Partneři:

Chovatelský úspěch

Dobrý den.
V dubnu loňského roku jsem zakoupil mladou modrou samici rosely Penantovy. Ač byla v páru a měla k dispozici budku, nezasedla. Proto jsem se nemohl dočkat letošní chovné sezóny. Budku jsem otevřel až 27.4., neboť jsem se obával úhynu při zadržení vejcete, jako u předešlého páru. Mladý pár s ničím nespěchal. Neviděl jsem páření, ale do budky chodili pravidelně. Kolem 28.5. přestala samice vylézat z budky. Je plachá, a proto jsem odmítl provádět kontrolu. Okolo 16.6.začala samice vylézat z budky a za nějaký den do ní chodila pouze na noc. Moc jsem proto nedoufal ve zdar. Za cca 10 dní jsem poprvé zaslechl křik mláděte. Doufal jsem, že tentokrát odchovám více jak jedno mládě. Doslova jsme se se synem navzájem hecovali, kolik mláďat tentokrát bude. Dne 16.7. vylétla dvě a z budky vykukovala další dvě.Ta vylétla 17.6. a páté vykukovalo. 18.7. vylétlo a z budky sa dralo 6. Nevěřili jsme. Mladý dvouletý pár napoprvé odchoval krásných šest mláďat v barvě přírodní. Jedná se pravděpodobně o tři samičky a tři samečky. Doufám, že vše zdárně dopadne a mláďata se dočkají dospělosti a budou nám či jiným chovatelům dělat jen a jen radost. To také přeji všem čtenářům a chovatelům. Věřte stojí to za to.
S pozdravem Vladimir Beneš

autor: Vladimír Beneš - vloženo: 19. 07. 2012 15:01 Citovat
►► [2] Chovatelský úspěch

Dobrý den,
to je moc pěkný příběh s hezkým koncem. Gratuluju že to vyšlo a ať se mladým daří. :) Ne každému se letos tak daří, o to je ten váš příběh hezčí. Ať se dále daří. :)
Hezký den Věra :)

P.S. Jestli budete mít nějakou pěknou fotku mladých tak se pochlubte. :)

autor: Věra Š. - vloženo: 19. 07. 2012 16:46 Citovat
►► [3] Chovatelský úspěch

Dobry den,
pripojuji se ke gratulaci. Penanti jsou nadherni ptaci avprirodnim zbarveni maji u mne velkou jednicku.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 19. 07. 2012 21:00 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web