

autor: Pavel Mašek - vloženo: 12. 01. 2013 17:55 Citovat
►► [9] Neofema tyrkysova - chov a odchov

Přikládám ještě foto ze společného chovu.:)

Přílohy:

autor: Pavel Mašek - vloženo: 12. 01. 2013 18:05 Citovat
►► [10] Neofema tyrkysova - chov a odchov

zdravim, to je parada ]:-> Nehoni ti kralovaci ostatni papousky?

autor: Marcel - vloženo: 15. 01. 2013 20:46 Citovat
►► [11] Neofema tyrkysova - chov a odchov

Dobrý večer, ti králováci jsou tam z nich nejhodnější.
Největší rebel je zpěvák a pani zpěváková. Ti když jsou u
žrádla tak jsou schopni zahnat i králováka. Až se zpěváci napapají, tak můžou ostatní. Totéž platí na 2. místě a ne
pravidelně, že neoféma-sameček se dovede také ohnat i po královákovi. Jinak je volíéra úplně v klidu.
Loni odchovali zpěváci, neofémy, nádherní,kouřáci se pářili poprvé a protože samice nechtěla řádnmě zasednout, tak jsme z 5 vajec vylíhli a dokrmily mladé sami. Korely jsme přidali na podzim.

Zdraví Pavel Mašek:)

autor: Pavel Mašek - vloženo: 16. 01. 2013 19:27 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web