Partneři:

pár korel škube peří svým ptáčatům

Zdravím, mám dva páry Korel a zatím co jeden pár se chová ke svým potomkům až neuvěřitelně opatrovnicky a něžně, ten druhý pár své potomky neustále oškubává. Můžete mi někdo prosím poradit? Díky

autor: jiří lenkvík - vloženo: 20. 05. 2012 21:55 Citovat
►► [2] pár korel škube peří svým ptáčatům

http://www.ifauna.cz/…peri-mladych
http://www.kpep.cz/…natoria.html

autor: Vladimír Makovický - vloženo: 21. 05. 2012 08:04 Citovat
►► [3] pár korel škube peří svým ptáčatům

Dobry den, stalo se mi to taky. Jeden starsi chovatel mi rikal, ze nekdy to delaji kdyz jsou ve stresu. Treba kdyz se kolem voliery pohybuji kocky, nebo treba kuny. Pak mi poradil abych se taky zamyslel nad krmenim. Jestli maji korely vsechno co potrebujou, ale ze to mam davat v rozumnych davkach. Ale to se tezko odhaduje. Jeden par potrebuje to a jinej zase neco jineho. Protoze se to u toho paru porad opakovalo, tak jsem jim vymenil partnery. Mel jsem pak od toho klid. ;)

autor: Marek P. - vloženo: 21. 05. 2012 20:35 Citovat
►► [4] pár korel škube peří svým ptáčatům

Díky moc za radu, ale nevím, nevím. Ve stresu by neměli být z čeho, mají velkou voliéru a přes den, když je hezky,je pouštím i do voliéry venkovní, která je obrovská. Krmení mají jedno z nejlepších, premium od Versele-Laga, klásky dostávají každý den, vitamínové doplňky teď když mají mladé mají také od Versele- Lagy 3x týdně.Granule mají od Kaytee a ovoce+ zeleninu jim dávám denně do čerstvé domácí míchanice. Krmím i kopřivami, pampeliškou, ovsíkem v mléčné zralosti a jiné... Větve jim podávám každý týden čerstvé, někdy i dvakrát týdně.
Jinak pokud jsou doma, mají volieru otevřenou a mohou lítat celý den po bytě, který jsme na to přizpůsobili, tak vážně nevím. Občas dostanou i nějakou tu pochoutku pro papoušky: ptačí piškoty, tyčinky, biscuit, tonicum od Versele -Laga. Mám je i naučené, že pokud se chtějí sprchovat, přilétnou si ke dřezu a já je rozprašovačem vlhčím, což se jim moc líbí. Možná zkusím tu budku z pletivem, ale vyměnit je nechci, mám je jako mazlíky a ne jen na chov.

autor: jiří lenkvík - vloženo: 22. 05. 2012 07:40 Citovat
►► [5] pár korel škube peří svým ptáčatům

Moje koreli taky škubou peří ptáčatům ale měnit partnera nedoporučuji jelikoš to naučí druhého a pak škubaj další páry moje zkušenost.Moje samička to nikdy nedělala a dostala nového partnera a ten jí to naučil a teď to dělá i ona.Když jsem poctivě každý den mazala mládě aloe vera rostlinou tak jim to nechutnalo a mladý tak nebyli holý a mohli létat .Když jsem nemazala tak byli holý celí akorát letky zůstali opeřené.Když je víc párů je možné vejce nebo mladý podstrčit jinam a nebo jak jim začínej obrůstat je sebrat a ručně dokrmit.Jinek to nepůjde to je moje zkušenost.

autor: Hana Šagátová - vloženo: 27. 10. 2013 20:17 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web