Partneři:

dva pary zebricek v jedne budce

Zdravim vsechny. Chtel bych pozadat o radu. V jedne budce mi zahnizdili dva pary zebricek. Nevsiml jsem si toho hned a ted nevim co mam delat. Mam hnizdeni prerusit, nebo nechat mlade vylihnout? Vylihnou se vubec, kdyz se tam mačká tolik zeber? Ja si myslim ze bych mel to hnizdeni prerusit, protoze stejne pak nebudu vedet ktere mlade od ktereho paru je. Ale pockam na vase rady. Dekuji vsem, Marcel.

autor: Marcel - vloženo: 05. 07. 2012 21:43 Citovat
►► [2] dva pary zebricek v jedne budce

Dobrý deň. Mňe raz zahniezdil pár a mal pomocných dvoch samčekov ale to boli ešte mladé vtáky. Aká veľká je budka? Ak je pre ne moc malá že tam nemajú kde dve sedieť a bolo by málo mista pri vyliahnutí zo všetkých vajíčok, tak by som to riešil tak že pár ktorý sa mi zdá byť harmonizujúcejší tak ten nehám dohniezdiť ale polku vajíčok dám preč max. im nehám 8 vajíčok a zvyšný pár oddelím. Alebo prerušte hniezdenie to bude asi najlepšie keďže nevieže ktoré vajíčka sú od koho.

Nech sa darí.

Jaroslav Dvorský

www.australian-astrild.estranky.sk

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 05. 07. 2012 21:58 Citovat
►► [3] dva pary zebricek v jedne budce

Dobry den moc dekuju za radu. Asi hnizdeni prerusim. Oba ty pary harmonizuji, tak pak dam kazdy do jine volierky, aby si zase nevybraly stejnou budku. Je mi ale divne, ze se o budku zebry neporvaly, jako to delaji jine pary. To by se to pak nestalo :O

autor: Marcel - vloženo: 06. 07. 2012 09:59 Citovat
►► [4] dva pary zebricek v jedne budce

Tak to zebricky vyresily za me. Dneska rano jsem nasel hnizdo opustene a vetsinu vajec na zemi rozbitych. Jak predtim v klidu zebry sedely na vajickach, tak se ted muselo neco semlit. I hnizdo bylo castecne rozbite. :/ No ale aspon jsem mohl jeden par odchytit a dat ho do jine volierky. Marcel

autor: Marcel - vloženo: 07. 07. 2012 08:53 Citovat
►► [5] dva pary zebricek v jedne budce

Ahoj vsem, jeden par z tech dvou co hnizdily spolu uz zase sedi na vajickach. Maji 5 vajec. Az se sam divim te rychlosti. Jsem zvedavy jestli jsou oplodnene a budou z toho nejake mlade. Druhy par ani nestavi hnizdo. Vubec se uz k sobe nemaji. :/Asi jsem je tim prendanim jinam vystrasil. :/

autor: Marcel - vloženo: 19. 07. 2012 09:22 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web