Partneři:

tygříčci - krmení mladých

Dobrý den,
můj pár tygříčků vyvedl 3 mláďata. Jsou stará asi 13 dní, jsou tedy ještě na hnízdě. Samec se však nějakým záhadným způsobem přemístil do sousední voliery, odkud se neumí vrátit. Sedá u pletiva a samici volá. Nevím, kdy se to stalo, nebyla jsem se u nich podívat více než týden. Máma, která se o ptáky stará, si toho nevšimla. Zdá se, že samice o mladé pečuje. Řeším problém, jestli samce přechytit a umístit zpět k rodině. Obávám se, aby mladé nevyházel a nenutil samici hnízdit znovu.
Těším se na Vaše názory,
Ester Elexhauserová

autor: Ester Elexhauserová - vloženo: 03. 09. 2012 09:44 Citovat
►► [2] tygříčci - krmení mladých

Dobrý den, pro zdravý vývoj mladých, by samozřejmě bylo lepší kdyby byla krmena oběma rodiči, což znamená větší množství potravy a tím i větší a zdravější potomstvo. Nehledě , že právě samec je po vylétnití mladých z hnízda hlavním živitelem mladých. Já osobně bych samce přechytil avěnoval čas sledování. Pokud by mládě vyhodil pak bych jej odlovil, ale myslím, že když byl ze samicí stále v kontaktu a tudíž slyší i mladé mohl by bez problému začít opět krmit. Další věc je zda je to první hnízdění a máte je v zateplené části naváže se plynule na druhé hnízdění což je také plus, ale pokud už je to druhé hnízdo venku a první vyvedli bez problému tak máte zase jistotu dobrého páru a tak další pádný důvod dát ptáky k sobě. Samice sama je také může a nemusí vyvést. Až budou větší tak to nemusí stíhat a může je opustit klidně ve 20 dnech věku a pak po vylétnutí je samec jen těško přijme zpět. Nevím přesně podmínky chovu záleží na spoustě maličkostech, ale já bych nečekal a dal ptáka ihned zpět a sledoval. Mnoho zdaru.

R.P.

autor: Rostislav Petřík - vloženo: 03. 09. 2012 13:09 Citovat
►► [3] tygříčci - krmení mladých

omlouvám se hned jsem po sobě našel dvě chyby, ale píšu v rychlosti. Děkuji za pochopení.

autor: Rostislav Petřík - vloženo: 03. 09. 2012 13:12 Citovat
►► [4] tygříčci - krmení mladých

Dobrý den,
kdyby někoho zajímalo, jak příběh dopadl:
ukázalo se, že v budce bylo 6 mladých. Otce jsem přechytila zpět k rodině. Byl poněkud vyvedený z míry, o hnízdo se nestará, mladým neubližuje. Samice sama dovedla mladé k výletu z budky. O dvě mladé přišla (jedno se utopilo, to nejmladší asi zmrzlo), o další 4 mláďata perfektně pečuje. Mladí se ani nepokoušejí na samci žadonit. Ještě že mají tak báječnou matku *love*

autor: Ester Elexhauserová - vloženo: 17. 09. 2012 16:40 Citovat
►► [5] tygříčci - krmení mladých

Dobry den,
bohuzel jsem byl par dnu bez internetu, ale tohle je zprava se stastnym koncem, matku radne pochvalte ;)
Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 18. 09. 2012 07:55 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web