Partneři:

Aymara pruhovaný - nezvyklé chování

Dobrý den, poradí mi někdo s nezvyklými projevy u aymar?

Jedná se o dva papoušky, čtyřleté - snad oba samečci.
Zhruba před třemi týdny jeden z nich v noci začal jakoby naříkat, nyní se to již stupňuje a trvá to celou noc. Přes den se chová normálně, přijímá potravu, létá, není načepýřený. Druhý z papoušků, který je v noci vedle něho, se stal nezvykle agresivním a ačkoliv byl vždy mírumilovný, nyní mě napadá, snaží se štípat, dokonce na mě číhá v úkrytu a pak se na mě odněkud vyřítí s rozevřeným zobákem a divným útočným pištěním. Kdyby to nebyl takový prcek, ale větší papoušek, tak bych se ho snad už bála.

Poradí mi někdo?

autor: Jana Dittrichová - vloženo: 10. 04. 2012 08:46 Citovat
►► [2] Aymara pruhovaný - nezvyklé chování

Dobrý den, nevím to přesně, ale myslím si, jestli nejde ten agresivní sameček do toku a proto se tak chová. Kdyby byli samci mladší, tipovala bych těžkou pubertu. ]:->
Hezký den Věra

autor: Věra Š. - vloženo: 10. 04. 2012 19:12 Citovat
►► [3] Aymara pruhovaný - nezvyklé chování

No jenom aby ten co tak v noci piska porad nemel nejake parazity. Od kamosa papousek mel nejake cervy a taky tak v noci narikal porad. :/

autor: Marek P. - vloženo: 11. 04. 2012 19:35 Citovat
►► [4] Aymara pruhovaný - nezvyklé chování

Dobrý den, moje samička aymara takto divně kvokala přes den. Přikrčila se, svěsila křídla a jakoby dlouze kvokala. Viděl jsem to už u kakariků a je to jednoznačně výzva k páření. Samec začal být také hlasitý, ale přikládám to jaru a období páření. Že tyto zvuky dělá aymara celou noc je každopádně divné. Rozhodně bych je odčervil, to je základ. Agresivní chování toho druhého se dá vysvětlit tak, že chrání svého druha, který je třeba nemocný.

autor: Petr Klement - vloženo: 12. 04. 2012 20:32 Citovat
►► [5] Aymara pruhovaný - nezvyklé chování

Ahoj, tak chování druhého samečka je naprosto standartní, aymaráček vás zastrašuje, roztahuje ocásek, nalétává na pletivo nebo přímo na Vás. Dělají to v toku, při hnízdění, je to přirozený projev, u některých samečků to ale skoro nepostřehnete, jiný Vám může bez ohledu na velikost nahnat i strach.
To volání v noci sice není obvyklé, ale mám samečka, který to v době toku dělá, zásadně u toho sedí v budce a láká za sebou dovnitř samičku, je to hlasité bolestivé soustavné volání.
Pokud je to pro Vás přijatelné, pořiďte jim samičky, rozdělte je do dvou klecí, a oba problémy se jistě zmírní. I ten agresivní se více zaměstná péčí o samičku a potomstvo a nebude Vás tak odhánět.
Jsou to úžasní inteligentní papoušci :)

autor: Petra Dittrich - vloženo: 19. 04. 2012 10:50 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web