Partneři:

BURZA PŘEROV

Dobrý večer,
potřebuji prodat 6 zebřiček, mohl by mi někdo poradit, jak funguje burza v Přerově, která má být tuto neděli? Potřebuji k prodeji nějaké potvrzení nebo si tam mohu jen tak do haly stoupnout? Event. do kolika funguje hromadný výkup? Posledně jsme přišli již asi pozdě, protože dodávky, co vykupují ve velkém, jsem tam již neviděla. A nevíte, co se s ptáčky, co takhle ve velkém vykupují, děje? Slyšela jsem názor, že je vozí do ciziny a že je to živé krmivo pro velké dravce. Mám z toho obavy, protože jsem k těm drobečkům již přilnula a představa, že je někdo zbaští je děsná :(.
A ještě jeden dotaz, jak se do diskuze dá připojit video?
Chtěla jsem se pochlubit novou venkovní volierou, zebřičky jsou v ní nadmíru spokojené a video, jak se koupou se mi moc líbí.
Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 08. 06. 2012 23:41 Citovat
►► [2] BURZA PŘEROV

Dobrý den paní Ježíková,
nejprve k videu. K nám na diskusi lze vložit jen videa z youtube. Ikonka k nahrání je dole na konci řady se smajlíky. Musela byste tedy nejdřív své video nahrát na youtube a až posléze lze nahrát sem na naší diskusi. Jinak to bohužel nejde.
Co se týče fungování burzy v Přerově. Veterinární podmínky mají pořadatelé na svých stránkách http://www.setkanichovatelu.unas.cz/main_page.htm
Výkup ptactva, tam toho moc nesdělím. Nikdy jsem těmto pánům neprodal ani pírko. Bez snahy vkládat do této diskuse negativní emoce musím dodat, že nemám z této podnikatelské činnosti dobrý dojem. Jako jediní mají z práce chovatelů skutečný užitek, jinak řečeno zisk. A to vzhledem k cenám, za které ptactvo vykupují. Ovšem tím nekritizuji a ani nijak neodsuzuji ty, kteří jim své ptactvo svěří. Každý má svaté právo nakládat se svými odchovy po svém.
Nemám přesné informace o tom, zda odchované ptactvo skutečně končí jako krmivo pro hady, dravce a podobně. Často se o tom mluví a já bych vzhledem k tomu, kolik se u nás ptactva vykoupí, asi i věřil. Ani jiný, tedy zahraniční trh nebude schopen vstřebat množství vykoupeného ptactva jen a jen pro další chov.

S pozdravem,
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 09. 06. 2012 09:43 Citovat
►► [3] BURZA PŘEROV

Dobry den, kdyz jsem byl v Prerove v kvetnu, nikdo po me potvrzeni nechtel. Marcel

autor: Marcel - vloženo: 09. 06. 2012 10:17 Citovat
►► [4] BURZA PŘEROV

Dobry den,
nevim zdali Vam to uniklo, nebo nikoliv, kazdopadne statni veterinarni inspekce zrusila regulaci ohledne svodu zvirat a nechava toto na samotnych poradatelich. Veterinarni osvedceni v prerove chteli naposledy snad pred rokem?
Jinak pokud vim, veterinarni osvedceni se tykalo pouze papousku a nikoliv pevcu. Tato informace je pouze moji domnenkou ktera vznila po precteni informaci na internetu.
Co se tyce provoznich podminek v prerove, zaplatite vstupne, myslim ze 30 korun a v hlae si muzete psotavitp renosku navolne misto.
Vykupcici vykupuji dokud maji penize. rano davaji vic, posleze min a nakonec nevykupuji vubec. Co se deje s jedinci vykoupenymi? Budto to nechtejte vedet a prodejte jim, nebo jim neprodavejte.
Ikdyz sdilim podobny nazor jako pan Lifart, vykupcum pokud nemusim nic nedam, neodsuzuju jich. Je spousta chovatelu kteri funguji jen pro vykup. V takovem pripade nejde o chovatelstvi, ale o kseft. Nicmene je to pouze moralni aspekt ktery nam tento pohled vyostruje.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 09. 06. 2012 12:17 Citovat
►► [5] BURZA PŘEROV

