Partneři:

Krmíte bylinkama?

Dobrý den,
už se to tu sice jednou probíralo, ale moc chovatelů se do tématu nezapojilo. Proto bych to téma ještě jednou oživila. Krmíte své ptactvo nějakými bylinkami? Jaké sbíráte, máte nějaké typy na vhodné skladování na zimní měsíce?
Pěkný den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 15. 06. 2012 21:55 Citovat
►► [2] Krmíte bylinkama?

Dobrý deň. Bylinky síce práve teraz nepodávam, dáko som na ne pozabudol. Ale minulý rok som podával. Dával som hlavne do vaječnej zmes domácej, tam som pridával žíhlavu, skorocel, niekady aj materinu dúšku. Žíhlavu som pár krát podával aj ako zelené krmenie čerstvú ale poc ju nejedly. Bylinky podávam aj vo forme čajov. Dávam mätový, zmes proti nachladnutiu tam je tuším môta, sladké drievko, lipa, fenikel. Ovocné nedávam. Ale musím povedať že čaje dávam len sporadicky. Dá sa povedať že keď ma napadne tak im dám. Ale nebýva to častejšie ako dva krát do mesiaca. Čaj nedávam ako obyčajne vyluhovaný pre ľudí, to je moc silné, dávam len taký že na 10 sekúnd omočím a nechám vychladnúť.
Čaj je dobrý keď príde rýchle ochladenie, vtedy dávam mätu.
Prajem pekný deň.
S pozdravom
Jaroslav Dvorský

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 16. 06. 2012 09:10 Citovat
►► [3] Krmíte bylinkama?

Dobrý den, děkuji vám za odpověď. Žihlava, to je myslím kopřiva že jo? Je ostuda že to nevím, ale nejsem si vůbec jistá O-).
Já zatím dávám jenom šípek, občas heřmánek. Ten zelený, ale i jako čaj. Moc ráda vyzkouším další bylinky. Na venkově se vždycky nějaké najdou. :) A teď jsem si uvědomila, že lípa roste všude kolem a mě nenapadlo ji papouškům dát. Ach jo. Děkuji za tipy. Jestli má ještě někdo další tipy, napište je prosím. ]:->
Hezký den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 16. 06. 2012 18:43 Citovat
►► [4] Krmíte bylinkama?

Dobrý deň. Ano žihlava je kopřiva ;) , ten harmanček som zabudol ten dávam tiež. Je výborný keď má niektorý vták poranené oko tak vyluhujem silný odvar namočím na vatu a asi 30 skúnk potieram touto vatou postihnuté oko. Je veľmi prijemné pozerať sa oko si to ten vtáčik "užíva" to teplo toho odvaru a zatiaľ to vždy pomohlo.

Jaro

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 16. 06. 2012 20:36 Citovat
►► [5] Krmíte bylinkama?

Dobrý den,
to jsem ráda, že jste se vrátili k tématu bylinek aneb co zahrada dá.
Kopřivu dáváte čerstvou nebo sušenou? Jitrocel listy nebo květy, heřmánek jenom jako čaj nebo i čerstvé květy? Já jim dávám pampeliškové listy, salát, listy stevie (jenom trošku, obsahují cukr), zkusila jsem jednou kopřivu, ale tu moc nechtěli, možná jsem ji měla nasekat. Ze všeho nejvíc zbožňují nastrouhaný salátový okurek.
Chtěla bych zkusit i něco atypického jako je rakytník, echinacea (obojí je dobré na imunitu, obojí mi na zahradě roste). Vpodstatě by se dal oprášit jakýkoliv brevíř, na zahradě je toho spousta zdravého...Tak mě napadá, že třeba i květy sedmikrásky by se daly nasekat do vaječné míchanice a co třeba bezinky? Jenže jsme opět u toho, snese ptáček to, co lidi? S čím kdo máte zkušenosti, že jim chutná a neublíží?
jezi

autor: Helena Ježíková - vloženo: 16. 06. 2012 23:45 Citovat
►► [6] Krmíte bylinkama?

