Partneři:

mlade zebřicky

Ahoj, mam od nekolika paru zeber mlade v jedne kleci. Jsou stare od 4 -7 mesicu. Vsiml jsem si, ze nekteri samecci se chteji parit se samickama. Nejsou jeste moc mladi na to? Nemam radsi samce odchytit a dat je do jinačí klece? Diky za rady Marcel.

autor: Marcel - vloženo: 18. 05. 2012 18:25 Citovat
►► [2] mlade zebřicky

Dobry vecer,
ja osobne bych je oddelil a to nejen samce, ale i samicky.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 18. 05. 2012 20:35 Citovat
►► [3] mlade zebřicky

Dobrý den,
udělal bych to stejně jako pan Haška. Oddělil bych mladé podle pohlaví. I když zebřičky pestré dospívají poměrně brzy, osobně jsem je nenechával hnízdit dřív, než mezi 10-12 měsícem věku. Všechno chce svůj čas, stejně jako u lidí. :)
S pozdravem,
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 19. 05. 2012 12:12 Citovat
►► [4] mlade zebřicky

Dobry den, mlade uz jsem rozdelil. Nez pujdu na brigadu, tak jsem si půjčiil peníze od nasich a vyrobim si jeste další klece :D. Zebricky se mi ted dobre mnozi, budu potrebovat nejake slusne proletovacky. Staci metrove klece, ktere mam aji ted, nebo si mam vyrobit vetsi? Zdravím Marcel :)

autor: Marcel - vloženo: 19. 05. 2012 13:06 Citovat
►► [5] mlade zebřicky

ahoj, jeden můj soused když choval zebřičky, tak měl proletovačky dlouho 1,40 m. To byste měl vidět, jak byly pěkně velké a vylétané. Jak z voliéry :)
Hezký den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 19. 05. 2012 18:39 Citovat
►► [6] mlade zebřicky

ahoj neni to zbytecne moc pro zebry 140 cm proletovacky? Jako muzu si postavit i takove, ale neni to zbytecne moc? A na tak velkou proletovacku, to abych udelal aspon dvoje dvirka ne? Marcel

autor: Marcel - vloženo: 19. 05. 2012 21:39 Citovat
►► [7] mlade zebřicky

Dobrý deň. U zebričiek tiež používam na mláďatá preletovačky. Mám jednu 1m dlhú, to je celkom dosť, no záleží na počte mláďat ktoré tam dáte. Ja som v tej preletovčke mal minulý rok cca 25 maximálne. A musím povedať že to už bolo ozaj maximum aké by som tam dal. Krmivo som ani nestíhal meniť, mali jednu velkú misu so suchým krmením, ktoré im tam vydržalo cca 4 dni, a to bolo asi 300 g možno aj viac zrnin. A to som ešte podával klasy prosa v mliečnej a voskovej zrelosti, ktoré boli ta 3 minúty fuč, a senegal 3 klasy za 1 deň. A to nevravím o čistení. Ale musím povedať že atmosféra tam bola výborná, a pohlad ešte viac. Keby som mal možnosť tak si spravím hlavne preletovačky vyššie. Tú 1 meter dlhú som mal 50 cm vysokú, a mláďatá boli dosť plaché. Tento rok ich idem (ak dáke budú:D ) do volierky ktorá mi ostala prázdna lebo som vymenil chovné zariadenie za boxovú zostavu, lebo už som sa nemohol pozerať na tie ustavičné bytky počas hniezdenia, tak teraz sú po páre, a zatial si to pochvalujem. Takže tento rok by mali mladé ísť do volierky dlhá 70cm vysoká 115 cm hlboká 40cm. Hde som mal zebričky kludné keď tam hniezdievali. Osobne si myslím že žiadne pravidlo neexistuje že klietky sa majú stavať do určitej velkosti, čím je väčšia tým lepšia, a to uvidíte na mláďatách ked ich dáte do 1,5m voliery, aj preperia sa lepšie,a hlavne nadobudnú kondíciu čo je dobré pre uspešné hniezdenie. A tie dvierka by som spravil dvoje určite.

