Partneři:

Kakarik, prosím o radu

Dobrý den

Už dlouho si přeji nějakého domácího mazlíčka. Tak jsem teda zajela ke svojí tetě, která chová hodně ptactva a padl mě do oka Kakarik červenočelý kvůli jeho krásnému mečení. Tak až bude mít mladé tak si chci jednoho koupit, ale všude na různých stránkách jsem četla, že je nejlepší si pořídit pár, ale já chci jen jednoho. A teď se dostávám k otázkám, na které chci znát odpověď, než si ho pořídím. Tak že bude nějaký problém, když budu mít doma jen jednoho? A taky se chci zeptat, když budu mít jen jednoho jaká je pro něj vhodná klec? Už jsem jednu našla, ale nevím, jestli je vhodná.

http://www.happyzoo.cz/…65cm/d-6891/

Předem děkuji za vaší odpověď.
S pozdravem Veronika.

autor: Veronika Bucalová - vloženo: 27. 03. 2012 15:33 Citovat
►► [2] Kakarik, prosím o radu

Dobrý den,

kakariki červenočelý je samozřejmě vhodný i jako domácí mazlíček. Moje sestřenice jej shodou okolností také má doma jako mazlíčka a nemůže si ho vynachválit. Dokonce se naučil napodobovat zvuk pračky, tak mají doma veselo :) .
Klec bych osobně volil jednodušších tvarů, např. krychle, kvádr... Papoušek totiž 'nedocení' několik stříšek, které mu ve výsledku ubírají místo k pohybu v kleci, i když vypadají na oko hezky. Kakarikové jsou navíc i dobří šplhouni, nebál bych se proto nějaké klícky, orientované na výšku, kde by mohl papoušek i více šplhat.

S pozdravem
Lukáš Procházka.

autor: Lukáš Procházka - vloženo: 27. 03. 2012 20:35 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web