Dobrý deň. Žihlavu dávam hlavne sušenú, tú pomrvím na prach a dám do vaječnej zmesky, je to super, a srorocel tiež usušené listy, ale môžu sa dávať aj ako zelené kŕmenie zelené listy aj s tymi semenami keď sú v mliečnej zrelosti, je to výborné kŕmenie. Púpavu dávam tiež, ale najradšej majú hviezdicu prostrednú tj. ptačinec žabinec, to zbožnujú. Tú uhorku musím vyskúšať to ste mi dali červíka do hlavy, ďakujem. Nech sa darí.

S pozdravom
Jaroslav

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 17. 06. 2012 09:23 Citovat
►► [7] Krmíte bylinkama?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na tu echinaceu. To vám ji ptáci konzumují bez problémů? Jakým ptákům ji dáváte? Já bych ji zkusila pro papoušky. Napište prosím vás, jak ji dáváte? S jiným krmením, nebo samostatně?

Díky a hezký den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 18. 06. 2012 19:44 Citovat
►► [8] Krmíte bylinkama?

Dobrý deň,kanárikom podávam skorocel,pupavu,hviezdicu prostrednu,kapucínku,garafie,pastiersku kapsičku a uhorky nakladačky maju velmi radi. s pozdravom Jano

autor: Ján Marko - vloženo: 20. 06. 2012 20:29 Citovat
►► [9] Krmíte bylinkama?

Dobrý den,
nemohl byste prosím vás napsat latinsky nazev kapucinky a pastierske kapsičky? Chtěla bych se podívat o jaké bylinky jde. :) A děkuji za další tipy.

Hezký večer Věrka :)

autor: Věra Š. - vloženo: 20. 06. 2012 20:52 Citovat
►► [10] Krmíte bylinkama?

Dobrý večer, tak jsem trochu pohledala výše uvedené byliny.Kapucínka je lichořeřišnice, garafie aksamitník. Pane Marko, používáte květy nebo celé rostliny? Čerstvé nebo sušené?
Pastierské kapsičky je Kokoška pastuší tobolka, ale trochu mě zarazila informace na kterou jsem narazila "...Stejný zdroj upozorňuje na předávkování, které může končit až ochrnutím centrální nervové soustavy. Nedoporučuje se ani dlouhodobé podávání. Ze středověkých kláštěrů jsou známy případy, kdy byl čaj z kokošky podáván jako anafrodisiakum. U citlivějších osob pak docházelo k otupení až ke ztrátě intelektu..." Že bych ji použila, aby konečně přestali pořád snášet?
Echinaceu teprve budu zkoušet, až mi vykvete, nabídnu celou rostlinu a uvidíme, co si vyberou. Odzkoušenou ji mají na andulkách, ty ji mají rády.
Doporučuji vyzkoušet stevii, mám jednu zebřičku, která mi odmítala krom zrnin všechno a po stevii se vrhla, jako by 14 dní nejedla :). A jak jsem tak surfovala po bylinkách, tak jsem zjistila, že ačkoliv je sladká, má minimální energetickou hodnotu, takže ji dostanou všichni, ať se pomějou. :) Ježíková

autor: Helena Ježíková - vloženo: 20. 06. 2012 23:24 Citovat
►► [11] Krmíte bylinkama?

Dobrý deň. Garafie-lupienky kvetov, kapucínka-list,pastierska-celá rastlina,skorocel-nedozrele klasy,skorocelu zožeru velké množstvo to ostatné len na spestrenie s pozdravom Jano

autor: Ján Marko - vloženo: 21. 06. 2012 14:50 Citovat
►► [12] Krmíte bylinkama?

Dobrý den,
dali jste sem všichni zajímavé tipy na krmení bylinkami. Zkusím tu stevii, ale i další byliny.

autor: Věra Š. - vloženo: 22. 06. 2012 15:27 Citovat
►► [13] Krmíte bylinkama?