Pridávam ešte foto preletovačky (minuloročnej) a tá čo je nižšie idem použit tento rok. A trochu sa pochválim aj novými klietkami.:)

S pozdravom
Jaroslav

Přílohy:

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 26. 05. 2012 11:17 Citovat
►► [8] mlade zebřicky

diky za dlouhou odpoved. Kdyz tak nad tim uvazuju tak mate pravdu. Zadne pravidlo neni a cim vetsi tim lepsi. Udelam si klece 140 cm dlouhe. Treba nekdy budu chovat i jine astrildy, tak at maji dost mista.
Jak je ta treti fotka na kterou jsou 4 klece na sobe. Ja je to vysoke? Mi to pripada moc vysoke ze bych tam asi bez zidle ani nedosahl :D

autor: Marcel - vloženo: 26. 05. 2012 18:51 Citovat
►► [9] mlade zebřicky

Dobrý deň. Usudok ste si spravili správny, čo by som ja dal za 140ku preletovačku. Tá zostava má 190 cm. Ja mám 185 tak to neni pre mna vysoké. Materiál je OSB 3, keďže je to na otvorenom balkóne. A musím povedať že vtáky v nich vypadajú výborne, páči sa mi to viac než lamino. Z von som to nalakoval, z dnu je to čisté. Tie tri klietky nad sebou čo sú rovnako velké majú: 73x45x40 (dxvxh) a tá spodná čo sú v nej panenky má 73x60x40.

S pozdravom
Jaro

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 27. 05. 2012 10:07 Citovat
►► [10] mlade zebřicky

dobry den, tak to ja bych tam nedosahl, merim jenom 170 :D
Jak mate ty panenky, neni to pro ne male? Mnozi se v takovych klecich? Zdravi Marcel :)

autor: Marcel - vloženo: 27. 05. 2012 16:58 Citovat
►► [11] mlade zebřicky

Dobrý deň. Snažil som sa prečítať si veľa publikácii o panenkách, a uvádza sa že sa uspešne množia aj v klietkach 70cm dlhých. Ja som im poskitol dlhé 73 a vysoké 60, a musím povedať že im to celkom stačí. Čoskoro by mali zniesť vajcia, tak uvidíme. Hniezdo je hotové, pária sa vkuse, a samička už má velký zadoček a pri dychu jej hýbe chvostom, čo je znakom že má vajce. ˇBúdku navštevujú, a niekedy aj spia v nej. V najbližších dnoch očakávam že začnú s hniezdením. Kŕmim ich Deli nature 56, suchá vaječná zmes Witte Mollen (domácu nechcú), grit, zelené kŕmenie, naklíčené zrná, proso v mliečnej zrelosti. A raz do týždna Supervit D do vody. Myslím si že velkú rolu v hniezdení má to nedozreté proso, panenky ho majú naozaj veľmi radi. Tak uvidíme. Držte palce.

S pozdravom
Jaroslav

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 28. 05. 2012 10:10 Citovat
►► [12] mlade zebřicky

Dobry den, urcite budu drzet palce. Panenky se mi libi. Ale nemam na ne moc odvahu, kdyz jde u nich tak spatne rozeznat pohlavi. Staci ze mam pasovniky dlouhoocase. U nich jsem se taky kolikrat napalil, nez jsem konecne koupil to pohlavi ktere jsem chtel. Zdravi Marcel

autor: Marcel - vloženo: 28. 05. 2012 19:56 Citovat
►► [13] mlade zebřicky

Dobry vecer,
osobne se musim priznat, ze take u sve boxovesteny take musim pouzivat schudky, abych dosahl do hornich kleci. Poridil jsem si skladaci, jen dva schody, stalo to par korun, je to celozelezne a dot to vydrzi :D
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 28. 05. 2012 23:21 Citovat
►► [14] mlade zebřicky

zdravim,
nechcem zakladat dalsiu mozna zbytocnu temu a najvhodnesie moju otazku polozit bude asi v tejto teme...

