Partneři:

ospalý sameček zebřičky

Dobrý den,

milujeme naše ptáčky ap roto máme strach, když vidíme, že není něco v pořádku. Jsme začátečníci a tak je pro nás všechno nové. Vylíhly se 4 zebřičky. Tři dny je sameček se seamičkou pravidelně krmili. Čtvrtý den sameček chvíli divoce létatl po kleci, pak si sedl na bydýlko, zabořil zobáček do peří a spal a spal a spal. Potom vlétl do budky, kde pokračoval ve spánku. Nyní dvakrát nebo třikrát za den se jde najíst nebo napít, vrátí se do budky a spí. MLadé už nekrmí, samička je na to sama. Co se mohlo přihodit ? máme o něj velký strach, také o mladé a že samička to všechno sama nezvládne. Nejstarší mládě má 5 dnů. MOc děkujeme za odpověd a radu.:( :'( :/

Lea


autor: Lea Káňová - vloženo: 02. 06. 2012 08:09 Citovat
►► [2] ospalý sameček zebřičky

Dobrý deň! Pri oslabení organizmu vplyvom odchovu nepremnožili sa u neho roztoče (čmelíci)? Kedy ste použili antiparazitikum?
Doporučujem si prečítať http://www.amadina-gouldove.com/…oci-ptactva/

V.M.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 02. 06. 2012 08:24 Citovat
►► [3] ospalý sameček zebřičky

Moc děkujme za radu.Ptáčky máme teprve měsíc. Parazitikum jsme nepoužili. Mohl byste nám nějaké doporučit a kde ho sehnat ? Užívali jsme pouze krmení s vitaminy. Hrozí nebezpečí mladým ?


autor: Lea Káňová - vloženo: 02. 06. 2012 08:34 Citovat
►► [4] ospalý sameček zebřičky

To či majú Vaše vtáčiky tracheobronchitidu tzv. prskavku musíte zistiť Vy a práve preto som dal typ na prečítanie článkov. V diskusii na tejto webovej stránke sa už o tom dosť písalo. To je len moje podozrenie ale ja nevidím a hlavne nepočujem dýchanie chorého samčeka.
Hrozí nebezpečie aj mladým.

Zdraví V. Makovický.


autor: Vladimír Makovický - vloženo: 02. 06. 2012 08:48 Citovat
►► [5] ospalý sameček zebřičky

Dobrý den,
pan Makovický vám dává jen návod. Nelze stanovit přesnou příčinu a zároveň dát přesný návod jak postupovat v léčbě pouze z debaty na internetu.
Mnohý chovatel se praxí a znalostí svého chovu dostává do situace, kdy mnohé nemoci rozpozná. Většinou je správně diagnostikuje a následně dobře léčí. Ovšem to je možné jen ze znalostí svého vlastního chovu, častým kontaktem s ním a v neposlední řadě i znalostmi o různých nemocech.
Váš sameček může být stejně dobře vyčerpán, jako vážně nemocen. Chcete-li znát přesnou příčinu, navštivte veterinárního lékaře specializujícího se na exotické ptactvo.
Vy sama můžete udělat jen několik opatření. Izolovat samečka od mladých do karanténní klece, dopřát mu klid, teplo, zvýšený příjem minerálů a vitamínů doplněné případně o hroznový cukr (Glukopur) jako zdroj energie. Oddělení samečka by neměl být problém, když samička své mladé sama krmí. Navíc tímto opatřením byste měla snížit riziko přenosu případné vážnější nemoci na ptáčata, eventuálně samičku.

S pozdravem,
M. Lifart


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 02. 06. 2012 09:06 Citovat
►► [6] ospalý sameček zebřičky

Dobrý den, moc děkujeme za okamžité rady, protože jsme zčátečníci a ptáčky máme strašně rádi, možná že jsme zpanikařili, Ptáček byl opravdu dva dny velice ospalý a načepýřený, přestal krmit mladé. Sotva jsme na Vaši radu připravili karanténní klícku, sameček vyletěl z budky a pustil se do jídla a do večera to zopakoval několikrát, připadal nám strašně hladový. Odpoledne už krmil mladé Už je zase čiperný, ale jen se nám zdá, že je nějaký kulatější. Peří má však uhlazené. Je možné, že byl pouze unavený ??? Moc moc děkujeme...


autor: Lea Káňová - vloženo: 03. 06. 2012 10:42 Citovat
►► [7] ospalý sameček zebřičky

Dobrý den,
ačkoliv se to zdá být možná divné, mohl být skutečně krmením mladých unaven. Nevidí se to asi často, únavě podléhají spíš samičky, či jedinci kteří prodělali nějakou nemoc, ale stát se to prostě mohlo. Vyloučit nelze nic. Popřejte samečkovi trochu hroznového cukru (Glukopur), nebo uvařte trochu bylinného čaje v kterém rozpustíte trochu syrovátky, snad se dostane do kondice. Mimochodem, trocha syrovátky prospěje všem ptákům v kleci. Není nutno podávat jen samečkovi. Já kupuji syrovátku kterou můžete vidět na přiloženém obrázku.

S pozdravem,
M. Lifart

Přílohy:


autor: Miroslav Lifart - vloženo: 03. 06. 2012 11:19 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web