Partneři:

Snůška pásovníků

Moji pásovníci poprvé hnízdí. V chovatelské příručce i na webech jsem se dočetla, že normální snůška je okolo 4 - 6 vajec. Ale v hnízdě už je vajec 10 a bojím se, aby se samička nevyčerpala. Hned po hnízdění ji samozřejmě od samce oddělím, ale říkám si, co můžu udělat, aby to pro ni nebylo příliš vyčerpávající.
Má taková snůška vůbec šanci se ujmout? Dokáží se o ni rodiče sami postarat?

autor: Iveta - vloženo: 06. 09. 2012 12:53 Citovat
►► [2] Snůška pásovníků

Dobrý den,

snůška může být i takto vysoká, ale myslím si, že máte dvě samice. U těchto ptáků je jediný 100% rozlišovací znak zpěv samce. Jinak samici je potřeba vždy připravit min. 4 - 6 týdnů před začátkem a v průběhu hnízdění. Zvýší se přísun vitamínů a vápníku..., ale to dělá každý po svém.

autor: Jan Beneš - vloženo: 06. 09. 2012 14:03 Citovat
►► [3] Snůška pásovníků

No... ten samec je 100% samec, podle zpěvu i postoje. Samici jsem před hnízděním připravila, jen jsem neočekávala takto velkou "nadílku". Teď už pro ni nic udělat nemůžu?

autor: Iveta - vloženo: 06. 09. 2012 17:53 Citovat
►► [4] Snůška pásovníků

Dobry vecer,
i ja jsem po precteni prvnich radku typnul ze se bude jednat o dve samicky. Ovsem pokud jste si samcem jista.
Pocet 10 vajec nemusi nic znamenat. I ja mam samicku guld ktera ma vysoke snusky.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu

autor: Miloš Haška - vloženo: 06. 09. 2012 22:54 Citovat
►► [5] Snůška pásovníků

Samce jsem měla cca půl roku předtím s jinými samci, zpívá pěkně, i námluvní tanečky předváděl zdatně :) Ale tak, když říkáte, že se to stává, trochu mě to uklidnilo.
Děkuji za odpovědi.

autor: Iveta - vloženo: 07. 09. 2012 19:34 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web