mame male zebricky...maju vsak len 15 dni a dnes jedno male vypadlo z hniezda, len tak cucalo na zemi a rodicia ho krmili...mozem ho vsak vratit spat do hniezda alebo ho nechat tak??? a ak by sa to opakovalo castejsie vzdy ich zhruba do tych 20dni vracat do hniezda alebo ich nechat tak nech si poskakuju po zemi???

par info navyse >>> hniezdo je ale urobene v takom pletenom kosicku, velkost asi ako pre kanarikov len zhora zatvorene, chyba zaciatocnika :/. kde je ale zjavne dost malo miesta a uz teraz sa tam tlacia , hlavne v noci ked k nim pridu rodicia. ubytovanie pre zebricky je v prerobenej skrini rozmery 150x60x115cm (dsv), no je tam len jeden parik a samo teraz tie styri drobce

velmi pekne dakujem a nabuduce sa isto poucime z chyb :)

autor: Sanko - vloženo: 19. 06. 2012 19:04 Citovat
►► [15] mlade zebřicky

Dobry vecer,
urcite vratit, jinak mlade prochladne a uhyne.
Priciny vyhazovani mladych z hnizda muzou byt podobne jako u amadin gouldovych, temata jsou jiz v teto diskusi a bylo toho napsano hodne.
Pokud mladi vypadavaji v dusledku nedostatku mista, doporucil bych hnizdo nejak prepazit, ovsem musite vedet jak vasi ptaci reaguji na zmeny, aby neprestali krmit.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 06. 2012 19:56 Citovat
►► [16] mlade zebřicky

zdravim,
p. Haska dakujem za odpoved, ale nie nie vyhodene isto nebolo, muselo vypadnut...rodicia na mladych okrem noci kedy spolu travia noc v hniezde, nesedia, nezahrievaju, len ich obaja krmia...teda aspon sme ich uz takto nevideli dobry tyzden. len vbehnu do hniezda nakrmia a sup lupat semianka dalej...ale makaju jedna radost a staraju sa jedna radost :) (klop klop klop)
vlozil som ho spat a vyzera to tak ze ich nadalej krmia, aj ked nemozem s istotou povedat ci krmia aj to ktoreho som sa dotkol.
zial ohradit to uz asi nepojde, lebo by sa tam zial nedostali a zas nechcem ho cele prerabat to by bolo skor na skodu.
za dalsie nazory budeme len a len vdacny..
dakujem

autor: Sanko - vloženo: 19. 06. 2012 20:22 Citovat
►► [17] mlade zebřicky

Dobrý deň. pán Haška vám povedal postačujúce. To mláďa má 15 dní a je najstaršie či sú aj staršie? Alebo aké najmladšie mláďa je v búdke? Ak jú všetky okolo 15 dní tak je zbytočné to ohradzovať teraz, aj tak za tých 4,5 dní vyletia samé. To by ste im ešte možno uškodily, lebo zasahovanie do okolia hniezda sa moc neviplatí aj keď sú to zebry. Nabudúce im dajte normálnu búdku aspoň 13 cm vysokú. Ja používam 12x12x16 dxšxv, a neni problém ani pri 6 mláďatách.

S pozdravom
Dvorský
www.australian-astrild.estranky.sk

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 20. 06. 2012 15:03 Citovat
►► [18] mlade zebřicky

Dobry den,
jednu informaci jsem opomenul zminit, ptakum nevadi pokud na mlade chytite rukou, jako je tomu treba u kraliku. Ptaci nemaji natolik vyvinuty cich, aby se jim ridili. To ostatne umoznuje podkladat mlade jinym, nahradnim, rodicum, krouzkovat a jinak manipulovat s mladaty.
To vsak nemeni nic na tom, ze ptaci potrebuji pri hnizdeni klid a nepodlehat vlastni zvedavosti.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 20. 06. 2012 16:46 Citovat
►► [19] mlade zebřicky

Jaroslav Dvorský:

Dobrý deň. pán Haška vám povedal postačujúce.

