Partneři:

vyschle vajicka

Ahoj,
nasel jsem u korel a rozel v jednom hnizde vyschle vajicka. Asi za to muzou ty vedra co jsou. Papousci maji nadoby na koupani, chodim je i kropit hadici. Co muzu udelat vic aby vajicka nevysychaly? :/

autor: Marek P. - vloženo: 30. 06. 2012 10:48 Citovat
►► [2] vyschle vajicka

Ahoj, zkoušel jste rosit budky? Když je mírně orosíte, mohlo by vám to pomoct.
Hezký den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 01. 07. 2012 08:36 Citovat
►► [3] vyschle vajicka

diky za radu :) Nebude se pak v budkach delat plisen? Cim mam rosit? Muzu pouzit rozprasovac na kytky? Jak rosity budky vy ostatni? Diky Mara

autor: Marek P. - vloženo: 01. 07. 2012 11:46 Citovat
►► [4] vyschle vajicka

Dobry den,
ikdyz jsou sebe vetsi horka, ptaci jsou schopni udrzet si optimalni klima v budce sami koupeli a pak i smokrym perim do budky.
Pokud doslo k vyschnuti vajec, je dobre poskytnou dalsi informace. Kolik vajec z kolkati u ktereho paru? Jak dlouho byla vejce v budce? Nebyla nejak poskozena?
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 01. 07. 2012 18:11 Citovat
►► [5] vyschle vajicka

No byl to trilety par rozel. Meli tri vajicka a asi po 10 dnech jsem zjistil, ze jsou uplne vyschle. Jenze ja nevim, jestli se rozely koupaly. Nadoby na koupani maji. Aji jsem je kropil, ale jestli pak sly do budky to nevim no. Hned asi ne. Mara

autor: Marek P. - vloženo: 01. 07. 2012 22:14 Citovat
►► [6] vyschle vajicka

Dobry vecer,
nekdy se stane, ze ptaci, ikdyzz acnou snusku hnizdit nechteji a tak to prerusi. Proc nebo co je ktomu vede to je otazka, na kterou si musi odpovedet kazdy chovatel sam. Muze je neco vyrusit, muze jim neco vadit, muze to byt cokoliv, treba i zmena krmiva toto muze zpusobit.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 02. 07. 2012 22:09 Citovat
►► [7] vyschle vajicka

dobry den, ja bohuzel nevim presne co se stalo, ale myslim ze se papousci malo koupali a proto asi snuska vyschla. Zkusim budky trochu rosit v tech nejvetsich vedrech, treba to pomuze. :) Mara

autor: Marek P. - vloženo: 04. 07. 2012 15:25 Citovat
►► [8] vyschle vajicka

letos sou odchovy špatné,i u mě,tak i u kolegů ze svazu,nevím jak kde ale u nás na jihu sou tropické vedra denodenně,ptáci sou rádi že sou,jen roztahují křídla,hnízdit nechtějí,začal sem je i kropit,ale odchovy sou špatné,jeden příklad dám-letos touhle dobou mám jen jedno mládě ag.fischeri,vloni jich bylo plno,zjara to vypadalo že to bude ok,ale není.

autor: Roman Mareček - vloženo: 08. 07. 2012 17:53 Citovat
►► [9] vyschle vajicka

Marek P.:

dobry den, ja bohuzel nevim presne co se stalo, ale myslim ze se papousci malo koupali a proto asi snuska vyschla. Zkusim budky trochu rosit v tech nejvetsich vedrech, treba to pomuze. :) Mara

Jeste nez zacnete budky rosit, umistete tam vlhkomer. Nechci malovat certa na zed, ale ja teke kropil jako blazen a pak jsem dal vlhkomer. 80% realativni vylhkosti, po zkropeni 90+%
Co se prave priciny vyschnuti vajicek tyce, opet budete potrebovat vlhkomer. Jedine tak muzete zjistit jaka je zelativni vlhkost a jestli vubec to s ni souvisi.
Velky duraz je potreba klast na kontrolu vejce samotneho, zjistit, jestli neni narusena skorapka.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 08. 07. 2012 20:57 Citovat
►► [10] vyschle vajicka

Roman Mareček:

letos sou odchovy špatné,i u mě,tak i u kolegů ze svazu,nevím jak kde ale u nás na jihu sou tropické vedra denodenně,ptáci sou rádi že sou,jen roztahují křídla,hnízdit nechtějí,začal sem je i kropit,ale odchovy sou špatné,jeden příklad dám-letos touhle dobou mám jen jedno mládě ag.fischeri,vloni jich bylo plno,zjara to vypadalo že to bude ok,ale není.

Dobry den, s tema odchovama mate uplnou pravdu. Nedari se mi ani korely a ty mely mlade snad kazdy rok no. A ted jeste ty vyschle vajicka. Jsem taky z jizni moravy a ty horka si myslim to vsechno zavinili.

Miloš Haška:
Marek P.:

Jeste nez zacnete budky rosit, umistete tam vlhkomer. Nechci malovat certa na zed, ale ja teke kropil jako blazen a pak jsem dal vlhkomer. 80% realativni vylhkosti, po zkropeni 90+%
Co se prave priciny vyschnuti vajicek tyce, opet budete potrebovat vlhkomer. Jedine tak muzete zjistit jaka je zelativni vlhkost a jestli vubec to s ni souvisi.
Velky duraz je potreba klast na kontrolu vejce samotneho, zjistit, jestli neni narusena skorapka.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

Dobry den, kam presne ten vlhkomer davate? Primo do budky? Diky Mara

autor: Marek P. - vloženo: 08. 07. 2012 21:43 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web