Partneři:

zapálené oko

Dobrý deň. Potrebujem súrne poradiť. Teraz večer som si všimol že samička panenky hnedoprsej, má trochu zapálené( začervenalé, spojivky), občas si ho tre o bydlo a zatvára ho častejšie. Doteraz ked sa mi to vyskitlo u zebričiek som im potieral vyluhom z rumančeka na vate, a vždy im to prešlo. No panenka sa pomentálne pári so samčekom a majú už aj hniezdo prichistané a očakávam znášku, a tak by som ju nechcel presúvať do nemocničnej klietky, a stresovať ju kôli oku, a ešte by možno aj chodina zniesla vajcia ktoré by vyšli navnivoč. Rumanček som podával len s tým že som vtáčika aj oddelil, do tepla, lebo keby mu do toho ešte fúkalo tak to by mu moc nepomohlo. Párik paneniek je v debnovej klietky, na balkóne v spodnej časti (balkón má zalexanované zábradlie) kde sa o prievane nedá hovoriť. Potrebujem radu čo robíte s týmto "ochorením", a čo iné sa dá ešte použiť na liečbu, počul som že je možné podávať kvapky pre ludí do očí napr. Optalmoseptonex. Len si niesom istý, ak áno tak netreba to niejako zriediť s vodou? Či to možem jej rovno kvapnúť na oko? Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

S pozdravom
Jaroslav Dvorský

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 24. 05. 2012 20:16 Citovat
►► [2] zapálené oko

Dobrý deň. Tak samička už má oko v poriadku. Pravde podobne si ho trochu včera zaškrabla, ale dnes je už bez náznakov.

S pozdravom
Jaroslav

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 25. 05. 2012 13:11 Citovat
►► [3] zapálené oko

dobry den, gratuluju ze to tak dobre dopadlo. Ja jsem nekde cetl, ze zapalene oko muze zavinit i napadeni parazity. Cim bych takove napadane oko mel osetrit? Marcel

autor: Marcel - vloženo: 25. 05. 2012 15:17 Citovat
►► [4] zapálené oko

Dobrý deň Marcel. Ďakujem aj ja som rád že to dobre skončilo. O tých parazitoch viem aj ja. Ja by som to riešil tým že by som ich odčervil S76tkou, no záleží na tom že o aké parazity ide. Napr. pri vápenke to je tiež ibaže tak to viac menej tá vápenka pokrije. Vtedy by som to riešil asi olejom ktorý by som ima na to natieral, a asi by som aj odčervil. Alebo by som šiel ku veterinárovi.

S pozdravom
Jaro
www.australian-astrild.estranky.sk

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 26. 05. 2012 10:56 Citovat
►► [5] zapálené oko

Dobry den, kde ten pripravek S 76 kupujete nebo objednavate? :)

autor: Marcel - vloženo: 26. 05. 2012 18:48 Citovat
►► [6] zapálené oko

Dobrý deň. S76 objednávam cez dr. Šimuneka, on zaznamenáva objednávky a pošle ich pánovi Buranskému, ktorý to objednáva. Kontakt na dr. Šimuneka: jurikoma@email.cz
Alebo napíšte panu Buranskému: marekburansky@stonline.sk
Za 1ml je cena 0,20€

S pozdravom
Jaroslav

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 27. 05. 2012 10:01 Citovat
►► [7] zapálené oko

Alebo si hu môžete objednať z USA ale tam treba rátať s poštovným. http://www.finchniche.com/product_s76.php

Jaro

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 27. 05. 2012 10:10 Citovat
►► [8] zapálené oko

diky za kontaktky i odkaz. Marcel :)

autor: Marcel - vloženo: 27. 05. 2012 16:56 Citovat
►► [9] zapálené oko

Dobry vecer,
to postovne vychazi priblizne na 200 korun, takze zadna katastrofa. Ze slovenska to takze do CR nedojde zadarmo ;) Vetsinou si nastradam vice produktu a objednam je soucasne.
A k tomu oku. Ja Optalmoseptonex kapal primo neredeny do oka, jednu kapku. Co se vapenky tyce, ten olejicek je pouze docasne reseni. Sice odpadnou utvary co jsou videt, ale parazit v ptakovi je nutno prelecit, napriklad jiz zminenym S76.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 28. 05. 2012 23:31 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web