zdravim,
samozrejme ze ten moj hlupy dodatok som nemyslel zle len som mal pocit ze tam nieco chyba :( ospravedlnujem sa ak som niekoho, resp. ak som pana Haska nejak urazil...samozrejme ze to tak nemalo byt myslene...este raz sa moc ospravedlnujem ak si to nieko zle vysvetlil

To mláďa má 15 dní a je najstaršie či sú aj staršie? Alebo aké najmladšie mláďa je v búdke? Ak jú všetky okolo 15 dní tak je zbytočné to ohradzovať teraz, aj tak za tých 4,5 dní vyletia samé.

Ano vsetky by mali mat rovnaky pocet dni. v pondelok rano bolo vyliahnute len jedno, vecer uz vsetky resp. minimalne 3 ale to stvrte najneskor v utorok bolo na svete

Nabudúce im dajte normálnu búdku aspoň 13 cm vysokú. Ja používam 12x12x16 dxšxv, a neni problém ani pri 6 mláďatách.

Ano tak to aj planujeme...ako som pisal hlupa zaciatocnicka chyba :) ale vsetko po oddychu dame do poriadku.

Miloš Haška:
Dobry den,
jednu informaci jsem opomenul zminit, ptakum nevadi pokud na mlade chytite rukou, jako je tomu treba u kraliku. Ptaci nemaji natolik vyvinuty cich, aby se jim ridili. To ostatne umoznuje podkladat mlade jinym, nahradnim, rodicum, krouzkovat a jinak manipulovat s mladaty.

Dakujem moc...tohto sme sa moc bali aby sa na mlade nevykaslali

To vsak nemeni nic na tom, ze ptaci potrebuji pri hnizdeni klid a nepodlehat vlastni zvedavosti.

To maju naprosty...len ranna vymena krmiva, vody a kratke nakuknutie, poobede oapt vymena krmiva a vody a kratke nakuknutie. mame z nich velku radost a tak sme im dopriali vsetok mozny klud ktory sme mohli...

Ak by som mohol je mozne v tomto veku uz zistit pohlavie? teda tri mlade maju take flaky pod ocami, ako samcekovia...len su sivocierne, ale to sa este musia preperit, len ci je mozne na zaklade toho usudzovat ci ide o samceka ci samicku. stvrte mlada je take kremove, takze tam sme zvedavy ako to dopadne po prepereni :)

Este raz velmi pekne dakujem za vsetok cas ktory ste mi venovali. dakujem
Sanko

autor: Sanko - vloženo: 20. 06. 2012 19:55 Citovat
►► [20] mlade zebřicky

Dobry vecer,
snazil jsem se ten text precist uz trikrat, ale naprosto mi unika proc bych se mel urazit. Spis si myslim ze to je prehnana sebekritika v dusledku reakci na jinych diskusich, kdy si ucinkujici jen nadavaji a hazi klacky pod nohy. (diky bohu to tu na teto strance moderatori netrpi)
Pokud mi neco uniklo, prosim, vysvetlete mi to.
Jednoduse jsem si uvedomil ze to na co jste se ptal jsem opomenul zminit. Je to tim, ze to beru jako naprostou samozrejmost a nedokazal jsem se dostatecne vcitit do pozice chovatel zacatecnika, ktery toto resi. Kdyz mi to pak doslo, jen jsem to tam dopsal, pro uplnost.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 21. 06. 2012 22:53 Citovat
►► [21] mlade zebřicky

zdravim,
myslim ze slo o toto
Sanko :

za dalsie nazory budeme len a len vdacny...

mozna to vyznelo trochu nevdacne, co ale nie je pravda.

a ja som to tam dolozil lebo som mal pocit ze tam nieco v tej odpovedi chyba...nie preto ze by som si vas nevazil
zial s vtacikmi len zaciname a mame sa co ucit...ale verim ze casom uz tie nase otazky nebudu az take ako to napisat zacitocnicke :)

este raz vdaka
Sanko

autor: Sanko - vloženo: 22. 06. 2012 20:03 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web