Partneři:

drápky zebřičky

Dobrý den,

naše zebřička - samička - velice svědomitě krmila svá mláďata, dnes už mají tři týdny a zjistili jsme, že se samička začala špatně pohybovat. Na bydýlku se tak tak udrží. S obtížemi vzlétá, ale k misce s krmením se vždy nějak dostane a evidentně jí chutná, to jediné nás uklidňuje. Když jsme ji sledovali na bidýlku, všimli jsme si, že ji vzadu chybí zadní drápky na obou nožičkách, proto zřejmě špatně drží rovnováhu. Jak se to mohlo přihodit ? A jak se to dá napravit ?

moc děkuji

Lea


autor: Lea Káňová - vloženo: 25. 06. 2012 17:41 Citovat
►► [2] drápky zebřičky

Dobrý deň. Problém s odpadnutím pazurika som už mal aj ja v chove. Zatiaľ ale vždy odpadol pazúr na prednom prste a mám aj samca ktorému odpadol túto zimu zadný ako vašej samici. Môj samec nemá problémi s udržaním ale to môže byť aj tým že na druhej nohe má všetky. Pomôcť jej asi nemôžete, môžno tak vydenzifikovať, ale aj to už bude asi neskoro. Môj samec má ten pazúr odpadnutý asi 3 mesiace a nedorástol mu úplne. Vyrástlo mu len také niečo zakrpatené asi o polovici dlžky pazúrika a aj to zaoblené. Neviem či vašej samici dorastú. Zebričkám sa pazúre nestrihajú lebo im nerastú tak ako napr. panenkám alebo amadinám. Treba čakať, možno o rok bude mať ale či celý to neviem ale asi nie. Mojím zebričkám nikdy nedorástol celý.

Nech sa Vám darí.
S pozdravom
Jaroslav Dvorský
www.australian-astrild.estranky.sk


autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 25. 06. 2012 19:21 Citovat
►► [3] drápky zebřičky

Dobrý večer,
mám jednu zebřičku a ta má zadní drápek stočený dopředu, takže nefunkční. Během několika týdnů se s tímto defektem vyrovnala, udrží se na větví bez problémů, ale je pravda, že druhou nožku má v pořádku.jezi


autor: Helena Ježíková - vloženo: 25. 06. 2012 22:03 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web