Partneři:

hnizdicí zebřičky

Ahoj, mam jeden par zebricek a ten mi hnizdi v kosicku pro kanary. Vsude se ale doporucuji budky. Mam priste zebrickam dat jenom budku a kosicek vubec nedavat? Mozna bych jim nechal aji ten kosicek, ale kdyz vsichni doporucuji budky tak ted nevim. Diky za nazory Marcel

autor: Marcel - vloženo: 12. 08. 2012 17:07 Citovat
►► [2] hnizdicí zebřičky

Ahoj Marceli,
pokud zebřičky košíček preferují a hnízdění v nich je bez problémů, nenutil bych jim zbytečně budky. Nemyslím si, že je dobře měnit něco, co funguje. Já mám takovou zkušenost, že když jsem se snažil zbytečně měnit například hnízdní prostředky, většinou jsem tím ptáky jen rozhodil.

S pozdravem

M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 12. 08. 2012 19:16 Citovat
►► [3] hnizdicí zebřičky

Dobrý deň. To čo ste čítali je naprostá blbosť s prepáčením. Vták si vyberie to čo sa mu najviac páči, môžete zebričkám dať aj košíčky, dokonca aj len hniezdne košíčky(len kotlinka na hniezdenie) proste všetko a oni si vyberú. Mňe tiež hniezdievali niekedy zebričky v košíčku a mali úspešné znášky. Je úplne jedno čo si vyberú, jediný problém by mohol byť s košíčkami u vtákov ktorým prerastajú pazuriky a tak by sa mohly zachitiť ale zebričky nemajú prerastajúce tak môžu mať.

S pozdravom
Jaroslav Dvorský
www.australian-astrild.estranky.sk

autor: Jaroslav Dvorský - vloženo: 12. 08. 2012 19:21 Citovat
►► [4] hnizdicí zebřičky

No ja jsem si myslel, ze kdyz se vsude pise o budkach, tak musi mit zebricky budky. Ale poslechnu vase rady a necham jim kosicek kdyz ho zebricky chcou :) Dikuji za rady ;)

autor: Marcel - vloženo: 12. 08. 2012 20:21 Citovat
►► [5] hnizdicí zebřičky

Marceli, to co chovatelé většinou popisují je jen to, co se jim osvědčilo. Nejde o dogma, že to tak musí být vždy a v každém chovu. Jak psal pan Dvorský. Pokud ptákům vyhovuje něco zcela jiného, než jsou zpravidla doporučované postupy, návody, není žádný důvod jim bránit. Uvidíte sám, že čím více strávíte času u svých ptáků, tím více budete znát jejich potřeby a preference, tím méně budete chtít jednotlivým párům měnit něco o čem víte, že jim jinak vyhovuje. Ke změnám budete přistupovat jen tehdy, když něco nebude fungovat. A tehdy je i experimentování, či zkoušení zcela na místě.

S pozdravem

M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 12. 08. 2012 21:13 Citovat
►► [6] hnizdicí zebřičky

jj, to mate pravdu. Asi fakt nema smysl neco menit kdyz to funguje. Zebram necham kosicky, at to nekomplikuju. Zdravi Marcel

autor: Marcel - vloženo: 12. 08. 2012 22:47 Citovat
►► [7] hnizdicí zebřičky

Dobry vecer,
tak tu napisu neco z druhe strany barikady. V kleci boxiveho typu jsem mel par zebricek pestrych vystavnich. Jedna se o klec, tudiz vevnitr neni mista nazbyt a tak jsem budku umistil z vnejsi strany. Samicka se usilovne snazila postavit hnizdo na bidylku. To ji samo sebou neslo, nicmene vejce snasela na tom miste kde hnizdo stavela, takze rano na dne kelce rozbite.
Teprve pokud jsem ji tam umistil takovy podklad z pletiva ve kterem hnizdo vystavela snesla vejce v poradku.
Jenze hnizdeni se nedarilo a tak jsem jim vse odebral a nechal opet pouze budku. Po jeste jednom neuspesnem pokusu si dala rict a zalezla do budky. Ovsem, do dnesniho dne jsem od tohoto paru neodchoval ani jedine mlade.
Proto nema slmysl drzet se neceho psaneho jen proto ze to je psane. Chapu obavy mladsich chovatelu aby neco nepokazili. Ale verte, ptaci se vyvijeli nekolik set let a vedi mnohem lepe nez my co maji delat.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 12. 08. 2012 23:26 Citovat
►► [8] hnizdicí zebřičky

Dobrý den,
u mě si zebřičky postavily hnízdo na střeše budky. Pokusím se hnízdo vyfotit a vložit fotky. Když jsem ještě choval zebřičky timorské, tak když hnízdily v budce, tak jsem od nich neodchoval ani jedno mládě. Když si postavily hnízdo volně, tak odchovávali. Je to jen na páru, co mu vyhovuje.
S pozdravem Emil.

autor: Emil Škoda - vloženo: 13. 08. 2012 21:41 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web