Partneři:

chybějící drápek u pásovníků

Dobrý večer.
Koupila jsem si na burze párek pásovníků dlouhoocasých, ale bohužel teprve doma jsem si všimla, že oba mají místo zadního drápku jen pahýlek a oba to mají jen na levé nožičce. Myslíte si, že by se mohlo jednat o genetickou vadu? Že by měli úraz oba na stejném drápku z hlediska pravděpodobnosti se mi zdá nepravděpodobný, krom toho samec má kroužek z roku 2009, samice 2011. Mám strach z přenosu na potomstvo. Jakého věku se dožívají tito ptáčci? Párek měl být loňský, rok 2009 bylo druhé nemilé zjištění :( Děkuji jezi

autor: Helena Ježíková - vloženo: 10. 09. 2012 21:50 Citovat
►► [2] chybějící drápek u pásovníků

Dobrý den,
vyloučit se nedá vůbec nic, ani nějaký genetický defekt. Osobně se ale domnívám, že utržené drápky jsou pouhá náhoda. Nebál bych se nějaké genetické vady. Většinou jde o nějaké mechanické poškození.

S pozdravem

M. Lifart

autor: Miroslav Lifart - vloženo: 13. 09. 2012 10:33 Citovat
►► [3] chybějící drápek u pásovníků

Dobrý deň,

Nakoľko som uvedené druhy dlhoročne choval ich vek sa pohyboval u samcov od 5-8 rokov a u samic 3-4roky podľa počtu vyhniezdení. Samozrejme dobré chovateľské podmienky vek jedinca predlžujú. S pozdravom, veľa úspechov prajem.

autor: Branislav Zajac - vloženo: 13. 09. 2012 10:34 Citovat
►► [4] chybějící drápek u pásovníků

Dobrý den, ja mam takoveho samce pasovnika bez drapku. Taky mu chybi na tom zadnim prste. Mlade ma normalne. I kdyz nekdy se stane, ze jedno nebo dve vajicka jsou neoplodnene. Ale to se stava aji tem samcum, co maji drapky vsechny. Tak to mozna nebude tim drapkem. :)

autor: Marcel - vloženo: 16. 09. 2012 15:34 Citovat
Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit.

Design: Miroslav Horák | Redakční systém vytvořilo Devtea.cz
Copyright 2005–2017 Amadina-Gouldove.com, všechna práva vyhrazena.
Použití jakýchkoliv částí těchto stránek je možné výhradně se souhlasem autorů.
Kontakt | Bannery pro váš web