Partneři:

Vitamínové prípravky po záručnej dobe

Dobrý deň. V chove podávam vitamínové prípravky ako je napr. Roboran, Nutrimix EX, Supervit, to sú tie čo nikdy neminiem do záručnej doby. Máte s tým niejaké skúsenosti? Môžu sa podáavť vyššie spomenuté prípravky aj po záručnej dobe napr. pol roka? Medzi dalšie ktoré nespotrebujem do záručnej doby patrí probiotikum Avibion, no proste nemám šancu minúť tých 100g, lebo väčšinou sa mi do rúk dotane balenie ktoré má tých 10-12 mesiacov záruku, a nechovám toľko vtákov že by som to minul? Doteraz som Avibion po záruke nedával radšej, predsa len sú to baktérie. Je možné ho podávať aj po záruke, bez rizika?

Ďakujem

S pozdravom
Jaroslav Dvorský

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 09. 06. 2012 12:44 Citovat
►► [2] Vitamínové prípravky po záručnej dobe

Dobrý den,
po záruční době bych přípravky raději nepoužíval. Já vím, jsou drahé a když se nespotřebují, je škoda je vyhazovat a kupovat nové. Ale jde o zdraví ptáků a záruční doba není na obalu uvedena nadarmo. Jistým řešením by mohlo být nakupovat společně s jiným chovatelem. Já jsem to tak kdysi taky provozoval.
Avibion bych po záruce nepodával vůbec. Zkuste Probi-zyme. Avibion je myslím, pokud mne paměť neklame, nezbytné spotřebovat do šesti měsíců od otevření obalu. Možná se pletu, Avibion už dlouho nepoužívám. Jisté řešení je i podávat probiotika určené pro lidi. Kupuji v tobolkách, které vždy rozdělám a obsah přidávám do nápojů. Spotřebuji vždy před datem spotřeby.

S pozdravem,
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 09. 06. 2012 20:49 Citovat
►► [3] Vitamínové prípravky po záručnej dobe

Ja jsem daval muta vit po datumu spotreby a nic se nestalo. Ja myslim ze kdyz je to jenom par mesicu, ze se nic nemuze stat. Mojim ptakum se nic nestalo no. Marcel

autor: Marcel - vloženo: 09. 06. 2012 21:14 Citovat
►► [4] Vitamínové prípravky po záručnej dobe

Dobrý deň. Ďakuje za odpovede. O tom kupovaní s inými chovateľmi som už rozmýšlal a raz som to aj tak robyl. Avibion určite nepoužívam po záruke. A ten Probi-zyme je niejaké iný? Vydrží dlhšie? U niektorých vitamínových prípravkov sa predávajú aj napr 5g sáčky. Škoda že sa nevyrábajú viaceré aj v takýchto baleniach.

S podzravom
Jaroslav Dvorský

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 10. 06. 2012 08:29 Citovat
►► [5] Vitamínové prípravky po záručnej dobe

Marcel :

Ja jsem daval muta vit po datumu spotreby a nic se nestalo. Ja myslim ze kdyz je to jenom par mesicu, ze se nic nemuze stat. Mojim ptakum se nic nestalo no. Marcel

Zdravím Marceli,
pokusím se dát příklad. Když budu neustále pít Coca-colu, Sprite, Pepsi Colu, také se mi hned nic nestane. Pozdější dopady na zdraví jsou nasnadě. Také podávání prošlých vitamínů nemusí škodit hned. Nemusí nakonec škodit vůbec, nicméně nač podávat přípravek, který je již prošlý a který i podle výrobce samotného již nemá takové účinky? Je vždy potřeba pečlivě zvážit, co v chovu činíme a snažit se konat jen tak, abychom svým svěřencům nijak neuškodili. Ale je to samozřejmě na vás samotném.

Jaroslav Dvorský:
Dobrý deň. Ďakuje za odpovede. O tom kupovaní s inými chovateľmi som už rozmýšlal a raz som to aj tak robyl. Avibion určite nepoužívam po záruke. A ten Probi-zyme je niejaké iný? Vydrží dlhšie? U niektorých vitamínových prípravkov sa predávajú aj napr 5g sáčky. Škoda že sa nevyrábajú viaceré aj v takýchto baleniach.

S podzravom
Jaroslav Dvorský

Zdravím pane Dvorský,
neumím přesně odpovědět na to, zda jsou oba přípravky až tak jiné. Osobně se mi osvědčily oba. Nicméně Probi - zyme déle vydrží. Když se skladuje na suchém a chladném místě, neměl by být problém. Nemám teď přípravek doma, ale tipuji, že doba spotřeby je určitě delší, než je tomu u Avibionu. Vlastně i to byl jeden z důvodů, proč jsem na tento přípravek přešel.

