Partneři:

Papoušek patagonský

Zdravím,mám ještě jeden dotaz a ten se týká patagonců,mám pár,teda doufám,mají se k sobě,sou pořád spolu,samice má kroužek ,tuším 08,nevím to na sto pro,dlouho sem ji nechytal,nechci je rušit,samec nemá,v kolika letech hnízdí,vloni se krmili párkrát,letos takový náznak,jinak nevypadá že by chtěli zahnízdit,sou ve voliéře,ale s agáčema,vše je bez problémů,snáší se,myslím že v tomhle by neměl být problém,když hnízdí v kolonii,nebo ano? Budku mají,navštěvují ji i v ní spí,četl sem že jim dělají podélné budky do L,já mám obyč,ani hlubokou ani malou,tak nevím,co změnit,oddělit agáče aby byli sami? Nebo dát novou budku? A nebo čekat a mít trpělivost,stravu mají taky pestrou.Díky za názory.

autor: Roman Mareček - vloženo: 26. 03. 2012 18:04 Citovat
►► [2] Papoušek patagonský

Dobrý den,

osobně se chovem patagonců nezabývám, troufám si však tvrdit, že tříletí ptáci by už měli být pohlavně vyspělí a tudíž schopni bezproblémové reprodukce. Pro určení důvodů proč vaši práci nehnízdí se obávám, že jste uvedl příliš málo informací. Tok, páření a odchov může ovlivnit mnoho faktorů. Například, velikost voliéry, zmiňovaná budka, krmení, klid,... Zkuste prosím více rozvést tyto faktory, třeba se v nich bude od čeho odpíchnout. Já sám za sebe bych začal u toho, že bych se ujistil o tom, jestli opravdu vlastním chovný pár :) .

S pozdravem
Lukáš Procházka

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 27. 03. 2012 20:53 Citovat
►► [3] Papoušek patagonský

Zdravím,no když sou pořád spolu,a byli i náznaky krmení tak myslím že pár to je,ale můžu to nechat zjistit u veterináře,už sem s ním o tom mluvil,krmení kupuju ve velkoskladě,je to směs pro velké druhy, vše je čisté,kvalitní,sám prodávající je chovatel, zeleného mají též dost,voliéry i se záletem sou dlouhé přes tři metry,víc prostoru nemám,to by taky mělo stačit,a ta budka,je velká,ale zkusím udělat do L a ležatý typ a to ona není,ale chodí do ní spát atd,jak sem četl v exotě,mimochodem ,chovatel též tam napsal,že trvalo tři roky než mu zahnízdili,u mě sou teprve dva,nechám je v klidu,zkusím budku novou ,no a když nic,udělám endoskopii,přesvědčím se,jestli to je pár,teď odbočím,bylo to tuším v exotě? Nejsem si jistý,psal jeden chovatel,že mu tuším královští zahnízdili až po šesti letech,trpělivost se prý vyplácí,no uvidím,ale jak říkám,nechci je už rušit,mě se zdá,že jeden z nich,údajně samička,ta má kroužek by chtěla,ale ten druhý moc ne,to by měl být samec,ale bohužel nemá kroužek,nezjistím věk a ten pán co sem je bral od nich,taky ten věk asi podle řeči neví,ale staře nevypadají

autor: Roman Mareček - vloženo: 28. 03. 2012 14:30 Citovat
►► [4] Papoušek patagonský

Dobrý deň! Pokiaľ mám vedomosti o tomto druhu papagájov sú to hrabajúce papagáje, ktoré si v prírode robia hniezdne nory v pieskovcových skalách dlhé až 6 m. Čiže prirovnávať ich hniezdenia s inými druhmi papagájov sa nedá. http://news.bbc.co.uk/…/7790805.stm
O tom sa píše aj v článku http://www.amadina-gouldove.com/…s-patagonus/.

S pozdravom V. Makovický.

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 29. 03. 2012 09:38 Citovat
►► [5] Papoušek patagonský

Patagonce jsem choval nekolik let. Nechte udelat DNA at mate jistotu že vlastnite skutečne par. Mužete skusit dat dva typy budek. Jednu ležatou a druhou kmenovku s mirnym naklonem. Pokud budou ptaci mit zajem o hnizdeni tak zahnizdi klidne i ve starem dřevenem sudu. Pokud nemate par sourozencu. Chovatele dneska prodaj cokoliv hlavne aby se ptaku zbavili.
Přeju hodne uspechu s Patagoncema.

autor: Mila Charvat - vloženo: 29. 03. 2012 09:46 Citovat
►► [6] Papoušek patagonský

Děkuju za rady,článek sem o nich četl,takže vím že se jim dávají ležaté budky,zkusím ji udělat,no ten chovatel co sem je bral,měl jen tři kusy,tihle dva šli k sobě,u něho nehnízdili-říkal,jestli sou příbuzní to nezjistím,snad sem nenaletěl,ještě vyzkouším pár rad,hlavně s tou budkou,pak pujdou na DNA,ale myslím že samice nebo dva samci by se k sobě tak neměli-nevím-opravdu jeden bez druhého neudělá krok,ale nezbavím se jich,mě se moc líbí,takže si je nechám,ještě jednou děkuju a budu experimentovat,ale ne moc,zase aby nebyli rušeni,já pořád doufám-že se někdy zadaří,ale zas roky čekat nebudu že ano,to bych radši pak ještě sehnal k nim jiné

autor: Roman Mareček - vloženo: 29. 03. 2012 16:35 Citovat
►► [7] Papoušek patagonský

To DNA NECHTE UDELAT URČITE. pŘED LETY JSEM MEL PAR aRATINGU A TAKY VYPADALY ŽE SE K SOBE MAJI A DOKONCE SE I KRMILI. tAK JSEM NECHAL UDELAT DNA A ZJISTILO SE ŽE MAM DVA SAMCE.

autor: Mila Charvat - vloženo: 30. 03. 2012 00:44 Citovat
►► [8] Papoušek patagonský

tak zahnízdili,nechci to zakřiknout-mají pět vajíček,samice sedí pevně-snad se dočkám mladých,aspoň jedno na začátek

autor: Roman Mareček - vloženo: 05. 05. 2012 06:12 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web