Moji papousci maji radi sipek a jerabiny. Basti ale vsechno zelene. V zime ji davam caje. Lipovy caj, koprivovy caj. Maji to myslim radi. :)

autor: Marek P. - vloženo: 01. 07. 2012 11:48 Citovat
►► [14] Krmíte bylinkama?

Dobrý den, tak jeřabiny dávám taky. Na zimu si je zmražuji. Parádní krmivo, které mají moji papoušci moc rádi. :)

autor: Věra Š. - vloženo: 05. 07. 2012 19:33 Citovat
►► [15] Krmíte bylinkama?

Skorocel moji kanárikovia miluju

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 30. 07. 2012 20:48 Citovat
►► [16] Krmíte bylinkama?

Dobrý den. Taky ho dávám papouškům. Nevím ale proč, některé rozely ho nechtějí. Ale baští jiné zelené krmení, tak to moc neřeším. :)

autor: Věra Š. - vloženo: 31. 07. 2012 21:00 Citovat
►► [17] Krmíte bylinkama?

kanárikovia NORWICH na zelenom (hviezdica prostredná)

Přílohy:

autor: Ján Marko - vloženo: 19. 09. 2012 14:26 Citovat
►► [18] Krmíte bylinkama?

Bylinkama krmím zcela běžně - máta, meduňka, dobromysl, pelyněk, vratič, mangold, kadeřávek, měsíček zahradní, afrikán - zkrátka vše nejedovaté, co mi přijde pod ruku.:)

autor: Věra Bartošová - vloženo: 19. 09. 2012 20:09 Citovat
►► [19] Krmíte bylinkama?

Věra Bartošová:

Bylinkama krmím zcela běžně - máta, meduňka, dobromysl, pelyněk, vratič, mangold, kadeřávek, měsíček zahradní, afrikán - zkrátka vše nejedovaté, co mi přijde pod ruku.:)

Dobry vecer,
mohu se optat zdali krmite nejak cilene, nebo jen podle libovule? Mate nastudovano co ktera bylinka podporuje, co leci a tak dale? Jste ochotna se o tyto informace s nami podelit? Predem dekuji za reakci.
Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 09. 2012 23:28 Citovat
►► [20] Krmíte bylinkama?

Miloš Haška:

Věra Bartošová:

Dobry vecer,
mohu se optat zdali krmite nejak cilene, nebo jen podle libovule? Mate nastudovano co ktera bylinka podporuje, co leci a tak dale? Jste ochotna se o tyto informace s nami podelit? Predem dekuji za reakci.
Smidla
smidla@smidla.eu

Dobrý večer, bylinky používám již velice dlouho a mám dojem, že je pro mé svěřence jejich zkrmování přínosem. Snažím se je střídat, aby neměli pořád to samé. Vím, že pelyněk podporuje chuť k jídlu a příznivě ovlivňuje zažívání, vratič a afrikáni mají v sobě látky, které by měli být proti začervení, máta má desinfekční schopnosti, meduňka zase zklidňující, měsíček je dobrý na dýchací cesty a rozmnožování, mangold a kadeřávek zase obsahují hodně železa a minerálů, prostě vše je k něčemu dobré. Ještě připravuji papouškům bylinkové čaje a též střídám - zatím si nestěžovali!:) A Abych nezapomněla - letos jsem objevila i len - no a ten doslova zbožňují! Samosebou že vše si pěstuji sama.

autor: Věra Bartošová - vloženo: 22. 09. 2012 19:50 Citovat
►► [21] Krmíte bylinkama?

Dobry vecer,
dekuji za odpoved. Jestli jsem to dobre pochopil, krmite spise z preventivnich duvodu, nikoliv z lecebneho hlediska. K tomuto smerovala ma otazka, mit k dispozici lekarnicku v podobe bylinek je vhodnejsi, nez antibiotika.
Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 22. 09. 2012 21:27 Citovat
►► [22] Krmíte bylinkama?

Tak, tak - ono je lepší nemocem předcházet než pak léčit problém a jsem docela ráda, že "zatím" nemusím antibiotika ani jiná léčiva používat. :D

autor: Věra Bartošová - vloženo: 23. 09. 2012 07:18 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web