S pozdravem,
M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 10. 06. 2012 09:03 Citovat
►► [6] Vitamínové prípravky po záručnej dobe

Dobrý deň. Ďakujem pán Lifart. Kúpu určite tvážim lebo momentálne nemám žiadne probiotikum a mám pocit že minulý rok keď som ho podával počas hniezdenia tak boli oplodnenejšie znášky a mladé sa lepšie liahly. Probi-zyme je asi 10 krát drahší, čím to je že tie prípravky od Versela sú také drahé. Sú naozaj také kvalitné že sa to oplatí?

S pozdravom
Jaroslav Dvorský

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 10. 06. 2012 10:31 Citovat
►► [7] Vitamínové prípravky po záručnej dobe

Dobry den,
pokusim se prispet svoji troskou do mlyna. Co se prosle zarucni lhuty tyce, ja mam tak pocetny chov, ze mi zadnyp ripravek nevydrzi tak dlouho, aby mu prosla zaruka, nicmene jak jsem jiz zminil jinde, mam za sebou potravinarskou skolu. Kazdy vyrobek opatreny datem spotreby ma svoji pouzitelnost podstatne delsi, nez uvedena datum spotreby. Je to proste, vyrobce by balancoval na hranici pokud by nekdo pouzil vyrobek posledni den pouzitelnosti a jiz by byl skazeny. Je to jako s jogurtem, tyden po zarucni lhute mu stale nic neni a muzete ho bez nasledku snist.
Kazdopadne bez ohledu na vyse napsane radky bych volil tu moznost podelit se s nejakym kolegou a takto prirpavky bezproblemu spotrebovat.
Co se ceny versele laga tyce, hodne se toho napsalo, hodne reklo a vysledek neni jednoznacny. Jedna skupina tvrdi ze se plati za znacku a ze kvalita je srovnatelna s ostatnimi produkty, jini tvrdi opak. Bohuzel nemohu potvrdit ani jedno ani druhe z vlastni zkusenosti.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 10. 06. 2012 11:48 Citovat
►► [8] Vitamínové prípravky po záručnej dobe

Zdravim,
co sa vitaminov tyka tak tie sa casom znehodnocuju...ide napr o vitamin A ktory podlieha po otvoreni svetlu a oxidacii, B2 posobenim svetla sa znehodnocuje az 70% atd atd....datum spotreby je v podstate cas kedy aj ten posledny den by ste mali namerat hodnoty udavane vyrobcom...cize po datume spotreby uz mnozstva jednotlivych prvkov nemusia splnat dostatocne davky...teda aspon tak nejak by to malo fungovat...cize ked davate vitaminy po datume spotreby uz v podstate tie vitaminy nedodavate v potrebnych mnozstvach a tym padom to nema prilis zmysel, samozrejme je rozhodujuca aj doba po datume spotreby...takze radsej by som to ja osobne vyhodil ak uplinie nejaky cas po datume spotreby...podla pripravku a doby spotreby.

autor: Sanko - vloženo: 10. 06. 2012 12:02 Citovat
►► [9] Vitamínové prípravky po záručnej dobe

Dobrý den,
vezmu to z úplně jiného konce. Když jsem měla debatu s MVDr. Grymovou ohledně multivitaminových přípravků, došly jsme k názoru, že nejsou vůbec potřeba (bavíme se ale o zebřičkách), naopak, že je spíše nedoporučuje, samozřejmě za předpokladu, že se jedná o zdravý chov s pestrou stravou. Takže položím otázku jinak, co všechno zebřičky mohou jíst? Píše se, že pro žaka je smrtelné mango. Existuje něco zjevně nevhodného pro zebřičky?
Mrkev, okurek, jablko, salát, vajíčko..to je jasné, ale co třeba cuketa, rajče, merunky, třešně, řepa, ledový salát, kopřivy...? A co třeba rakytník, schizandra, lístky meduňky, bazalky či jiných bylin, pro lidi jedlých? Vždyť dokud nebyly léky léčila nás příroda, jen jsme to už zapomněli. Jenže, to co nevadí mně, ještě asi neznamená, že neuškodí těm drobkům. Takže má otázka-krom toho,co zobou Vám- Když jim nabídnu dostatečně pestrý jídelníček, nevyberou si právě to, co potřebují? Ježíková
A ještě takový dodatek - zebřičky mají tak krátký zažívací trakt, že probiotika nemá smysl dávat. Ostatně můžete se přesvědčit -když vezmete stěr trusu a pošlete na bakterku, měl by být sterilní - na rozdíl od člověka, který ho má fyziologicky osídlen. A když se u člověka naruší rovnováha, musí brát probiotika, aby ty správné bakterie byly v přesile nad těmi špatnými.

autor: Helena Ježíková - vloženo: 10. 06. 2012 22:50 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web