Dobrý večer,
mám z toho stejný pocit, ten výkup je až poslední možnost, nouze nejvyšší.Zebřičky chovám, protože mě to baví-někdy mám pocit, že jsem s nimi víc, než s vlastními dětmi :). Vím, že čas, který jim věnuji, se mi nikdy finančně nevrátí, ale o peníze tady nejde, je to pro mě relaxace, ráda jim podstrojuji...:) Máme velkou, společnou volieru a vydržím před ní sedět skoro hodiny. Je to takový samostatný svět ve světě....
Takže kšeft to pro mě určitě není, mám spíš opačný problém- a to, co s mladými. V dubnu jsme měli 26 mladých (5 párů mělo 5 mladých a jeden pár jednoho)a dnes už mají v hnízdech další - 3+2+3+2+3 a v jednom jsou ještě vejce, takže to bude dalších minimálně 13. Podarovala jsem už všechny známé, část jsem udala ve zverimexu (i když k němu mám výhrady, ale říkám si, že se třeba dostanou do dobrých rukou), ale co dál? Na burze jsem nikdy neprodávala, takže netuším, jak dlouho to trvá a jestli bych je vůbec prodala, přece jen jsem s časem trochu na štíru. Takže co s nimi? Skoro hamletovská otázka. No ale aaspoň jsem si ujasnila, že do výkupu tedy ne. Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 09. 06. 2012 20:23 Citovat
►► [6] BURZA PŘEROV

Dobrý den,
ještě máte možnost inzerovat. Mladé buď darovat, nebo prodat za symbolickou cenu. Najde se jistě dost zájemců.
Jinak máte pravdu v tom, že pozorováním ptáků v podstatě pozorujete svět ve světě. Často jsem tak také sedával u svých klecí, dokonce jsem míval u klecí i křeslo, v kterém jsem si četl a přitom pozoroval ptactvo. A když jsem měl ještě klece v obývacím pokoji, tak to vůbec byla nejlepší možnost být stále se svým ptactvem v kontaktu. Ptáci byli na mne naprosto zvyklí a měl jsem možnost vypozorovat nejvíce z jejich života. :) Vybrali jsme si krásný koníček. :)

S pozdravem,
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 09. 06. 2012 20:42 Citovat
►► [7] BURZA PŘEROV

Tak to máte pravdu, netušila jsem, že mě to tak chytí. Začalo to jedním zachráněným ptáčkem a teď je z toho hejno. Každý má své jméno-teda kromě mrňousů, jakmile je pojmenuju, špatně se mi je dává pryč :(- každý je jiný a to nejen vzhledem, ale i charakterem chování a někteří dokonce i zpěvem. Jednomu říkám kulometčík. Když je nejspokojeněnjší, tak střílí jako z kulometu. A jeden je děsně uřvanej, ale to se naučil ve zverimexu od papouchů. Jinak nakupuji na burze, ale tento se mi děsně líbil a "ladil" k samičce, která ztratila partnera. Takže mu ten řev toleruju a mimo jinné je to bezvadný "tatík", o malochy se stará bezvadně.
Teď ještě vybírám křesílko a stoleček, abych se k nim na terasu mohla nastěhovat se vším pohodlím. Jestli se mi to povede, vložím video nebo aspoň foto. Hezký den Ježíková
To s inzercí stojí za úvahu, jenom mám trochu obavu a zkušenost, že když někdo dostane něco zadarmo, tak si toho potom moc neváží. Asi vyčkám, až vyprodají ty ve zverimexu. Uvidím. :) jezi

