Partneři:

Slabé mláďata

Dobrý den, chovám pár zebřiček pestrých, kterým se zhruba před měsícem vylíhly dvě mláďata, která jsou stále slabá a neumějí pořádně létat. Před nějakou dobou se mi vylíhli také mláďata, ale ta po chvilce už vše uměly, ale tyto nic. Prosím poraďte co mám s nimi dělat.

autor: Pepek - vloženo: 08. 04. 2012 14:33 Citovat
►► [2] Slabé mláďata

Dobrý deň. Aký čas je od vyletenia z búdky? Niektoré mláďatá nevedia lietať ihneď, a trvá im dlhšie kým sa to naučia alebo prekonajú strach. A nelietajú v akom zmysle? Len sedia na bydle, na zemi, alebo navedia lietať ako dospelé?

S pozdravom
Jaroslav Dvorský
www.australian-astrild.estranky.sk
;)

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 08. 04. 2012 19:38 Citovat
►► [3] Slabé mláďata

No, od vylétnutí z hnízda to bude za pár dní měsíc. Neumí létat v tom smyslu, že se při letu pořád přichytávají o šprušle, nebo rovnou spadnou na zem. A stále jsou u sebe, jsou načepýřené a pořád spí.

autor: Pepek - vloženo: 08. 04. 2012 20:41 Citovat
►► [4] Slabé mláďata

Ja jsem měl taky takove slabé mlade. A taky od zebricek. Proč byly mlady tak slabe nevim, ale nakonec mi uhynuly. :/Nejdriv jedno kdyz mu bylo asi mesic a pak dalsi dve kdyz jim byly asi 2 a pul mesice. Nikdy poradne nelitaly a taky hodne spaly. :(

autor: Marcel - vloženo: 08. 04. 2012 20:49 Citovat
►► [5] Slabé mláďata

Dobry den,
v prvni rade provedte kontrolu ptaku. Opereni, svalovou hnotu. Pokud je vse v poradku, prohlednete trus. Jestlize se nejedna o parazitarni nebo bakterialni infekci, muzou by skratka jen od slabsiho paru a agresivnejsi jedinci je nenchaji poradne zit.
Tak jako tak by jiz mela byt dost stara na odstaveni a osobne bych je premistil do jine samostatne klece.
Preventivni podani antiparazitik je jiste na miste a take jim v samostatne kleci muzete prilepsit co se tyce vyzivne hodnoty stravy.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 09. 04. 2012 12:03 Citovat
►► [6] Slabé mláďata

Opeření, je dobré, už se i přepeřovaly a svalová hmota je asi taky v pořádku. Trus moc dobře prohlédnout nejde, protože jsou v kleci ještě se dvěmi zebřičkami. Do jiné klece bych je přemístnil, ale nebude poté problém s tím, že je dám nazpátek? A ještě, kde mám sehnat ty antiparazitika?

autor: Pepek - vloženo: 09. 04. 2012 14:32 Citovat
►► [7] Slabé mláďata

Dobry den,
antiparazitika, to je otazka. Obycejny Ivomec by mel byt schopen pripravit kazdy veterinar. Ovsem ja osobne pouzivam pripravek S76 a ten v CR nekoupite, to se musi objednavat ze zahranici. Nekdo sice rikal, ze se da sehnat na nekterych setkanich, ale ja jsem se stim nesetkal.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 09. 04. 2012 20:32 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web