Partneři:

Luštěniny

Ahojky všem,
dnes jsem povařila trochu čočky a dala jsem ji svým rozelám. Všechnu ji zbaštily. Pak jsem ale dostala strach, jestli je nebude nadýmat. Chodila jsem je pozorovat, ale myslím že jim neuškodila.
Dáváte taky svým ptákům luštěniny jako je čočka, hrách, fazole atd.?
Díky všem za rady.
Hezký den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 04. 07. 2012 22:22 Citovat
►► [2] Luštěniny

ahoj, ja davam zeleny hrasek. Papousci ho maji radi. Nikdy jsem ho ale nevaril, jenom cerstvy davam. Ostatni, cocku, fazole jsem jeste nedaval. Ale je to myslim si dobrej napad. ]:-> Mara

autor: Marek P. - vloženo: 05. 07. 2012 10:45 Citovat
►► [3] Luštěniny

Ahojky, zelený hrášek dávám taky. Zapomněla jsem se o tom zmínit. Nemůžu říct že by ho papoušci nějak moc preferovali, ale někteří ho snědí. :)
Dává tady ještě někdo luštěniny?

autor: Věra Š. - vloženo: 05. 07. 2012 19:32 Citovat
►► [4] Luštěniny

Dobry vcer,
lusteniny podvam pravidelne. Ne zcela uvarene, rekl bych tak na 3/4 uvarene. Senegalci i australie si na nich pochutnavaji.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 05. 07. 2012 20:26 Citovat
►► [5] Luštěniny

Pane Haško, takže ty luštěniny jsou ještě trochu tvrdé, když je podáváte papouškům? Jaký to má smysl? Nebylo by lepší je dávat úplně měkké? Jaké luštěniny vaříte?
Děkuji a hezký den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 05. 07. 2012 20:40 Citovat
►► [6] Luštěniny

Dobry vecer,
nerekl bych ze jsou tvrde, ale nejsou zcela uvarene. Konzistence je tuzsi a neni takova blaftava. Tusim jsem nekde tuto informaci cetl, ze takto je nejlepsi je podavat. Take to zkrati dobu tepelne upravy.
Na druhou stranu, pokud byli prilis tvrde, ptaci je moc nebrali.
Podavam klasiku hrach, cocku, fazoli. NIKDY nevarit spolecne.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 05. 07. 2012 22:35 Citovat
►► [7] Luštěniny

Dobrý den pane Haško,
budu se držet vaší rady. Jsem ráda že luštěny jde dávat bez obav. Měla jsem strach třeba z nadýmání, aby papoušci netrpěli. Každý člověk ví, jak je to nepříjemné když ho nadýmá. Ale jinak jsou luštěniny zdravé, všude se doporučují. Proto je chci více papouškům dávat. :)
Děkuji za rady a hezký den Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 06. 07. 2012 17:54 Citovat
►► [8] Luštěniny

Dobry den,
no k tomu nadymani. Kdyz pominu miminka, ktera maji problem s prdiky, protoze se malo hybou a tak jim min pracuji streva, je cely problem nekde jinde.
Neprijemne na tom celem je to, ze musite upoustet plyny, ktere se v travicim traktu vtori kvuli vysokemu obsahu uhlohydratu, podobne jako po konzumaci zeli a dalsich veci. Takze nikoliv fyzicke, ale psychycke. To naopak papousky a potazmo zvirata vsechyn nikterak netrapi. Proto s tim nemaji sebemensi problem. Jestli papousci prdi, to jsem nikdy nepostrehl ;)
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 07. 07. 2012 10:26 Citovat
►► [9] Luštěniny

No, musím se přiznat, že jsem se i zasmála vaší odpovědi. :D Asi se někdo diví, co to máme za téma, ale co, pšoukání patří k životu no :D Přiznám se, že jsem hledala na internetu nějaké poznatky k tomu, jestli papoušky trápí nadýmání, nebo jestli mají taky větry. Vím že náš pes prděl hodně a taky jsem asi 2x slyšela sousedova koně. O papoušcích jsem ale nenašla nic. Takže si myslím, že větry nemívají a luštěniny můžu v klidu dávat. :D

autor: Věra Š. - vloženo: 07. 07. 2012 19:20 Citovat
►► [10] Luštěniny

Věra Š.:

Ahojky všem,
dnes jsem povařila trochu čočky a dala jsem ji svým rozelám. Všechnu ji zbaštily. Pak jsem ale dostala strach, jestli je nebude nadýmat. Chodila jsem je pozorovat, ale myslím že jim neuškodila.
Dáváte taky svým ptákům luštěniny jako je čočka, hrách, fazole atd.?
Díky všem za rady.

Zdravím,

já tedy postupuji cestou "nejmenšího odporu", jelikož když nejsem doma a potřebuji, aby mi ptáky někdo krmil, tak aby to časově bylo co nejjednodušší. Takže místo vyváření vaječných míchanic sem je naučil na suchou (chcete-li průmyslovou), kterou ohledně zvlhčení sypu na naklíčené zrní. Co se týče luštěnin, tak je nakličuji v nakličovacích miskách (jednoduché, účinné, skoro bezpracné) jak hrách, tak fazolky mungo ... vše bez problému, ptáci jsou na to naučeni.

autor: Aerforce - vloženo: 08. 07. 2012 21:16 Citovat
►► [11] Luštěniny

Dobrý den,
tak jsem si taky naklíčila fazolky a ptáci se mohli utlouct. Jedině co mě štve, že jsem toho naklíčila jenom trošku. Bála jsem se, že to papoušci nebudou brát. Naklíčené luštěniny jsem jim zatím nedávala. No za pět minut neměli v misce nic. :D Díky za tip.

Hezký večer Věra :)

autor: Věra Š. - vloženo: 15. 07. 2012 22:11 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web