autor: Helena Ježíková - vloženo: 09. 06. 2012 22:53 Citovat
►► [8] BURZA PŘEROV

Dobrý den,
je vidět, že máte o svých zebřičkách perfektní přehled. Až mne to trochu pobavilo :D . Samozřejmě v dobrém. Jen jsem si opět uvědomil trochu jiný přístup a vnímání chovu u žen, než-li tomu je u mužů.
S tím věnováním zadarmo jsem to dával jako příklad. Samozřejmě lze ptáky bez obav prodávat, určitě se kupec najde. Otázka je, zda-li je to vhodné do zverimexu. Víte, já se mnohdy setkal s tak fatálními neznalosti ze strany prodávajícího personálu, že bych jim osobně žádné ptáky nesvěřil. Možná to nedělají schválně, ale občas podávají kupujícím takové informace, že je to až hazard se zdravím ptáků. Nechci tvrdit, že je tomu tak paušálně všude a vždy, ale já pokud jsem zverimex navštívil, nabyl jsem spíš špatné zkušenosti.

S pozdravem,
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 10. 06. 2012 09:11 Citovat
►► [9] BURZA PŘEROV

Dobrý deň. Minulý rok som mal tiež podobný prípad so zebričkami. Mal som tri páry a tie odchovali spolu asi 25 mláďat. Asi 5 som predal ešte v lete a na jeseň, a tvičných dvadsať išli prezimovať. Čiže som mal asi 3 mesiace taký malý kŕdel zebier. Už som sa bál že ich budem mať navždy. Zverimex u mňa nebola možnosť lebo keď som vydel tie zakrvavené zebričky, voda mesačná, klietky od otvorenia neumyté, krmivo nadne klietky, s prepáčením to neni chovprodukt ale mučiareň. Keby som bol hygienik tak tam vbehnem a keby to bolo v mojích silách tak do mesiaca by po tom chovprodukte neostala asi smietka. No ale ku zebričkám. Mal som ich do vianoc. A potom sa to voláko ako darček k vianociam rozbehlo. V januáry mi začali volať chovateľia a chceli odo mňa zebričky dokonca že ich mám najkrajšie, a jeden z mála krúžkované. Tak to ma fakt potešilo. Jednému chovateľovi som predal 10 a zvyšok išiel ani do týždna tiež preč. Celý zvyšok boli samce a podarilo sa mi ich predať tiež chovateľom (aj chovateľke):). Dokonca potom ako napotresk mi ešte volali další chovateľia a chceli zebričky. No už som nemal. Odporúčam Vám inzertovať. Ja som naozaj dal inzeráti všade. Na Bazoši som aktualizoval každý týžden, do EXOTY som tiež dával (to bol hlavný zdroj úspechu) skoro všetci chovatelia mi povedali že inzerát čítali v časopise EXOTA. Tak Vám držím palce.

S pozdravom
Jaroslav Dvorský
P.S nemáte samičku 2011na predaj?zháňam už mesiac a nič. :)

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 10. 06. 2012 10:56 Citovat
►► [10] BURZA PŘEROV

Mám podobnou zkušenost, návštěvu ve zverimexu v Globusu v Olomouci jsem rozdýchávala několik dnů. Asi týden mi trvalo, než jsem se vzdala myšlenky, zajet tam a ty zubožené, oškubené ptáčky koupit a dát dohromady :(. Od té doby jsem neměla odvahu se tam jít podívat. Je to asi zbabělost, možná existují nějaké veterinární kontroly, takže kdyby se to nahlásilo....Nevím.
Naštěstí jsem našla malý zverimex v Přerově, kde se o ně starají celkem dobře, pokud pominu přecpanou klec na vánoce.
Ale vzhledem k tomu, že ani nechtějí vědět, jak jsou staří, tak ty informace pro kupující asi taky nebudou nejlepší....
Ovšem zdá se, že by se problém mohl vyřešit, koupila jsem dnes na burze prodejní klícku a hlavně jsem přesvědčila dceru, že by je zkusila prodat, takže uvidíme za 14 dnů.
S tím inzerátem je to taky dobrý nápad, i když na druhou stranu soukromí je u nás nade vše a moc návštěv nepřijímáme. A taky mám obavu ze zavlečení infekce z jiného chovu, někde jsem četla, že je možné přenést infekci i na botech. I když to se mi zdá dost nepravděpodobné.
Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 10. 06. 2012 21:38 Citovat
►► [11] BURZA PŘEROV

