Partneři:

Klíště

Dobrý den, dávala jsem dnes u některých svých papoušků nové bidla. Použila jsem na to i nějaké větve z lesa, konkrétně silné borovicové a smrkové větve. Dávala jsem si pozor, aby nebyly od smůly. Jeden kamarád chovatel mi ale říkal, že by to nedělal, protože by papoušci mohli z takových větví chytit klíště. Nikdy jsem na papouškovi klíště neviděla a ani nikdo z chovatelů mi o takovém případu neříkal. Už jste někdy viděli, že by měl váš papoušek klíště? Jde taková havěť na papoušky? Rizika nemocí od klíšťat jsem si vědomá, ale protože jsem žádné u papouška nikdy neviděla, tak jsem to neřešila.

Hezký večer, Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 24. 03. 2012 21:16 Citovat
►► [2] Klíště

Tak to by mě samotného zajímalo

autor: Petr Klement - vloženo: 25. 03. 2012 09:27 Citovat
►► [3] Klíště

Dobry den,
jedna mala poznamka. Klistata se drzi na zemi a ve vlhku. To ze jsou na vetvich a skacou na prochazejici je blud z minulych let. Prave proto ptaci na klistata nijak dvakrat netrpi a ja osobne jsem nikdy nevidel, ani neslysel o tom, ze by ptak mel kliste.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 25. 03. 2012 10:10 Citovat
►► [4] Klíště

Ahoj Věrko,
budu zde citovat http://cs.wikipedia.org/…_obecn%C3%A9
"Klíště obecné (Ixodes ricinus Linné) je roztoč patřící do čeledi klíšťatovití (Ixodidae). Živí se sáním krve na savcích, plazech nebo ptácích s typickým tříhostitelským cyklem."
Zdroj wikipedie tudíž nevylučuje možnost, že by pták nebyl napaden klíštětem.
Nicméně další údaje potvrzují slova pana Hašky. Způsob života klíšťat je následující, cituji:
"Dospělá klíšťata se nejčastěji vyskytují v trávě vysoké od dvaceti centimetrů do jednoho metru na stoncích, popř. na nízkých keřících, kde uchycena za zadní nohy trpělivě čekají na procházejícího člověka či zvíře."
Je tedy předpoklad, nikoliv však jistota, že z bidel větví původně rostoucích ve vyšších polohách stromů, by papoušek neměl klíště chytit. Kdysi mi sice jeden chovatel vyprávěl (už to bude cca 15 let), jak našel uhynulého holuba, který měl u oka přisáté klíště. Ale toto jsem neviděl na vlastní oči a stejně jako pan Haška jsem přisáté klíště u ptáka neviděl. Nevylučuji tu možnost, ale riziko napadení klíštětem nebude u ptáků asi příliš vysoké. Pravděpodobně ne tak vysoké, jako například u psů, koček, nebo jiných domácích miláčků.

S pozdravem,
Mira

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 25. 03. 2012 11:31 Citovat
►► [5] Klíště

Ahojky všem :) ,
díky všem za rady a informace. Budu si dávat pozor, abych na papoušky nějak klíště nedostala, ale hlavně jsem teď trochu klidnější. Viděla jsem jednou, co má klíšťat třeba ježek. Až mi ho bylo líto, jak se jich v těch ostnech ani nemohl zbavit. :O Nerada bych něco takového jednou zažila u papoušků. :(
Hezký den, Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 25. 03. 2012 17:48 Citovat
►► [6] Klíště

Dobry vecer,
pokud uz nejake kliste ptak chtne, pouzijte arpalit neo.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 25. 03. 2012 22:12 Citovat
►► [7] Klíště

Dobrý večer, děkuji za radu. Arpalit neo doma mám, ale vůbec jsem si nevšimla, že je i na klíšťata. Musím pečlivěji číst návody na použití O-)

Hezký večer, Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 26. 03. 2012 20:59 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web