Pane Dvorský,
mám samičku 10/2011, je to straka a konečně se mi ji podařilo vyfotit. Ale právě jsem zjistila, že jedna moje fotka má 2,7 MB a tady je povoleno jen 1MB. A zmenšit to neumím, asi to budu muset nafotit ještě jednou, ale s menším rozlišením.
Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 16. 06. 2012 22:17 Citovat
►► [12] BURZA PŘEROV

Tak už to umím a tady jsou slíbované fota.
jezi

Přílohy:

autor: Helena Ježíková - vloženo: 16. 06. 2012 22:39 Citovat
►► [13] BURZA PŘEROV

zdravim,
k burze v Prerove ... chcel by som sa spytat ci by niekto vedel poradit na ktoru hodinu rano zhruba tam treba byt...predsa len je to pre nas 150km a tak by sme chceli vediet kedy vyrazit...pripadne ak by sme aj prisli nejaku hodinku po otvoreni ci to ma zmysel a ci tam clovek este nieco zozenie, nie vsade plati. (zaujem by bol o prirodne sfarbeny, pripadne tvamozeleny par aymar pruhovanych)
zial na hlavnej stranke "otvaracie hodiny" nie su.
dakujem velmi pekne
Sanko

autor: Sanko - vloženo: 16. 06. 2012 23:05 Citovat
►► [14] BURZA PŘEROV

Dobrý deň. Ďakujem za info. Je pekná, ja by som chcel sivú čistú. Ale porozmíšlam.

Jaro

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 17. 06. 2012 09:37 Citovat
►► [15] BURZA PŘEROV

Sanko :

zdravim,
k burze v Prerove ... chcel by som sa spytat ci by niekto vedel poradit na ktoru hodinu rano zhruba tam treba byt...predsa len je to pre nas 150km a tak by sme chceli vediet kedy vyrazit...pripadne ak by sme aj prisli nejaku hodinku po otvoreni ci to ma zmysel a ci tam clovek este nieco zozenie, nie vsade plati. (zaujem by bol o prirodne sfarbeny, pripadne tvamozeleny par aymar pruhovanych)
zial na hlavnej stranke "otvaracie hodiny" nie su.
dakujem velmi pekne
Sanko

Dobrý den,
burza v Přerově začíná v 5,00 hodin ráno. Koná se pravidelně 2 a 4 neděli v měsíci. Můžete sledovat i náš Zpravodaj, kde jsou akce uvedeny - http://www.amadina-gouldove.com/zpravodaj/
Lépe bývá navštěvována burza, která je se koná 2. neděli v měsíci. Návštěvnost bývá větší. Také ptactva bývá hodně. Ale blíží se čas dovolených, takže těžko předvídat.
Podle vlastních zkušeností můžu říct, že pokud vyloženě něco sháníte a nemáte to předem zamluveno, je lépe dojet již na tu pátou hodinu ráno. Často je problém s vjezdem do areálu, tvoří se kolony aut, takže chvíli trvá, než se dovnitř dostanete. A ačkoliv je akce konána až do desáté hodiny, velké spousta chovatelů odjíždí již daleko dřív. Kolem 9. hodiny už zbývá chovatelů poměrně málo.
Za sebe snad jen dodám, že tak brzkému začátku burzy nerozumím. Ale četl jsem někde vyjádření pořadatelů, že to tak chce většina chovatelů, tudíž to respektuji. Jen místo absolutní pravidelnosti, s kterou jsem burzu navštěvoval, na ni nyní jezdím tak maximálně 1-2 x za rok a to ještě jen abych se podíval, nikoliv abych kupoval, nebo prodával ptactvo.

S pozdravem,

Miroslav Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 17. 06. 2012 10:14 Citovat
►► [16] BURZA PŘEROV

zdravim,
dakujem velmi pekne...niekedy cez prazdniny sa tam isto zastavime.
aj ked je to sice fest skoro rano, ale tak uz raz dva razy rocne sa to prezit isto da :) este raz velka vdaka

autor: Sanko - vloženo: 17. 06. 2012 10:38 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web